Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Baba altatási módszerekről mi...

Baba altatási módszerekről mi a véleményetek? Az enyém cicin alszik be. Rosszul csinálom?

Figyelt kérdés
Mikor kicsi volt persze, hogy elaludt a cicin. Aztán jött a hasfájós időszak és szinte sehogy sem volt hajlandó, majd jött egy 4 nap amikor álombaba módjára - büfi után ringattam volna erre elkezdett kapálózni - letettem az ágyába és már csukta is le a szemét. Aztán megint jött egy hasfájós roham. Amint ez elmúlt magától beállította a 7 órási fekvést - akkor van az esti etetés - el is alszik a cicin. Mikor büfi után éeteszem még egyszer kipattan a szeme - hason alszik és nehéz lenne úgy letenni, hogy ne ébredjen fel - de már alszik is tovább. Éjjel egyszer kel és szintén szopi közben alszik el - 2-3szor előfordult, hogy nem aludt el, letettem és neszezett nyöszörgött egy fél órát, de nem sírt fel, majd elaludt. Tudom meg kéne tanítanom egyedül aludni... de most ébresszem fel ha elaludt? Egyszerűen nincs hozzá szívem. Nappal azonban lehetetlen elaltatni. A suttogóból merítettem ötletet, de az én babám olyan érdeklődő, hogy nem révedezik, csak érdeklődve figyel minden felé és nyűgösködik, ha már fáradt de nem hajlandó elaludni, ha leteszem cumival simogatom. Le-lecsukódik a szeme majd felsír. Ezt játsszuk egész nap, míg úgy felmérgeli magát, hogy nem tudom megnyugtatni. :( A soron következő etetésnél meg elalszik egy 20 percre. Vagy ha kiviszem sétálni. De ezek megint nem segítik abban hogy önállóan aludjon el. :( Van valami javaslatotok? Bár tudom a fogzás úgyis mindent fel fog borítani... lehet örülnöm kéne, hogy este elalszik egyáltalán valahogy! :)
2016. márc. 16. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A suttogó könyv nagyon jó arra hogy az első yerekes anyukát depresszióba kergesse! Altasd cicin, a lényeg hogy a baba us elalszik és te is nyugodt vagy, hallgass az ösztöneidre és ne a könyvre. A fiam 1,5éves koráig dajkálva aludt el. Soha nem hagytam sírva elaludni és egy jó alvó baba lett sőt most is az. A lányom volt az első baba. Hallgattam anyósra sógórnőre... hiba volt, nagyon utál aludni! Csináld úgy ahogy neked és a babádnak jó! Ha a cicin alvással elalszik akkor had aludjon úgy! Nem kell önállóan elaludnia! A 6 éves lányom alszik el önállóan, de ott is esti rituálé van, meseolvasás, langyos tejcsi pohárból...csináld ahogy az ösztöneid diktáljákmne másra hallgass és főleg ne egy könyvből... minden baba egyedi nem lehet egy módszert több babára kivetíteni.
2016. márc. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ha neked kényelmes hogy így alszik el, nem kell róla leszoktatni..

az én lányom is cicin alvó volt, de kb. 6 hónaposan már odáig fajult a dolog hogy nappal csak azt a 30 percet aludta amíg a cicimen volt, éjjel meg 6-7szer kelt. Így én "átszoktattam" az egyedül alvásra azon belül is a cumizásra. Egy éjszakába telt hogy elfogadja, azelőtt nem volt cumis. Azóta lerakom és 2 percen belül alszik magától, napközben 1,5-2,5 órákat, éjjel meg estétől reggelig mint a kis angyal.

De ha csak arról lett volna szó hogy éjjel egyszer fel kell hozzá kelni nem szoktattam volna le...de így már mindkettőnk "egészsége" volt a tét

2016. márc. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Majd elalszik magától akkor, amikor abbahagyja a szopást. Én mindig cicin altattam, 11 hónaposan egyszer csak nem akart szopni többet, és két hét alatt megtanult egyedül elaludni.

Nappal világosban altatod, vagy sötétben? Tudom, hogy elvileg világosban vagy csak kicsit árnyékolva kell, de ez nálunk nem működött, mert minden érdekelte, csak az alvás nem. Aztán lehúztuk a redőnyt, és attól kezdve megoldódott a probléma.

2016. márc. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Betu ***** válasza:
67%
Az én kisfiam egy éves múlt és még sokszor cicin alszik el. Én nem veszem el tőle ezt az örömöt. Olyan jó nézni ahogy cicizik és vàgyik a közelségemre. Gondolom nem a cicivel fog az oltàr elé àllni😁, úgyhogy még hagyom hagy cicikézzen. A védőnő is azt mondta, ha engem nem zavar ne vàlasszam még le, hàt nem zavar.
2016. márc. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! :) Én sem tartottam rossznak, hogy cicin alszik el... egyáltalán örültem, hogy a hasfájás időszak után végre elalszik időben valahogy és nem kel fel 20 percenként! :) Az ösztönöm is eleve azt diktálja, hogy ha nagyon keserves és nem tudom megnyugtatni ciciztessem, az altatással kapcsolatban is számomra teljesen adta magát, hogy így van rendjén... hiszen ha éjszaka felkel akkor is bealszik normálisan és nem kell ringatnom. Nekünk ez az éjszakai rituálé része lett. Csak megijedtem, hogy rosszat teszek vele, ha nem tanítom meg önállóan aludni. Sokan ajánlották a sírni hagyást, de én egyáltalán nem látom értelmét annak, hogy álomba sírja magát szegénykém.


3-as válaszoló. Nappal teljes fénynél alszunk (az ő szobája kissé sötétebb a többinél, mert fa van előtte és egy nagy épület is beárnyékolja. De sajnos az én lányom is rettentő éber és minden érdekli. Ha fáradt azt csak onnan tudom, hogy nyűgös és ásítozik, a szeme ellenben mintha ki lenne peckelve és borzasztó nehéz nála elérni, hogy elaludjon. Szabály szerűen küzd ellene. Tekereg és kalimpál, amint a szeme elkezd lecsukódni - ha a suttogó módszerével altatom. Párszor már elaludt így. De általában csak felhergelte magát és nem is aludt egy 20-30 percnél tovább. Az esti altatás azért is megy könnyebben mert sötétben etetem meg a fürdés és meseolvasás után. Még nem próbáltam nappal sötétben altatni, féltem, hogy összekeverné a nappalt az éjszakával.

2016. márc. 16. 14:58
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja! A délutáni alvás babakocsiban történik, 2-f4 között sétálunk, majd ő még alszik tovább 4-5ig mikor átteszem a kiságyába. :)
2016. márc. 16. 15:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem tartottam jó ötletnek, de az én babám a babakocsiban nem aludt, csak az ágyában. Így viszont volt, amikor szinte az egész nap csak az altatásról szólt. Aztán a párom lehúzta a redőnyt teljesen, kb. 4-5 hónapos korában. Ettől nem keverte össze a nappalt és az éjszakát, és nem is lett túlságosan aluszékony. 10 hónaposan tért át a nappali egy alvásra, ami 1,5-2,5 óra. Persze lehet, hogy az én gyerekem rosszul van bekötve, és ez másoknál nem így működne, de szerintem megőrülés helyett érdemes kipróbálni.
2016. márc. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!