Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ennyire kevés alvásigénye...

Ennyire kevés alvásigénye lehet egy 10 hónaposnak?

Figyelt kérdés

max egyszer alszik egy órát napközben,de van hogy csak fél órát.Ezt is délelőtt 11 körül.Este 8kor van altatás(anyatejes,esti evésnél be is alszik)Éjjel viszont 10kor már kelmutána legritkábban 2 óránként,de van hogy óránként,és legtöbbször enni is kér,máshogy egyikünk se tudja visszaaltatni.Ha nagyon kipihent 10kor nem is akar visszaaludni csak hajnal 3 körül,ha ilyenkor sikerül elaltatni előbb,akkor is 10 percenként ébred.

2 hetente egyszer van olyan hogy 2x is alszik napközben vagy 1x de egy óránál többet.Reggel 5-6 között ébred már.Fél éves korától ez van,picinek 1x ébredt éjjel 3kor és aludt reggel 6ig.


2016. okt. 2. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk kicsit más volt a helyzet de szintén keveset aludt , aztán mikor átállt arra hogy egyszer alszik 1 éves kora körül akkor lett jobb mind a nappali és az éjjeli alvás is. Őt a fogak kínozták , kínozzák, nálunk a chamomilla segített, attól kicsit nyugodtabban alszik olyankor. Most 21 hónapos, nappal 2-2,5 órát alszik ebéd után éjjel meg 9-9,5et de 7ből 4 éjszaka meg ébred átmegyek , megsimogatom és alszik tovább.
2016. okt. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet kevés az alvásigénye is, de az hogy éjjel két óránként kér enni, az nem alvásigény kérdése.

Lehet érdemes lenne megpróbálni vacsira adni neki valami tartalmasabb kaját, és utána lefekvés előtt még persze szopizzon, hátha akkor nem lenne éhes két óra múlva.

2016. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Este 6 körül kapott potlásnak tápszert,de azt már nem eszi meg,igy gabonapépet kap vagy zöldségeset,hussal,már minden variáciot kipróbáltam,és f8kor szopizik,ugy alszik el,de volt hogy csak anyatejet kapott mikor beteg volt és mást nem akart megenni,mindig ilyen sokszor ébred éjjel,nincs összefüggés hogy napközben mennyit és mit evett.
2016. okt. 2. 19:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy a tartalmasabb kaját este 7-kor kapja, utána szopizzon...hátha segít. Hozzáteszem nálunk nem segített (ezt a tanácsot kaptam. Miután kisfiam egy hónapja alszik ilyen rosszul.

Bár az en kismanom 9 hós, kb hasonló a helyzet. Egy hete 3x fel óra nappal, este 1/2 8-kor felborul es 1/2 6kor kel (es van higy a 3 órai ebredenel 1-1-1/2 orat fent can mire visszaalszik) csak eves (anyatej) utan alszik vissza. Kb 5-6szor kekunk.

Ma vettem elő tápszert, azt próbálom hajnalban, hátha. Amugy a foga is megindult, ez is lehet.


Nálatok nem jon fog folyamatosan? Mert nálunk nagyon kevés szünettel jönnek, szinte nincs nyugi se nappal se éjjel. Nappal eleget eszik? Nem lehet hogy csak szomjas, vagy ezt is Próbáltad?

Egyébként hogy altatod? Lehet, csak teged keres, es negszokta, hogy kap cicit.


Ha lesz valami változás, kérlek írd meg!

2016. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
probáltam mindent,cicin alszik be este,és éjjel is csak cicin,cumisüveg nem kell neki akármi legyen benne.Mindegymennyit és mit eszik napközben,akkor is ez van:(ha este késöbb kap töményebb kaját akkor a cici nem kell neki csak később....szoval passz
2016. okt. 5. 12:17
 6/10 anonim ***** válasza:

4es vagyok, még az jutott eszembe, hogy esetleg nem éri e túl sok vagy túl kevés inger....ezzel még probalkozhatsz talán....bár lehet ezen is túl vagytok.

Orvossal, védőnővel beszéltél, mit mondanak?

2016. okt. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ők se tudnak semmit...doki se nagyon látott ilyet,omega (nemtudomhányas) kapszulát javasolt ami nyugtathatja az idegrendszert....most ezt akarom kiprobálni(eskimo kid)
2016. okt. 6. 19:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia. Utolsó vagyok. Vannak egyébként ilyen "rossz/keveset alvó babák" ahogy látom fórumokon...sokszor csak az idő oldotta meg.

Ha ugy látod, hogy valóban több alvas kell neki, mert nyugos, nincs kedve semmihez, akkor próbáld amit a doki mondott. Esetleg homeopátia??

Remelem találtok ra megoldást!! Kitartás!! Minden jót Nektek!

2016. okt. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem nyűgös vagy kialvatlan,sőt ha nem altatnám,szerintem ennyit se aludna napközben de akkor estére totál kidőlne...
2016. okt. 10. 06:01
 10/10 anonim ***** válasza:

Gondolom, ha ezek mellett jo kedve van, akkor elég neki ennyi alvás. Próbáld meg, hogy elhagyod a nappali alvasat es este kicsit előbb fektesd (7-1/28 fele) par nap es kiderül, hogy ez jo e neki.

Egyébként az ébredés ei nagyon fogzas szeruek. Az en bábom is így kel es ccsak cicin alszik vissza, elég ha csak mocorog s fog, akkor is.

2016. okt. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!