Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akiknek a gyereke év...

Anyukák, akiknek a gyereke év közben (január-február-március-áprilisban) kezdte az ovit, milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Január-februári kezdésnél legfőképp az érdekelne, hogy nem betegeskedett-e sokat a gyerkőc, többet, mint ha más időszakban kezdett volna?

Március-április esetén pedig nem volt kevés az idő a beszoktatásra? Úgy értem, hogy kb. 8 hét áprilistól és kezdődik a nyári szünet időszaka... Ősszel másik csoportban folytatta az ovit, vagy ment tovább azokkal, akikhez megérkezett az év elején?

Minden egyéb tapasztalat is érdekel, várom a válaszaitokat, és köszi előre is!


2013. febr. 17. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Januárba kezdtük az ovit.pont az influenza járvány kezdetén,au utolsó volt a csoportból aki megbetegedett.a nagyok is mind kidőltek már,ő meg még mindig tartotta magát,volt még pár felsőléguti fertőzés egy bárányhimlő,pár köhögéses betegség,de nem tudom ezt elkapta e volna ha nyáron kezd,vagy a köv év kezdetén úgyis átesett volna rajta.most a csak egyszer volt még beteg egy 3 napig.szeptember óta csak ennyi.nálunk vegyes csoport van,igy együtt mennek végig mind.
2013. febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2013. febr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

off:

majd utólag megírom, mi holnap kezdjük a beszokást :)

2013. febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A lányom sosem volt beteges! Most januárban kezdte az ovit. A kezdès után 2 hèttel megfázott,de nem volt láza,ìgy ment oviba. Rá egy hètre hazaküldtèk mondván lázas ès megy a hasa. Höemelkedèse volt,csak az oviba ment a hasa,mindegy a doki kiìrta 3 napra. Mára láza lett,köhög,holnap doki,remèlem szerdán mehet oviba!

Szerintem nincs olyan gyerek,aki egyhuzamba 3 hónapot tud menni oviba,betegsèg nèlkül, föleg ebben az idöszakban. Sajnos könnyen elkapják egymástól a betegsègeket!

2013. febr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

3-as, mi újság veletek?

2013. febr. 24. 16:53
 6/11 anonim ***** válasza:

fiam februárban kezdte, 1 hét után beteg volt, aztán szinte 2 hetente náthás, áprilisban kb 3 hetet otthon volt (szerencsére volt kivel lennie)-olyan csunyán kohogott, aztán junius elején elkapta az akkor hodíto vírusos hányás-hasmenést, szoval az elso honapok nehezek voltak. ugy is, hogy elotte másfél évet már bolcsis volt, de hát más kornyezet.

azota a szeptember-oktober érzékeny, gondolom az uj ovikezdés a szunet után, idojárás-változás...

2013. febr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A 3-as vagyok :)

Már a múlt vasárnap fájt a lányom torka. De hétfőn csak be volt dugulva az orra, így vittem oviba. Szerdán jött ki a takonykór, így csutin itthon tartottam, de pénteken ujra vittem, kicsit taknyosan, met nem akartam, hogy a 7végével együtt 4 napot kihagyjon. Séma ujra itthon van, mert meg taknyos, a tesoja szinten.

De ez meg nem ovis betegség, hanem "házi".


De a csoport 2/3-a hiányzik ma szerintem. (Bementem szólni, hogy szerdán megy legközelebb. (A többiek szinte mindenki, szeptember óta járnak)


Amugy tetszik neki az óvoda :)

2013. febr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi most kezdtük február elején a beszoktatást. Eddig 3 napot sikerült mennünk..., majd fülgyulladás, láz + zöld takony, majd köhögés a végén megspékelve egy brutál kiütésekkel teli 3 nappal.

Jelzem, influenza ellen be van oltva.

Holnap újra kezdjük :)


Kisfiam 2 éves - eddig a 3 napos lázon kívül más nem nagyon volt.

Azt láttam a 3 nap alatt, hogy az összes gyerekből vagy a híg-vízszerű, vagy a zöld-sűrű orrváladék dőlt. ...vagy ki így, ki úgy köhögött.

2013. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ajaj, akkor jobbulást Nektek!

Közben rákérdeztem a gyermekorvosunknál is, mit javasol. Meglepődtem, mert közölte, hogy januárban semmiképpen ne kezdjük az ovit (januári a kisfiam), inkább március-áprilisban. Hozzátette, hogy nem akar megijeszteni, de még akkor is kéthetente fogunk találkozni jó esetben! :) Ráadásul a pirinyóm kis súllyal született koraszülött volt, és korrigáltan március végén lenne a szülinapja...

Szóval most keresem a megoldást, hogyan oldjam meg, hogy tudjak menni januártól dolgozni, ő pedig itthon maradhasson valakivel tavaszig.

2013. febr. 25. 16:43
 10/11 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Tudod, hogy ilyenkor van egy csomó felhalmozódott szabid?

Én február 1-től "dolgozom" (azaz szabin vagyok), de kitart Május közepéig!

Nektek ez nem megoldás?

2013. febr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!