Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Alvásproblémák 2 évesnél, mit...

Alvásproblémák 2 évesnél, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Lassan 4 honapja alszik a nagy ágyában, eddig gordulékenyen ment minden. Szuletésétol kezdve kulon volt altatva, ráadásul már pár hetesen végigaludta az éjszakákat (este 8-tol reggel 8 ig). Viszont már egy hete annyira fel van porogve esténként, hogy nem akar elaludni (holott lényegében egész nap kint vagyunk, sétálunk, játszoterezunk, játszohazba megyunk). 60-szor is kijon a szobájábol, letesszuk, mesélunk neki, simi-simi-puszi..majd rá 1 percre már itt áll vigyorogva, jo éjszakát kiván kozben puszikat dobál...visszaviszem a szobába, majd ismét kijon..ez ismétlodik kb. 1.5-2 orán keresztul. Már nem birjuk idegileg, nem tudom mit csinálhatnánk..Van valakinek valami otlete, tanácsa? Koszonom
2016. máj. 8. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Nem irtad hogy nappal hanytol mennyiket alszik. Reggel mikor ebred, bölcsis e ott alszik e.(szoval napirend nelkul kitalálni, hogy mi lehet...)

Plusz kap e du/este cukrosakat, edeseket, ugyanis az a gyerekeknek "drog" felpörgeti őket.

2016. máj. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Es sok gyogyszer mellékhatása is hogy pörgeti a gyereket
2016. máj. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem irtad hogy nappal hanytol mennyiket alszik. Reggel mikor ebred, bölcsis e ott alszik e.(szoval napirend nelkul kitalálni, hogy mi lehet...)

Plusz kap e du/este cukrosakat, edeseket, ugyanis az a gyerekeknek "drog" felpörgeti őket.


Bocsánat, akkor most kiegésziteném. Reggel 7-fél 8 fele kel fel (de ez is csak amiota a nagy ágyban van, kulonben fél10 kor ébredt), korulbelul reggel 9-tol délig kint vagyunk, fél1-kor ebédel, majd leteszem aludni, nagyjábol 1-fél2 fele elalszik fél3 kor ébred. 3-tol este 6-ig ismét kint vagyunk (teszunk-veszunk, vásárolunk, játszoház stb.) fél7 kor furdetés, 7 kor vacsora, 8 kor megy az ágyba. Cukrosat nem eszik, csak azt a pár kekszet kb. heti 2-3 alkalommal, amit délutáni uzsonna gyanánt kap. Uditot, ilyesmit nem iszik. Nem bolcsis, heti 2 alkalommal anyosomnál van (10-15ig), mikor én dolgozom.

2016. máj. 8. 22:00
 4/13 A kérdező kommentje:
Gyogyszert nem szed.
2016. máj. 8. 22:00
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Mindenesetre az én gyerekemből kiindulva, ő akkor csinálja ezt, hogy lefekszik, de fel is kel, játszana is, aludna is, amikor nem fáradt.

Nálunk ez főleg reggeli ébredéstöl függ, mert azzal szokott csuszni az egész napirendünk.(ha kesőbb kelünk, minden későbbre tolodik)

Ahogy leirtad az pedig tokeletesnek felel meg 8-kor aludnia kéne.

Igy azt gondolom talán előrébb kelkene hozni az egészet.

Nalunk(igaz bolcsis), de 6:30-7 órási keléssel, 12 orai ebéddel es 12:30-as ebed utáni alvással este 7-8 körül alszik el(ha 8-ra tolodik, akkor már kipurcanva alszik el)

2016. máj. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
*szinten 2 éves a gyermekem
2016. máj. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Vagy legalább az ebedet ebed utani alvast hozbi előbbre 14-ig. Szerintem sokat lenditene a dolgon.
2016. máj. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Délután is ugyanezt lejátsza..nem akar aludni. Kijon, na de nem ennyiszer, max. 5 szor. Eddig, ha nem volt álmos, akkor játszott a szobájában, majd bement a kis sátrába és ott kidolt. Ez a mai este viszont katasztrofa, felkapcsolta a villanyt és ordit (van pedig éjszakai fény is a szobájában).
2016. máj. 8. 22:22
 9/13 anonim ***** válasza:
Nalunk is ugyan ez volt. Szive szerint delutan se aludt volna. Bolcsis, azota nincs gond az esti alvassal. Mondjuk igy is fel 10-ig huzza este es fel 7 korul ebred reggel magatol. En is vittem minden fele, de nem faradt el elegge. Ha fejemre alltam se.
2016. máj. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Rácsos ágy segít, ott belátja, hogy nincs kijutási lehetőség és némi dudorászás után bealszik.
2016. máj. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!