Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Epilepsziás kisgyereket...

Epilepsziás kisgyereket felétek bevesznek sima bölcsibe?

Figyelt kérdés
2016. nov. 15. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Felénk a sima lázgörcsöst sem akarják.
2016. nov. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Enyém lázgörcsös. Bölcsis korában volt az első. Ott mondtam mi volt,mikor nem jött pár napot,vittem a diazepamot,nem mondtak semmit,megértőek voltak.

Most a második oviba jár,költözés miatt. Hát mindkettőbe húzták a szájukat,meg hogy ők gyógyszert nem adhatnak be. Hát mondom muszáj lesz pedig,mert ez váratlanul is jöhet neki.

Párom kolléganőjének a lányának most jött elő az epilepszia,sokk hatására. Neki nem rohama van,hanem lemered rengetegszer. Most kezdték a gyógyszert rá,egyenlőre nem hat még. De neki se benn kell beadni. Szerintem sajnos megtehetik,hogy nem veszik fel,ha rohamai vannak,de nem tudom mennnyire gyakoriak a rohamok,ha gyógyszeres kezelés alatt van a gyerek,márpedig az alatt kell lennie mindnek.

2016. nov. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk nem
2016. nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bölcsiről nem tudok nyilatkozni, csak oviról. A lányomnál januárban derült ki, hogy epilepsziás.

Oviba jár, azóta is, sosem csináltak ebből problémát az óvónők. Megkérdezték az elején, kell-e gyógyszert beadni neki? Mert ezt beadják, ha kell. Mivel tablettát szed, azt reggel és este kell, így az oviban nem kell bevennie.

Megkérdezték, mire kell jobban figyelni, mit csináljanak, ha rohama van. Az egyik óvónő mesélte, hogy neki volt epilepsziás gyereke a csoportjában, aki naponta többször elvágódott. Ugyanúgy járhatott oviba, mint a többi gyerek.

2016. nov. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom ilyenkor mi van. Nem veszik fel. Magánbölcsibe aranyáron felvennék (60 ezer+kaja), de gyógyszert nem tárolhatnak ott. Az állandót itthon megeszik, de a görcsoldót csak bent kell hagynom neki. Mit tudok tenni?
2016. nov. 15. 21:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Oviba kötelező járna majd. Ott nem tehetik meg hogy nem veszik fel.
2016. nov. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!