Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Állandóan engem hibáztat...

Állandóan engem hibáztat amiért nem alszik a kislányunk. Mivel védjem magam?

Figyelt kérdés

3,5 éves kislányunk rossz elalvó . 2 éves korában kezdte átaludni az éjszakát és a mai napig fél-egy óra elaltatnom.

Másfél éves kisfiúnkat már a férjem altatta, szépen megszokta és ma már csak be kell vinni és letenni. Az éjszakák többségét is átalussza.


A problémám abból adódik, hogy a férjem 100%-ban engem okol a kislányunk alvása miatt. Ha pedig kifogunk egy hisztisebb elalvást akkor meg utána jönnek a "egész a te hibád", "teljesen elrontottad a gyereket", "bezzeg én a fiúnkat milyen jól megszoktattam" és hasonló nagyon bántó szövegek.


Beismerem, lehetett volna jobban is csinálni, kezdő szülőként és a féjemmel való viták között (az első években sokat veszekedtünk) ennyire futotta az erőmből. Folyamatosan próbálok javítani rajta, csak úgy érzem a férjem olyat vár el tőle, amire ő képtelen. Én kis lépésekben akarok javítani a helyzeten, ő meg egyből változást akar.


De nagyon bántanak ezek a beszólásai. Ő a kezdetektől sírni akarta hagyni a gyerekünket amit én soha nem hagytam. És a mai napig ezt kapom meg, hogy ha hagytam volna sírni 1-2 éjszakát akkor most nem lennének gondjaink. És akármit hozok fel, mindig azzal jön, hogy én már elrontottam a kislányunkat.


Hozzáteszem ezt leszámítva nincs sok gond vele. Akaratos gyerek, de szépen eszik, engedelmes (persze hisztik vannak), oviba gond nélkül beszokott, nagyon értelmes kislány.



2016. okt. 18. 09:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

De hogyan alszik el? És min akarsz változtatni? Mert a lényeget kihagytad.


Nekem csak egy fiam van, ő most 3,5 éves. Soha nem volt gond az elalvással. Mindig alkalmazkodtam hozzá. Csecsemőként kézbe ringattam, elaludt, letettem. Aztán cumisüveggel magától aludt el 1,5-2 évesen, most meg úgy, hogy mese, villanyoltás, és mellé fekszem. AMikor elaludt, kijövök. Mindig átaludta az éjszakát.


Nálatok mi nem működik?

2016. okt. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Fel ora altatas miert lenne sok? Ez valami verseny koztetek?

13 eves lanyom lefekszik es alszik.

A 8 eves fiamnak meg jar a szaja:)

Mindenki mas.

2016. okt. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

A gyerekek különbözőek. Az én kislányom 3 hónapos kora óta csak kézben alszik, disco zenére! Próbáltam énekelni is neki, mesélni, stb szokásos módszerek, nem jött be.

Valamennyire lehet a szülő hibája, mi is elrontottuk, hogy nagyon kézhez szoktattuk, de ez van. Így tudtuk elérni, hogy eleget aludjon, be kell nyelni.

Magadat ne hibáztasd, bármit mond a férjed. A lányotok ilyen, a fiatok olyan. Gondolom nem "futószallagon, tervrajz alapján készültek", így nem is várható, hogy egyformák legyenek (szokásaikban).

Rossz alvó a kiscsaj, ennyi. Nálunk is sokszor felsír. Úgy gondoljuk, álmában pörgeti vissz a napi dolgokat, és amikor egy rossz élményhez ér álmában (pl esett egy nagyot a nap folyamán) akkor felsír. Idővel kinövi.

2016. okt. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem három lányom van.


Az elsővel könnyű dolgom volt, betettem a kiságyba és aludt. Kezdettől.

Marhára büszke voltam magamra, hogy milyen "ügyes" vagyok, sőt, azon töprengtem sokszor, hogy "mit küzdenek/bénáznak" mások a baba altatásával, meg hogy mi ebben a nehéz stb. stb.

És ha hangzatosan nem is, de gondolatban jól megveregettem a saját vállamat.


Aztán jött a második, na vele nem volt olyan egyszerű, sokat kellett ringatni, de még ő is "megtanulta" viszonylag hamar az egyedül elalvást.


Na és akkor jött a fekete leves a harmadikkal.

Ő ma 4,5 éves, és még mindig ritka, hogy átalussza az éjszakát. Pedig gondolhatod, hogy MINDENT kipróbáltunk.


Neki az alvásigénye is sokkal kevesebb, és rosszul, felületesen alszik, mindenre megébred stb.


Szerencsére a férjem maximálisan támogat, sőt legtöbbször ő tudja jobban elaltatni.


Utána kéne olvasson a férjed, ha képes a büszkeségét félre tenni, hogy ez nagyon sok mindentől függ, a gyerek habitusától, idegrendszerétől, az alvás egy összetett folyamat. És persze lehet rituálékkal segíteni, de sosem fogja elérni, hogy ugyanúgy "működjön" a kislányod, mint a fiad, mert valószínűleg ebben a kérdésben mások...


Biztos ez már egy olyan téma, amire mindketten "ugrotok", vitatéma, valahogy tisztázni kellene, akár vegyetek igénybe külső segítséget, mert ha ez elmérgesedik, megromolhat a kapcsolatotok is miatta.


Kívánom hogy sikerüljön tisztázni ezt, mert ebben és minden más gyereknevelési témában is fontos az egység a szülők között, az az alapja a gyerekek biztonságérzetének.


Legjobbakat Nektek!

2016. okt. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Kislányom gyerekként csak kézben alud el, utána meg velem együtt. Sokat cicizett, de aztán másfél évesen sírás nélkül sikerült róla leszoktatni. Szóval igen, “el volt rontva”.

A gond az alvással van, hogy állandóan alkudozik és próbálja nyújtani. Ha 3 mesét kap akkor 4-et kér, ha 5 éneket kap akkor 10et kér. És meg a huza-vona mindig.

Általában fél óra alatt hamarabb elfáradt és alszik. De van amikor minden borul és csak beszél, játszik, énekel, kiabál (felébreszti a kistesóját) és semmit nem lehet rá hatni. Ha azt mondom ok akkor nem alszunk akkor az a baj, ha alszunk az a baj és így tovább. Mostanság azt mondja, hogy aludjak a széken az ágya mellett…


Én azt mondom a férjemnek, ő ilyen el kell fogadni. Idővel beérik. A férjem szerint én rontottam el mert hát lám a kisfiunk, akit ő altat, elalszik gond nélkül. És tényleg nagy a különsbég a két gyerek között.

És ha kijövök egy fárasztó altatás után és csak kicsit is látszik rajtam, hogy “felhúzott” a gyerek, egyből jön a duma, az egész az én hibám. Mert tény nagyon fárasztó, dolgozom, gyerket nevelek és még este a herce-hurca, hogy aludjon. És mikor kijövök tőle, totál agyhalott vagyok és csak bámulni akarom a TV-t, hogy kicsit kikapcsoljon. Erre jön a férjem, hogy láthatóan nehezen bírom, hát miért nem teszek ellene.

2016. okt. 18. 09:58
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, ha neki ez ilyen jól megy, miért nem segít? Cseréltek egy kicsit, és kiderül, hogy te csináltad eddig rosszul, vagy a gyerekek nem egyformák.

Azzal, hogy hibáztat és szid, nem lesz jobb senkinek.

2016. okt. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem cseréltek??? Altassátok fordítva a gyerekeket.
2016. okt. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Ugy-ugy;) Matol csere!
2016. okt. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

A férjed egy címeres ökör, már bocs.

A lányotok ilyen, ez van. Állítólag én is volt, hogy hajnalban vittem át faterékhoz a legót, hogy tessék velem most leülni, játszani. Majd idővel helyreáll ez. Gyerekből van, nem fogja a normákat követni. Néha én is agyf@$t kaptam, amikor a kislányom hajnal 3kor kitalálta, hogy játszani akar, meg mászni (még nem tudott járni akkor), de végül nagyon szivesen kiültem vele fakockázni hajnal 3-kor (mikor kinyílt a szemem és végre magamhoz tértem), és volt, hogy játékból rögtön mentem dolgozni, annyit akart a kisasszony játszani. Most is van hasonló, annyi különbséggel, hogy most már üvöltözi a fülembe, hogy "APA APA APA" ha játszani akar. Párom meg örül, hogy én vagyok napirenden, ő meg aludhat :)

2016. okt. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Volt idő mikor én tanultam pár hétig és ő vitte a gyerekeket pár hétig és jól alakultak a dolgok a kislányunkkal. Csak aztán visszajöttem és ha anya jelen van a házban akkor balhé van anyáért.

A fiúnkat meg altatom néha, azzal nincs gond, csak be kell vinni és lerakni.

2016. okt. 18. 10:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!