Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Volt valakinek olyan, hogy a...

Volt valakinek olyan, hogy a babája magától szokott le a ringatásról vagy egyéb altatási módszerekről?

Figyelt kérdés

Nekem az a bajom,hogy mióta nem szoptatok és nem így alszik el,nehezen tud ellazulni,bár ez nagyon régóta jellemző rá,most 14honapos egyébként.

Mindent kipróbáltam már,de sír és nagyon sír és kb 40percig vagy egy óráig,ölben feszíti magát a kiságyban még rosszabb...ami legjobban bejön az a babakocsizás,de ugye erre már-már rákapott. Erről szeretném leszoktatni,de nem drasztikus módszerrel...valaki tapasztalat?Én abban bízom,hogy egy idő után azért változik ő is,és magától is át fog állni vmennyire,hogy már nem igényli a kocsit....



#altatás #babakocsiban altatás
2016. okt. 17. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Még csak hallani sem hallottam olyanról, akinél a gyerek magától akart volna kézben altatás/ringatás/babakocsi helyett ágyban aludni.


Nézz utána a Tracy Hogg által írt suttogó-könyveknek, nekem ez volt a kulcs.

2016. okt. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Pedig itt vagyok :) Nalam is egy idoben csak kezben aludt el nappal. Aztan egyik nap nagyon feszitgette magat a kezemben, mobdom akkor lerakom es onnan aludt magatol :) :) :) Szal nem remenytelen az eset :)
2016. okt. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Az én kislányom szintén.

10 hónapos koráig csak kézben aludt el, csak sétálgatva olyan 30-40 percig.

Aztán tekergett, tolta el magát, így letettem és elaludt.Azóta az ágyában simogatva alszik el.

2016. okt. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Hármasikreim vannak, most múltak 2 évesek.

Mindegyikük ringatva aludt el kb. másfél éves koráig, el lehet képzelni mekkora logisztika kellett ehhez úgy hogy alapesetben nyilván csak ketten voltunk rájuk a férjemmel :) A hagyományos leszoktatós módszerek a helyzetből adódóan kizártak voltak.


Szóval kb másfél évesen kezdték el azt hogy kitekeredtek a kezünkből, egyszerűen akkorák voltak hogy kényelmetlenné vált nekik a kézben altatás. Úgyhogy melléjük feküdtünk és úgy aludtak el. Egyikük ezt nagyon hamar megunta, és magától közölte hogy "ágyikóba", ő azóta is úgy alszik el hogy puszi, ágyba betesz, ajtó becsuk. A másik kettő még igényli a melléfekvést, de egyiküknek újabban már az is elég hogy ott vagyok vele a szobában, ő bölcsiben egyedül alszik el, csak itthon kell neki a társaságom. A harmadik még bölcsiben is igényli hogy a kedvenc dadusa mellette legyen.


Szóval előbb utóbb szerintem minden gyerek leszokik az altatásról, kérdés hogy te bírod-e idegekkel addig.

2016. okt. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Az első 2 hónapot leszámítva, mikor kb csak evett aludt, 1 évig ölben ringatva aludt el a lányom. Legalábbis este. Napközben elaludt a pihenőszékben is, séta közben. De este csak ölben. Aztán egyszer 13 hónaposan (most 15) leraktam az ágyba este, mert wcre kellett mennem, párom éjszamás volt. Meg se nyekkent. 5 perc alatt elaludt magától. Én lepődtem meg a legjobban így 1 év után. Néha még most is ringatnám, mert még mindig furcsa :D aztán csak játszik az ölemben. Lerakom és alszik is. Próbálj esetleg mellé ülni az ágynál simogatni, énekelni. Ebben is tudnak változtatni. Pl van egy szám, amit születése óta énekelek neki, általában csak ordított közbe, nem érdekelte. Aztán mostmár ezt is szereti úgy 2 hónapja, ha elkezdem ènekelni, megnyugszik és szépen hallgatja.
2016. okt. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

A mi lányunk is mindig maga szokott le az aktuális elalvási szokásáról. Igaz ez az esti alvásra vonatkozik, mert a nappali alvás az mindig ment neki. (betettem az ágyba és elaludt)

Megszületése után az én hasamon aludt el. Majd pár hét után jött a kézben ringatás és éneklés. Kb fél évesen egyik estéről a másikra megfeszítette magát. Betettük a kiságyba és simogattuk, énekeltünk. Utána jött a csak énekelés, csak a kezemet fogás, kizárólag a kiságy mellett ülés korszaka :) Most 2 évesen ő mászik be a kiságyba, betakarózik és a sötétben beszélgetünk 2-3 percet, majd befordul a plüssével és alszik.


Szóval van ilyen gyerek, aki maga szokik le egy alvási szokásról. Kitartást! Volt olyan átmenet nálunk is, hogy hosszabb ideig tartott az elalvás, de szépen áttért.

2016. okt. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem nem mukodik a simi mese stb relaxacios modszerek....ha latszolag elalszik simire is 1perc mulva felkel es uvolt mintha ez kimarad6atlan resze lenne a dolognak...es mivel ezt nehez elviselni minden este...mert van h 40perc 1oraig tart es fuldokolva sir...berakom bkocsiba...itt szeret legjobban elaludni :///

a suttogo nekem nem mukodik...es a sirni hagyas teknikat pedig ki sem probalnam.

szoval ezert van az hogy szokik ra bkocsira.

2016. okt. 17. 21:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 17 hónapos koráig ringattam fiamat. Ekkor költöztünk albérletből családi házba.

Egyiknap már elegem lett a ringatásból,dúdolásból,fájt mindenem. Letettem az ágyra és csak annyit mondtam neki,hogy lehúzom a redőnyöket,addig feküdjön. De láttam,hogy már nagyonálmos így csak mellé feküdtem.Dúdoltam neki továbbra is,de szépen elaludt. Rá 1 hónapra a dúdolást sem igényelte már.Leszokott a hajnali ébrdeésről is. Szerintem neki a környezetváltozás vált be. 3 éves lesz novemberben., és csak mellette kell feküdnöm mikor altatom. Max 20 perc és alsik és közben én is pihenek így egy kicsit :)

2016. okt. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!