Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit csináljak, hogy elaludjon?

Mit csináljak, hogy elaludjon?

Figyelt kérdés
1 éves a kislányom, és az a problémám, hogy nem hajlandó aludni délután. Reggel 7-kor felkel, és este 9-10 körül egyszercsak lefekszik valahova és elalszik. Eddig mindig ringatva altattam el, de már 10 kiló, nem bírom ringatni őt. Most, ha el akarom altatni, nem engedi hogy hozzáérjek, nem tudom magamhoz ölelni, nem engedi, hogy lefektessem az ágyra, semmit se tudok vele csinálni, csak nézni ahogy dülöngél az álmosságtól. Egész nap csak fel-le járkál a lakásban. Mit csináljak vele, hogy aludjon délután is egy kicsit? Köszi ha válaszoltok.
2015. febr. 24. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
variálni kell a napirenden. És de. mennyit alszik?Este mikor fekszik le?
2015. febr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A délelőtti levegőzés, dús ebéd megvan?

Babakocsiban elvan? Mert ha nem alszik, legalább feküdjön, pihenjen!

Vagy tedd be a kiságyba, és kicsit hagyd magára, jelezvén, hogy pihenőidő van.

Vagy vedd magad mellé az ágyba, pihenj te is, ha teheted. Ha cicizik, legalább annyi időre elernyed, pihen egy kicsit.

Esetleg menjetek autózni, pár kör talán elringatja a gyerekülésben.

Vagy ha eltűri még ennyi idősen, akkor tedd hordozókendőbe.

Ennyi jutott eszembe.

2015. febr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nyugtató tea.
2015. febr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Semennyit nem alszik délelőtt. Reggel 7-től este 9-10 ig fent van. Nem hajlandó aludni. Nem is értem hogy tud ilyen sokáig fent lenni.
2015. febr. 24. 14:16
 5/11 anonim ***** válasza:

Jaj, bocs. Úgy értettem, h délelőtt alszik 9-10 körül.


Valahogyan le kellene fárasztani. És ha ringatod, akkor elalvás után le tudod tenni? (ha ez kicsit megnyugtat, én 2 éves koráig ringattam, a bölcsiben szokott rá az egyedül alvásra-és ő nem 10 kg volt)

Melléfekvés, mese olvasás, ciróka, énekelés...

1.voltam.

2015. febr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sötétíts be a szobába és tedd az ti ágyatokra. Ott kedvére forgolódhat és egyszer elfárad és alszik.
2015. febr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem jön fogacskája? Nálunk mindig akkor voltak ilyen problémák.. nem tudott elaludni, csak babakocsiban tologatva, vagy este kidőlt.

Nem hiszem, hogy ne lenne fáradt, hiszen írod, hogy dülöngél az álmosságtól.

Babakocsiban próbáltad altatni? Esetleg egy próbát megér..

2015. febr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nekünk elég hosszú időszakunk volt, ebéd után be a babakocsiba, sétáltam vele egy jó nagyot, ő meg aludt 1-2 órát. Ha otthon maradtam volna vele, csak szenvedünk. Így meg pihent... Egy idő után meg azt csináltam, hogy eltologattam babakocsiban, és ha mélyen aludt, átraktam a kiságyába. De volt, hogy kint is hagytam aludni babakocsiban a teraszon.
2015. febr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Először mindig ringatva próbálom elaltatni, csak hát nem bírom el őt sokáig. Azán melléfekszem, simogatom, de nem használ. Felkel és elkezd játszani. Tv nincs bekapcsolva, redőny le van húzva félig, de nem álmosoik el. Egész nap játszok vele, sétálni is kiviszem, enni is elég sokat eszik. Nem tudom mit csinálok rosszul, hogy nem vagyok képes elaltatni. A foga jön most, az egyik rágófog, lehet hogy amiatt.

most épp alszik :) Megszoptattam, adtam neki előtte nurofent, a fogfájásra. 4 órája alszik folyamatosan. Csak egyszer kelt fel mert szomjas volt :)

2015. febr. 24. 20:49
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor tuti a foga... én is mindig őrlődtem, hogy hogy lehet, az én gyerekemnek ilyen kicsi az alvásigénye?? Aztán ahogy kijött mindig az aktuális fogacska ő is jól aludt.. Szerintem ez nem a lefárasztáson múlik ilyenkor már. Mióta áll fenn ez az állapot? Előtte jobban aludt?

Nálunk volt 1.5 éves korában is, hogy nem aludt 1-2 hónapig délután. Aztán amint kijöttek a fogacskák (több is egyszerre), azóta szépen alszik...

Én is próbáltam mindent, kivinni kétszer sétálni, "lefárasztani", de nem azon múlt. Most meg ha úgy adódik, hogy nem tudunk kimenni sétálni, akkor is sokkal jobban alszik, mint fogzós 1 évesként (már 2 éves :) )

2015. febr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!