Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell elérni, hogy egy 4...

Hogy kell elérni, hogy egy 4 hetes baba elaludjon egyedül?

Figyelt kérdés
2011. febr. 6. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert,hogyan alszik el most?Én úgy csináltam,hogy betettem a kiságyba és melléálltam,simiztem vagy csak fogtam a kis kezét!Már 7 hónapos,beteszem a kiságyba és megfogom a kezét 5-10 perc és alszik!
2011. febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Külön szobában vagy csak esetleg ringatás nélkül? Én cumit adtam neki,amikor altatni akartam és nem piszkáltam + ami nagyon fontos volt, félig meddig letakartam a szemeit a textil pelussal. Persze csak akkor csukta be a szemét,ha álmos volt,de ez tök jól bejött. Mára már 6 hónapos lesz, de nem nagyon kell már neki a pelus.
2011. febr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első perctől kezdve úgy ment a dolog, hogy fürdés után esti szopi, aztán kicsit még gyönyörködtem benne, majd betettem a kiságyába, elmondtam neki, hogy nagyon szeretjük, aludjon jól, álmodjon szépeket, anyáék itt lesznek a másik szobában, reggel találkozunk és nagyon szép napunk lesz. Megsimogatom, és kimegyek a szobából. 4 hetes korától végigalussza az éjszakát, mai napig így van az altatás.

Hogy ennek a "ceremóniának" köszönhetően, vagy nem , de ha mondjuk este 6-kor felébred délutáni alvásból, fél 9kor ugyanúgy elalszik, ha ezt végigcsinálom vele. (14 hónapos)

2011. febr. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én azt hallottam, hogy ha sírdogál (pl, ha kézben történő altatás után akarjátok átszoktatni) akkor bemenni hozzá, hogy lássa, hogy ott vagytok, megsimogatni, majd kimenni, és ha nincs gond (persze, lehet, hogy poci fáj, tele a pelus, vagy egyszerűen nyűgös, és már minden baja van)

akkor ezt csinálni kb 15 percenként (hogy bementek hozzá) majd elalszik magától... A kórházakban is hagyják sírni a babákat. Okosak a kicsik, tudják, hogy felveszik őket, és így hisztivel érik el, hogy kézben elaltassák:)

2011. febr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hát lehet hogy vmit nagyon elrontottunk, de az enyém 19 hónapos, és még mindig nem alszik el magától :)

ott kell lenni vele, amíg elalszik, nem lehet kijönni a szobából

aztán persze éjszaka felébred és akkor ki kell venni, mert nagyon sír, és onnantól velem alszik

lehet nem így lenne, ha napokig hagynám üvölteni, de nem bírom

2011. febr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Legyen napirend, hogy tudja, mi után mi következik. A sírni hagyás csak akkor válik be, ha napról-napra csökken a sírás hosszának időtartama. Ha nem csökken, valami más dolog áll a háttérben. De ne vedd ki a kiságyból, ugyanazokkal a mondatokkal kívánj jó éjszakát neki. Ja és ez az esti alvásra vonatkozik. A nappali alvás, az már keményebb dió. Ott semmiképpen sem javasolom a sírni hagyást, mivel ez nálunk nem működött, de az esti altatásnál 1 hét alatt gyönyörűen beállt.
2011. febr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!