Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 11 hónapos kisbabán nagyon...

11 hónapos kisbabán nagyon gyakran felkel éjszaka.5-6 alkalommal is. Ilyenkor mindig szopizik, majd visszaalszik. Napközben alszik 2 órát, én már úgy létezek mint egy zombi a kialvatlanságtól. Mit tegyek, hogy nekeljen fel éjszaka?

Figyelt kérdés
A páromat nem akarom ezzel terhelni, mert reggel 5-kor kel munkába, legalább ő legyen kipihenve, mert veszélyes munkát végez. Este jóllakik a kislányom, 8 után elalszik, mégis 10 előtt kel fel először. A sok "minifelkelés" után reggel 6-kor ébred, aztán 10-kor viszsaalszik, és 3-kor megint alszik egy órát. Kiságyban alszik, ami a mi ágyunk mellé van tolva, és le van engedve az oldla, tehát bármikor át tud mászni hozzánk. Hogyan tudnám elérni, hogy ritkábban ébredjen fel éjjel?

2016. szept. 29. 10:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%
Tudom, azzal kezdted, hogy a párod nem akarod ezzel terhelni, de az apuka bevetése jó megoldás lehet. Nála úgysincs anyatej. Ha ennyiszer kel és ki tudsz zárni sokféle ébredési okot, akkor nagy eséllyel csak megszokás neki, amiről valahogy mindenki érdekében jó leszoktatni.
2016. szept. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#6os vagyok: Sirt, de simogattuk, odabujtunk, tudta ott vagyunk neki. Hidd el, csak par nap a durva. Es nem azt csinalod h berakod egy egy masik szobaba es viszlat, aludj el ahogy tudsz. Ez alatt a par nap alatt megtanul mashogy, a mi esetunkben osszebujassal elaludni.


Az en ferjem is 5.20kor kel, hogy munkaba menjen. 2 nap volt h kialvatlanul ment dolgozni. Emlekszem egyszer mondta h tegyem mar mellere, mondtam nem! Kovetkezetesnek kell maradni. Azota is nagyon halas h eros maradtam es nem adtam oda a mellem, csak odabujtam a kicsihez.


Kitartast!

2016. szept. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Egyuttalvas es igenye szerint szoptatas. 11 honapostol nem vennem el.
2016. szept. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
HA nem szopin alszik alszik el /próbáltuk/, akkor kb. 40 percet kell vele sétálni a páromnak a lakásban, és akkor a karjában tartja, de ez még fárasztóbb lenne mindne éjszaka 5-6-szor mint a szopi. Azt szeretném elérni, hogy kevesebbet ébredjen fel. Velünk alszik, kiságyban alszik el, de onnan bármikor át tud mászni hozzám, és át is mászik, tehát tudunk összebújva laudni. Az összebújástól azért félek, nehogy ráfeküdjek, vagy nehogy a fejéretegyem a paplanomat. Azt soha nem tenném meg, hogy átrakom egy másik szobába és hagyom sírni. Azt se tudná, hogy mi van, mert mindig velem aludt.
2016. szept. 30. 12:42
 15/18 anonim ***** válasza:
És mennyi ideig bíztad a párodra az altatást? Nincs csodarecept, erről varázsütésre nem szokik le csak úgy. Kevesebbszer akkor fog kelni, ha eltűnik ez a berögződése, hogy milliószor felkel szopizni. Persze az eleje a legnehezebb aztán egyre könnyebb, ha hamar feladjátok mindegy, ha el se kezditek.
2016. okt. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: tehát úgy érted, hogyha a párom a karjába veszi és sétálni fog vele, hogy elaludjon, arra nem fog rászokni a szopi helyett? Mert az durva lenne ha leszoknak a gyakori szopiról, és rászokna a karban elalvásra. A szopiról nem akarom teljesen leszoktatni, csak az éjszakai "nassolásairól".
2016. okt. 1. 13:20
 17/18 anonim ***** válasza:
76%

ez nem a nassolásrúl szól, hanem a leírtak alapján az, hogy szopi/cici nélkül nem tud aludni, sem nappal, sem éjszaka. Ebben a korban is ébredhetnek éjszaka többször, hiszen a mozgásfejlődés, fogzás, stb sokszor bezavar. Az a baj, hogy magátől nem tud aludni, csak cicivel, ezért vagy zombi. Neked kell eldöntened, mit akarsz, változtatni ezen, vagy inkább mártírkodni. Ha változtatni akarsz, tarts is ki a döntésed mellett, mert sajnos leszoktatni, átállítani nem lehet majd abszolút sírás nélkül, és eleinte biztos sok időbe is fog telni. De ki kell tartani pár napig - és vhogy megtanítani neki a cici nélküli elalvást. Testi kontaktust persze nem szabad megtagadni, de irányt kell neki mutatni.

[link]

[link]

2016. okt. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igaza van az Utolsónak. Én is leírtam már neked, hogy nagyon egyszerű a probléma. A baba cicin alszik el és anélkül képtelen is visszaaludni, amikor felébred. Vagy változtatsz és némi sírás árán nyugodtan alszol te is és ő is (ne hidd, hogy neki ez így jó, sokkal nyugodtabban aludna, kipihentebb lenne, ha önállóan vissza tudna aludni) vagy keltek továbbra is 6 alkalommal éjszaka. A te döntésed. Sírás nélkül nem fog menni, de ne haragudj, erre te szoktattad rá, most neked is kell ezt megoldani.
2016. okt. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!