Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csinálnátok ilyen helyzetben?

Mit csinálnátok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

1 éves lesz a kisfiam hónap végén. Altatás közben kinevet. Ásít és dörzsöli a szemét, leteszem az ágyába, hason alszik és nagyon régóta úgy altatom, hogy a fenekét rázogatom. Régebben is fordult elő, hogy kivette a cumit a szájából és ledobta de hamar abbahagyta és igaz nem túl könnyen, de elaludt. Mostanság meg nevet azon, ha visszaadom neki. Ha bentmaradok nem tudom meddig szivatna. Ha kijövök azonnal ordít, általában kintmaradok 1-2 percet aztán mikor visszamegyek nem csinálja tovább, el tudom altatni. De ma pl nem sikerült. Kétszer megcsináltam, utána is nevetett, még el is bizonytalanodtam és kihoztam a nappaliba de üvöltött, tovább dörzsölte a szemét és a felállás is nehezen ment.

Sok gond van, most tanult meg járni, volt mikor el se tudtam altatni 2x, csak 1x aludt és rendszerint túl fáradt volt estére. Napok óta extra nyűgös, már látszik egy foga az ínye alatt. Múlthéten kiderült az is, hogy csúnyán vashiányos szegény, 4 alatti a vasa, már kapja a maltofert. Étvágya az van, csak pont az tűnt fel, hogy ébredés után is bágyadt volt már, talán emiatt, de sokszor túl van fáradva mire tényleg el is tudom altatni.

Sajnos ezek a gondok közül egy sem ér véget varázsütésre, főleg nem a vashiány. De az altatás gondolata is már feszülté tesz, nem akarok se harcolni vele se sírni hagyni. Hiába próbálom korábban altatni ne legyen túlfáradva, egyszerűen nem megy. Tegnap estére adtam neki viburcolt de semmit sem ért. Mit tegyek? Nagyon köszönöm ha valaki válaszol!


2016. szept. 12. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
egy gyerek nem kinevet és nem szívat. már a hozzáállással gondok vannak.
2016. szept. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tök mindegy akkor is nevet meg ellenkezik altatás közben. Az meg, hogy éppen hogyan fogalmaztam nem változtat semmin.
2016. szept. 12. 14:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Hú... 1 éves és még csak most jön az első foga? Elég későn jön neki.Mondjuk altathatnád úgy, hogy ölbe veszed és ringatod kicsit vagy halkan csitítgatod.Az nem árthat.
2016. szept. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

8. foga. De hirtelen egy jön neki egyszerre csak azt írtam.

Kézben sem marad meg. Elég nagy már és nehéz úgy fogni, hogy ne rugdosson közben.

2016. szept. 12. 14:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom azért nevetett, mert örül neked, ha megjelensz, játéknak tartotta, hogy ő eldobja, te visszaadod, és újra felélénkült rá. Változhatnak a szokásai, lehet, hogy mostantól inkább egyedül aludna el vagy le kéne venni a kiságy oldalát vagy fenékrázás helyett a hátát kéne simogatni vagy csak csendben ott ülni mellette. Az is lehet, hogy az egész csak a foga miatt van és átmeneti, de előfordulhat, hogy egy alvást el fog hagyni. Igazad van, nincs varázsütés, empátiával ki kell tapasztalni, nála mi a megoldás és sajnos néha azt is muszáj elfogadni, ha nem tudod beszabályozni.
2016. szept. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ha ezt csinálja a lányom akkor lefekszek mellé hogy aludjunk együtt. Lehúzom a redőnyt és ledőlök vele. Ha sehogy nem sikerül elaltatom akkor továbbra is mellette fekszem kapcsolok mesét és még nézi én játszok aztán egyszer csak elalszik. Mondjuk 2 éves elmúlt már de meggyűlik nekem is a bajom az altatással
2016. szept. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most sikerült este gond nélkül 10 perc alatt elaltatni, de azt nem tudom min múlik ez, hogy mikor mi történik.

Igen az lehet, hogy játéknak gondolja.

2016. szept. 12. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!