Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Valaki írjon valami bíztatót,...

Valaki írjon valami bíztatót, lassan nem bírom.14 hós fiam külön alszik, bölcsibe jár. Este 7-kor mär nagyban alszik. Éjjel rengetegszer fel kel. Miért?

Figyelt kérdés
A bölcsibe 12-15-ig alszik, este 7-kor megy éjszakaira. Alszik pär órát majd fel kel és nem akar visszaaludni. Olyankor adok neki pépet üvegben,sokszor vissza is alszik de van hogy le kell foglalnom 1-2 órára valamivel,mert olyan mintha kialudta volna magát.Ha vissza is alszik vagy 100* forgolódik helyezkedik,folyamatosan nyugtalanul alszik és még soha nem aludta végig az éjszakát. Reggel 5-kor kel. Foga nem jön, most bùjt ki, vacsorázni nagyon sokat szokott, éjjel is kétszer kell adjak neki a teäztatás nem vált be. Rossz helyen van az ágy? Anyahiány? Két hónap mulva jön a kistesó.Elnézést ha hosszù lett.
2016. nov. 16. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

mert megszokta.


Szerintem nem jo otlet ejszaka etetni. Valoszinuleg nappal is tul sokat alszik, persze a bolcsiben van akkor sok befolyasod nincs, de en felkeltenem egy ora alvas utan nappal.


Lehet az a baj hogy sokat eszik.

2016. nov. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
jó oké felkeltenéd egy óra alvás után. Tehät 1-kor. De akkor meg 5-kor lenne álmos,6-kor ébreszthetném, tehát egy nap akkor már 3* aludna.
2016. nov. 16. 14:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Az en lányom 15 hos. O is rossz alvó. De o cicizik ejjel.Nappal 2-3 órát alszik. Ejjel pedig kb.10-11orat.Tehat nagyjabol mint a te fiad.Esetleg te megprobalhatod kesobb altatni. Tedd le 8 korul,hatha. Lehet a sok kajától forgolódik,próbálj csak vizet adni.vagy csak kevesebbet. Amugy nálunk is szokott ilyen lenni neha hogy total felebred es akkor 2orat kukorékol..de akkor vagy foga jon vagy beteg lesz😕 hagy foga van? Lehet jon neki csak meg nem latod..
2016. nov. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vagy ami meg eszembejutott.miota bolcsis? Lehet tul sok inger eri ott.
2016. nov. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem altatnam delben, hanem mondjuk 1 kor, es keltenem 3kor, es utana meg probalnam tartani a 7-fel8as alvast.


vacsorara mar ne adj neki olyan sok kajat, inkabb kapja meg delben meg reggel.

2016. nov. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat 8 foga van. Erre nem is gondoltam hogy a kaja miatt is forgolodhat. Sokszor hajnalban is van széklete. Csak most kezdtem el éjjel etetni ujra,eddig teát kapott. 2 hónapja bölcsis
2016. nov. 16. 15:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Éjjel nem adnék pépet, maximum tápszert.
2016. nov. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehetséges okok, zongorázd végig, valamelyik csak bejön:

- képzelt dologtól való félelem (szörnyek, árnyak, fantázialények, stb) Ez kb ennyi idősen már megjelenhet. Erre megoldás lehet egy szörnyűző spray (felmatricázott vizes spray, teátrálisan körbefújni vele mindent).

- Túl nehéz vacsora, ettől minden életkorú ember rosszul alszik.

- Egyszer rosszat álmodott, akkor kihoztátok, rájött, hogy jó buli éjjel inkább játszani, rászokott.

- Jöhet foga, nem a kibújásnál fáj igazán, hanem még az íny alatti feszítés fájdalmas.

- Rossz helyen van az ágya.

- Túl meleg/hideg van neki. (Velem is kínlódtak anyámék, aztán a rácsos ágy helyett költözésnél kaptam egy heverőt, akkor mintha elvágták volna.)

- Nem kényelmes a matrac. Túl kemény vagy túl puha.

- Szomjas. A lányomnak csepegésgátló kulacsban mindig van víz az ágyában. Ha szomjas, kiszolgálja magát, reggel látni, hogy fogyott belőle. Csak erősen rá kell csavarni a tetejét, mert egyszer nem figyeltünk, aztán be is borította az ágyba a másfél deci vizet.

- Kiszellőztetsz rendesen lefekvés előtt? friss a levegő a szobájában?

- Kevés mozgás napközben a friss levegőn.

- Lefekvés előtt TV, tablet, mobil, bármi, amin gyorsan villogó képek vannak. Ez felpörgeti az agyát és nyugtalanná teszi az éjszakát.

- Esti rutin hiánya. Nem tudom, hogy ez megvan-e, de érdemes a sorrendet szigorúan tartani a fürdés-evés-fogmosás-esti mese vonalon. A sorrend mindegy, de mindig ugyanolyan sorrendben következzenek és mindig ugyanakkor kerüljön ágyba. Meglepően pontos a belső órájuk.

- Beszűrődő mesterséges fény. (Kellően sötét a szoba?)

- Valamilyen ijesztő zaj. (Buszmegálló az ablak alatt, ami csörög-zörög)



Próbálkozások egy időben nálunk is ovltak az éjszakai kijövetelre, mert ugye izgalmasabb kint, mint bent. Egy idő után bébiőrön hallgattuk és ha nem éreztünk ah angjában kétségbeesést, akkor egyszerűen nem mentünk be. Egy hét alatt leszokott róla.

2016. nov. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Vedd ki a bolcsodebol. Nem is ertem, miert jar.
2016. nov. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Fogzik.8 foga van sztem az elég kevés úgy értem biztos kell neki jönnie.Az enyém hasonló korú és ebben az időszakban jöttek a rágófogak.
2016. nov. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!