Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek, hogy jobban...

Mit tegyek, hogy jobban aludjon a 4.5hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
Mostmár több mint 1 hónapja tart ezaz állapot, hogy éjjel alig alszik, van hogy csak fél órát a max 2 szokott lenni kb. Ha felébred akkor csak úgy alszik vissza ha megszoptatom. Van hogy amikor tenném vissza a kiságyba éppen leér a feje a matracra már sír. Pedig hulla fáradt mert felveszem járkálok vele és elalszik a vállamon, amint tenném le puff... pedig vettünk már neki babanyugtató bárányszőrt is. És ezelőtt csak 2x kelt éjjelente, most már 4-5x. Teljesen el vagyok keseredve, illetve kezdek kimerülni, nappal sincs semmi kedvem játszani vele, vagy kimenni sétalni, mert alig állok a lábamon. Emiatt full bűntudatom is van, hogy bezzeg más anyák friss frizurával fitten kipihenten jókedvűen lambadáznak egész nap a gyerkőccel a városban.
2016. okt. 30. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normalis ez a jelenseg, amit leirtal, sokan eljuk at ugyanezeket.

Lehet elkezdodott nala a fogzas, az en kislanyom is akkortol mar nemaludt jol ejjel, 4,5 honapos koratol.

Szoptasd, ha az megnyugtatja, jarkalni ejszakankent tenyleg kimerito, probald magatok koze tenni a nagy agyba, hatha jobb ott neki, ha erzi a kozelseged!

2016. okt. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanígy van, az eddig jó alvó kisfiam most megint felébred éjszaka/hajnalban többször is. Gondolom, a foga vagy mozgásfejlődési ugrás miatt. Ilyenkor próbálok napközben ledőlni meg segítséget kérni a családtól. Ha totál kész vagyok, úgy játszunk, hogy lefekszem mellé a szőnyegre. Az elején konkrétan egész éjszaka fent voltunk, mert fájt a pocakja, olyankor egy idő után már fekve szoptattam, amin aztán bealudtunk. Néha rábízom a nagyszülőkre és elmegyek 1-másfél órás masszázsra, ott egyből elalszom.
2016. okt. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én arra gondolok kevés a tejem ezért nem tud aludni hosszabban, mert megéhezik.
2016. okt. 30. 14:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehet az is. Egyszer megprobalhatod, hogy estere cumisuvegbol (ha elfogadja)korabban lefejt tejet vagy tapszert adsz neki es megfigyeled, hogy jobban aludt-e utana ejjel. Ha igen, akkor lehet tenyleg kevesebb a tejed estere. Ekkor vagy potolod tapszerrel vagy minel gyakrabban szoptatod, fejsz, hogy tobb tejed legyen.
2016. okt. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mi a fene ***** válasza:
Off az előzőnek.Ennyi idősen - a kirívó eseteket kivéve- már kevesebb a tej. Ne legyen lelkiismeret furdalások, pótoljad. tudom, hogy most nagyon "divat" a szoptatás, de nem mindenáron, ettől még lehetsz nagyon jó anya. Ha kimerült vagy akkor meg főleg nem szaporodik a tej. A sétától, meg a játszástól azért ne foszd meg magatokat, de ne félj segitséget kérni valakitől.
2016. nov. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!