Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Minden éjjel vándorol a 6...

Minden éjjel vándorol a 6 éves fiam. Mi lehet tenni?

Figyelt kérdés
6 éves a fiam és minden éjjel átjön. Ha visszaviszem az ágyába van hogy egy éjszaka többször is, de van hogy észre sem veszem mikor átjön, csak bebujik mellém és alszik tovább. Mit lehet tenni hogy többé ne jöjjön át?
2016. okt. 5. 06:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Ranschburg Jenő szerint sem kell tenni semmit ilyenkor. Felriadt és megnyugvást keresett, amit melletted talált meg. Örülj neki.
2016. okt. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
Az ilyesmi nem egészséges. Zárd rá az ajtót az a biztos.
2016. okt. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Ennyire zavar?! Tobbe ne jojjon at...
2016. okt. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

többé ne jöjjön át...

talán verd meg,vagy költöztesd a nagymamához!

vagy csinálj úgy mintha szeretnéd és aludj vele!

2016. okt. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Határozottan vidd vissza az ágyába, de ne engedd, hogy vándoroljon éjjel. 6 évesen már meg kellene ezt értenie.
2016. okt. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Első lépésben ne viselkedj elutasítóan.

Találd meg az okát! Lehet nyomasztja valami amiért rosszat álmodhat, felriad.

Ha meg is győznéd, hogy ne menjen át attól nem oldódik meg a problémája, csak egyedül maradna vele.

2016. okt. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Jesszus,ennyire zavar a saját gyereked???

Többé ne jöjjön át...átfog...még 10 évesen is ha olyanja van.

Te meg legyél az anyja,ne a katonai kiképzőtisztje!

2016. okt. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%

Megértem, hogy nem tudsz így kellően pihenni. DE először keresd meg az okát, hogy miért ébred!!! Beszélj vele, kérd meg, hogy mesélje el, mit érez, mikor felébred. Előbb utobb kiderül az ok. Elég nagy mar ahhoz, hogy beszélgess vele!! Ha a kelések okát tudod kezelni, utána lehet leszoktatni az ázjárásról.

Es igen, itt csak a következetesség segít. Visszakíséred, elmondod, hogy már nagyfiú, a nagyfiúk a saját szobájukban alszanak. Ha van alvóspajtija, akkor mond hogy ő ott lesz vele végig, vigyáz ra. Es ezt annyiszor, ahányszor szükséges! Így megtanulja majd, hogy egyedül a szobájában, a saját agyaban aludjon.

Valószínű, hogy ellenkezni fog, hiszen mar gondolom jo ideje megszokta, hogy átmegy nelléd, de akkor is vissza kell kísérni minden alkalommal, ez lehet akar 1-2 hét is! Szóval akkor állj neki, ha végig tudod csinálni, különben nincs értelme!


Off miért kell rögtön támadni?! Biztos nem most kezdődött a dolog, gondolom megvan az oka a kérdezőnek, amiért segítséget kér!! Ne essetek már neki!!

2016. okt. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudatosan megy át, akkor azt is tudja mért. Kérdezd meg Tőle!

Nálunk is van h fél elaludni, így tovább maradok az ágya mellett. Igaz mi sokáig aludtunk együtt (egyedülálló voltam) majd magától igényelte a külön alvást. De még néha emlegeti h velem szeretne aludni... 9 éves.

2016. okt. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat, a többi meg... Azt hagyjuk.

Szeretem a fiamat, mindennél jobban, de úgy gondolom, hogy nem normális dolog, hogy egy 6 éves gyerek minden éjjel felkel és átjön. Nem mond semmi, mikor reggel megkérdezem, hogy mért jött át, a válasz az hogy mert nem voltam mellette. Szeretem, ha velem van, szeretem mikor átölel és ott szuszog mellettem, de nem tartom jó dolognak, hogy egy ekkora gyerek nem tudja végig aludni az éjszakákat. 1-2 alkalom még beleférne, de engem az aggaszt, hogy minden éjjel ez van.

2016. okt. 5. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!