Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 éves fiam alvási szokása?...

2 éves fiam alvási szokása? Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Ma harmadik napja, hogy elkezdtem leszoktatni a ciciről. Mindig megsajnáltam..., de most muszáj, mert újra kisbabát várok. Amikor elkezdtem ciciztetni, óriási derékfájdalommal és hasi görccsel járt. Utána olvastam, hogy ilyenkor oxitocint termel a szervezet és ez méhösszehúzódással jár. Szóval visszatérve,nem veszi be a cicit, de előtte úgy volt, hogy éjjel mindig felkelt vagy négyszer és cicire aludt vissza. Most ugye mikor felkel nincs cici és csak sír, járkálni kell vele míg vissza nem alszik, ha az apja elveszi még jobban bömböl. Csak nálam van el. Tudom ez a lustaságom is, mert éjszakánként így könnyebb volt. Nagyon fárasztó most így, mondjuk eddig is az volt felkelni , de így egészen más. Napkőzben is rengeteget hisztizik emiatt. Valaki volt így? Nem tudom mit kellene tennem...már kőzel 14 kilós kisfiam és nehezen bírom. Vagy lehet egy idő után abbamarad ez a sok hisztivel járó felkelés?
2016. okt. 27. 07:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 6,5 hónapos terhes koromig szoptattam a nagyobbat, nem vetéltem el.

Ha egészséges egy terhesség, akkor nyugodtan lehet szoptatni mellette.


Az egy másik kérdés, hogy Neked kényelmetlen, akkor persze abba lehet hagyni.

Megbeszélted vele ezeket a dolgokat, vagy csak fogtad és elvetted a cicit?

Ennyi idősen már nagyon okosak.


Az egyik gyerekemet én is elválasztottam 20 hónaposan (más okokból).

2 hétig tartott, mire elfogadta, addig nagyon nehéz volt, igaz nekünk csak hajnali fél5-5 között volt egy ébredése, amit ki kellett bekkelni, sírt ő is, ott ültem az ágya mellett, simogattam, sőt, az első 3-4 éjszakán adtam neki egy db. háztartási kekszet, azt elmajszolta aztán visszaaludt.

Na magam is megijedtem ettől, hogy erre most jól rászoktatom, de nem lett baj, csak pár napig kellett, egy hét sem volt, aztán már anélkül is aludt.

2016. okt. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nem vagyunk egyformák van aki elvetél a szoptatástól vagy a 10+ kg súlytól én nem kockáztatnék
2016. okt. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!