Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Most mit csináljak? Akinek a...

Most mit csináljak? Akinek a gyermekénél 1 éves kor körül voltak alvásproblémák, mikor múlt el?

Figyelt kérdés

1 éves a kisfiam, másfél hónapja nagyon korán kel. Ma kerek 4-kor, de 4.20-kor szokott. Sírva, álmosan. Nem tudok mit csinálni vele. Ha kézben mint ma nagy nehezen vissza is tudom altatni 20-30 perc múlva megint fent van. Nappal sokat alszik ezért próbáltam, hogy nem hagyom ennyit aludni de borzalom lett a vége.


Alvás téren így néz ki egy nap:

4 után: ébredés

8 körül első alvás, sokszor 11-ig alszik de 10 előtt sose kel fel.

1-Fél 2-2 körül a következő alvás, 3-ig, fél 4-ig, mikor meddig, az első alvástól is függ.

Este 8-kor alvás. De már 7-kor is álmos.


Amit próbáltam:

-laktatóbb kaják nappal, a vacsit kitoltam, mondjuk ma mikor felkelt és etetni akartam eltolta az üveget is, hogy az neki nem kell. Ma aludt még 20 percet, akkor megevett 50 milit.. egy ideje fürdés előtt vacsorázik, szóval nem egy napig próbáltam.

-próbáltam tolni az elalvást de annál kevesebbet aludt éjjel és ugyanúgy korán kelt. Ezt se adtam fel egy nap alatt, de mivel nem volt értelme fektetem a szokásos időben inkább.

-nem hagytam aludni annyit nappal 2 napig, de már az első alvás után nagyon ki volt borulva, 6-kor már alig bírtunk vele, ugyanúgy felkelt reggel és nem tudtuk rendesen visszaaltatni. Azért gondoltam adok ennek még egy napot de annak se volt haszna.

-reméltem, hogy reggelit is igényel, ezért 3 félét is próbáltam adni de nem kell neki. Nem éhes. Csak csipeget maximum.


Fáradt vagyok.. amúgy is pacsirta, 6-kor jókedvűen ébredt már, de én ezt elfogadtam, hogy ő ilyen. Alkalmazkodtam hozzá, mert én későn fekvő voltam, én is korábban aludtam el. De akkor lehetett azt mondani, hogy ő ilyen típus, kipihenten ébredt. De most.. nyűgös, fáradt, szenvedünk csak az első alvásig.


Foga nem jött azóta, már 7 van neki, egyikkel se volt ilyen, max 1-2 hétig.

Augusztus közepén még jól aludt. Augusztus végén elindult, ha ez számít valamit. Ha emiatt volt valakinek hasonló, meddig tartott?

Nem fázik és nincs melege.


Van még valakinek valami tippje?


2016. okt. 2. 08:55
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy hosszú lett.

Még azt kihagytam, hogy max 1x kel fel éjjel de leggyakrabban annyiszor se. Szóval nagy baj nem lehet. (Fogzás, fázás, hasfájás minimum 5 ébredés nála)

2016. okt. 2. 09:02
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Hát ez nem hangzik jól, még azt is rosszul viselem az egy évesem hétkor kel, a szokásos nyolc helyett.


Szerintem nagyon nincs jo napirendetek.

Még azt próbáld ki, hogy ha négykor felkel , nem veszed ki a kiságyból. Ha sír sír, akár sírjon fél órát is de vissza fog aludni. Szerintem ez pár napig kibírható.


A nappali alvása, rengeteg 6 óra ez a rengeteg! Ezt nem szabadna hagyni. Egy egy évesnek nem kell nap napközben 6 órát aludnia.


Én azt szoktam, ha hamarabb kel, pl. 1/2 7-kor, akkor nem veszem ki a kiságyból, felőlem sírhat, de tudom ha kiveszem akkor onnantól lőttek az egész napnak. Ilyenkor sír 20-30 percet, majd szépen visszaalszik és a szokásos időben reggel nyolckor kell. Ezt eddig életében párszor csinálta, tehát ne higyjétek, hogy kínzom a sírással.


Ráadásul, egy éves kor körül napi egy alvásnak már elégnek kellene lennie.

2016. okt. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

De nem hagyom sírni. 6 órát nem szokott aludni, 4-5 körül, csak mikor hogyan osztja el, ha az első 3 órás, a második rövidebb és fordítva.

Éjjel a 8 óra mellé nem hiszem, hogy ez sok lenne együtt, 12-13 óra összesen.

Mint írtam, ha nem hagyom ennyit aludni nagyon nyűgös és nem old meg semmit.

2016. okt. 2. 10:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Sem vagyok sírás hagyni pártoló, nem is ezt teszem, de néha tényleg muszáj, így ki fogsz készülni és az kinek jó? Akkor már inkább két nap sírás mint egy idegbeteg anyuka. Én azért kipróbálnám. Igaz én egyedül nevelem, tehát nekem kellett kompromisszumokat kötni mert ha kikészülök mi lesz vele.
2016. okt. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De miért baj ez?

Ha "túl korán kel" a lányom, 4 fele (a normál egyébként 5-5:30 és dalol egy félórát, majd kiabál, ha elunja, ezzel kelt minket), akkor áthozzuk, magunk mellé vesszük és ha 20 perc alatt nincs nyugi, akkor kezdjük a napot. Pelenka, reggeli, majd játék. Ő is egyből dőrgöli a szemét, de kell 1-2 óra, mire letehető lesz.

Ha addig altatni próbálom, sikertelen.

30 percet vagy 1 órát alszik délelőtt.

Legközelebb ő is 1 fele, akkor 2-3 órát.

Este 8-kor alszik, 1/2 7-től már nagyon nyűgös.


De ezzel én elégedett vagyok, szerintem rendben van.

13 hónapos.

2016. okt. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az en gyerekem akkor kel koran ha jona foga. Esetleg megorobalhatnal majd nurofent adni vagy hasonlot.
2016. okt. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De neki ez kevés, nem dalolva kel, hanem nagyon sír. Hirtelen 2 órával is korábban kezdett kelni, mint előtte, de akkor mikor még aludt 6-ig tényleg jókedvűen ébredt, nem úgy, mint most.


Utolsó, nurofent nem akarok adni mikor azt se tudom mi a baja (egyébként nem szoktam fogzásnál adni, talán max 2x fordult elő mikor végképp nem tudtam elaltatni se). Ha fogzik sokszor kakál és ha nem lenne fogzási fájdalom is már amint felkel jön az első csomag, akkor késő lenne adni neki. Az este beadott nurofen hatása meg rég kimegy hajnalig. De a fogzást már a második korán kelő héten elvetettem, mert igaz fogzás közben is nagyon korán kel de max 2 hétig aztán kint a foga.. de másfél hónapja..

2016. okt. 2. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!