Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan lehet azt elérni, hogy...

Hogyan lehet azt elérni, hogy letegyem az ágyába és elaludjon?

Figyelt kérdés

Fél éves babámon látom, hogy mikor álmosodik, ásít, dörzsöli a szemét nem akar játszani, csak nyöszörög. Ilyenkor, ha nem veszem fel, sír. Ezért fel szoktam venni, a sötét szobában mászkálok vele, altatódalt énekelek, paskolom a popsiját vagy simogatom a hátát. Azonban már 9 kg, így elég nehéz ezt napi többször végig csinálni.

Ha álmos 3 beteszem a kiságyba, akkor két lehetőség van:

1. Sírni kezd, míg ki nem veszem. Ha benn van, akkor nem lehet megvigasztalni.

2. Játszani kezd, míg meg nem unja, utána sír.


2016. okt. 5. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Hát először is azt nem értem miért szokattad a kézben mászkáláshoz. Én ülve az ölembe szokattam az se jobb egyébként.

Vagy hagyod sirni még elfárad vagy nem mászkálsz vele hanem leülsz és úgy lötyögteted a popóját.

Nálunk a nagylány 1 éves elmúlt mire magától elaludt.

A fiam ugyan úgy ülve kajával a szájába alszik el. Ez egy jó 30-40 perc. Rentgeteg!

De ma pl betettem a kiságyba elvolt van játszócumija azt bekapta és elaludt. Egyébként 7 hónapos.

Valami más alvási módra térj át.

Fehérzajt szereti?

Vagy csak a teljes csendet?

2016. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor tedd le, mikor elkezd elbóbiskolni, vagyis kellőképpen ellazult, félálomban. Lehetséges, hogy akkor is tiltakozni fog de lehetséges, hogy nem. Következő lépés legyen az, hogy hamarabb ágyba teszed. Ne várj csodát első alkalommal, ez nem úgy megy, hogy egyik nap járkálsz vele, másik nap meg leteszed és ki is tudsz jönni a szobájából.
2016. okt. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

En a kezdetektol egyedul elalvasra szoktattam.van masik ket nagyobb gyerkoc,nem fert bele az idombe a tutjgatas,fenekrazas.

Keress valami alvo allatot,rongyot,textilpelust,valamit.ahoz szoktasd hozza a kezedben,aztan szepen fokozatosan az agyaba.eloszor odamesz 1-2 perc siras utan de nem veszed ki,csak odaadod a kis alvokajat,cumit.aztan 3-4 perc es igy tovabb.fokozatosan,ez a lenyeg.

Megprobalhatod esetleg az agyatokban eloszor.csak fekszel mellette,hozzad bujhat,erzi az illatod a kozelseged,de megsem szakad le a karod.

Kitartas :)

2016. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A másodikat már úgy szoktattam,hogy csak is a kiságyban aludjon, és ne kelljen ott lennem vele 1 órát. Ha látom,hogy álmos, beteszem, van neki alvós kutyusa, azzal el van. Sokszor feláll (1 éves), de ha nem sír, csak nyüszög, akkor nem megyek be. Ha sír, akkor igen, de nem veszem ki, csak adok neki mondjuk egy kis vizet, megsimogatom, és kijövök. Ez most már lerövidült, de volt,hogy fél órán keresztül ki-be járkáltam. De szerintem megtanulta,hogy ott vagyok, ha kell.
2016. okt. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Kislànyomat én is màr az elejétől az egyedüli elalvàsra szoktattam. De napközben még így is fontos nàla a megfelelő időzítés. Ha hamarabb akarom letenni, akkor sír és ha túl pörgött akkor is. A megfelelő időben viszont csak fölveszem a kezembe, oda adom az alvós àllatkàjàt, énekelek egy-kettőt és màr teszem is le az àgyba, alszik.Így megfigyeltem azt is, hogy milyen időközönként lesz àlmos. 9 hónapos és délelőtt 3 óràt, délután 4 óràt bír ébren lenni. 6 hónaposan úgy emlékszem 2,5 óràt bírt ki. Azért énekelek neki ilyenkor, hogy kellő képpen ellazuljon. Babàd lehet azért sír, mert nincs alvàsra hangolódàs, megszokott elalvàs előtti rituàlé. Alvàs előtt kb. 10 perccel màr csak csendesen játszunk, ölembe veszem, könyvet nézegetünk.
2016. okt. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, egyébként az én babám az első hetekben simán elaludt a kiságyban, később mégis törhettem a fejem a járkálva altatás leszoktatásáról, ugyanis közben hasfájós lett. A hasfájás elmúlt, a szokások viszont megmaradnak. Az enyém sírt amikor letettem. Mindig kivettem, megint ellazult, megint letettem. Először sokáig tartott majd egyre könnyebben ment. Ő ekkor 3 hónapos volt. Tovább nem tudok lépni. Mióta felállt és a kiságy a legalsó szintre került nem kényelmesebb az sem, hogy a hátát simogatom amíg elalszik. De már végképp nem bírnám el kézben, ez vigasztal.
2016. okt. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egy másik oldalt képviselek: sosem szoktattam önálló alvásra a gyermekeimet. Ketten vannak, egy 3,5 éves kisfiú és egy 21 hónapos kislány. Ameddig igényelték, ringattam Őket, aztán erről maguktól leszoktak. De a mai napig Melléjük kell feküdni. A kisfiam mellé én fekszem, a kislányom mellé a férjem. Az elalvás előtt közösen mesét olvasunk, aztán Mindenki elvonul a saját szobájába (mi szülők pedig megyünk Velük).:-)

Altatni kell Őket, de kb. 15 perc az egész. Volt, amikor egy órát altattam a fiam, de akkor sem kényszerítettem az önálló alvásra. És mivel az oviban és a bölcsiben Mindketten teljesen önállóan elalszanak, még azt sem lehet mondani, hogy valamit nagyon elrontottunk volna. Érezzük, hogy otthon nagyon igényelnek minketba gyermekeink, és nekünk is fantasztikus az a kis összebújás Velük az egész napos távollét után.

Ne erőltesd, majd amikor készen áll egyedül elaludni, jelezni fogja. Lehet, hogy ő egy extrán bújós baba, aki ennyire igényel téged. Ha fáj a derekad, fektesd magad mellé, ezt tanítsd meg neki.

2016. okt. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1 vagyok


A kérdező semmire sem akar reagálni?

Vagy kb lesz..ja

2016. okt. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!