Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy, hol altatjátok a piciket...

Hogy, hol altatjátok a piciket nappal?

Figyelt kérdés
Lehet hülyén hangzik a kérdés,de nálunk ez a helyzet!Nappal nem hajlandó a pici abban az ágyban aludni,ami egyébként a mi ágyunk mellett van!Még akkor sem ha mi is alszunk vele,mellette.Néha sikerül magától a mi ágyunkon,a babakocsiban esetleg a hintájában.Este csak 3-4-5x-i ciciztetésre mire teleeszi magát,sikerül...
2016. nov. 21. 16:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
1 évesem még mindig rajtam alszik el. Leülök vele a kanapéra, simizem a hátát, ölelem, aztán mikor kidől, beteszem a kiságyba. 9-10 hónaposan szoktattam le a ringatva altatásról, már nem bírtam a kis popóját.
2016. nov. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Sokféle módon. Mindig változik.

0-7 hónapig volt cicin, ringatva, hátsimizve, adamo-ban.

8-10: adamo-ban, csak berakni kellett

11-14 hónap: magától a kiságyban (kinőtte alvásra a hintát).

14-: csak ha hulla, akkor alszik és akkor ringatni kell. Állva. Ha leülök, kimászik az ölemből. Remélem ismét tud majd egyedül.

Most 15 hónapos.

2016. nov. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mi is ringatva kezdtük el,de 2 hónaposan már majdnem 6 kiló a királylány,én meg volt hogy beálltam a kiságynál,már nem bírom.Az esti alvás még haggyán de az is van 2-3 óra mire sikerül,ámde a nappali.Ha sikerül valahol örülünk,ha nem,hiszti meg fáradtság van egész nap. :-(
2016. nov. 21. 18:13
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk csak éjjel van a rendes kiságyában, mikor mi is alszunk. Ott van az ágyunk mellett. Csak fürdés és vacsora után kerül oda, így már tudja, hogy ilyenkor hosszú alvás következik. Én el is várom tőle, pisszenésre, forgolódásra nem veszem ki, nem piszlálom, megvárom hátha visszaalszik magától.


Nappal utazóágyban alszik a nappaliban vagy a szőnyegen. Ha nagyon álmos leteszem. Van, hogy kicsit nyöszörög, nyafog de elalszik magától. Ha nem akkor annyira nem álmos és még hagyom játszani egy kicsit, míg el nem fárad.


Igazából sosem altattuk sehogy.


Alvászavar ellen a legjobb a napirend. Ezért nem vagyok híve az igény szerinti szoptatásnak, bár ezzel újabban sehol sem tesz népszerűségre szert az ember, de sebaj. Ha beáll az, hogy mikor van evésidő (nagyjából, nyilván nem percre pontosan), akkor beáll az alvásidő is, a gyerek számítani fog rá, rákészül, és nem kell majd altatni.

2016. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az én babám 4hós lesz,szerencsére jó alvó. A saját ágyában csak este alsziķ,de aķkor sokat. Éjszaka ébred,szopi,reggelig marad köztünk. Délelőtt 1órát alszik a kezemben,ebéd után kint a levegőb kocsiban (ez is hosszabb 3-4óra), késő délután vagy kezemben vagy hintában 1órát. 7kor fürdés,szopi,cicin bealszik,kiságy
2016. nov. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát a napirendünk az sajnos a fürdetés ideje este 7,babamasszázs,majd a cicizés utáni elalvás ami állandó úm.Mert sajnos a többi káosz,az igény szerinti szoptatás miatt,azt meg én rontottam el,bármi baja volt-cicit kapott. :-( De így is ordít néha úgy hogy nem tudom mi a baja,hát még ha cicit sem kap...
2016. nov. 21. 20:09
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

Hát igen, sokan bármi baja van a gyereknek mellre teszik, mert úgy elhallgat, hisz tele van a szája. De szoptatni csak azért, mert fáradt vagy mert unatkozik, az hülyeség. Én sem enni akarok ha fáradt vagyok. Nyilván a testi kontaktus igénye sem merülhet ki a szoptatásban, a csecsemő megnyugtatására sem egyetlen módszer a szoptatás.


Az igény szerinti szoptatással ezért az a gond, hogy a szülőnek fogalma sincs mikor van igénye szopni a gyereknek és mikor másra, így mindig ezzel reagálnak. Akkor is ha aludni akar, ha megijedt, ha fáj valamije stb. Így aztán valóban totális káoszba fullad az egész. Szerintem roppant káros ez ilyen formában, de hát mostanában ezt nyomatják sajnos úgy, hogy hozzá semmilyen gyakorlati útmutatást nem adnak.


Ajánlom a Suttogó titkai c. könyvet. Nagyon jól le van írva benne, hogy hogyan próbáljuk meg megítélni, éppen mi baja a gyereknek. A napirendről is sok hasznos dolgot ír.


Az én véleményem az, hogy az első hetek, hónapok nyilván mindenkinél kaotikusak. De 3-4 hónapos korra azért már ki kellene valahogy, többé kevésbé alakulnia egy napirendnek. Eddigre jó eséllyel beáll a tejtermelés, elmúlik a hasfájás is. A napirend nem kell, hogy szigorú legyen, csak egyszerűen legyen egy sorrendje a történéseknek. Mert a baba nem az órát nézi, hogy kettő órakor alvás van, hanem azt tudja "megjegyezni" hogy evés után ez meg az történik, aztán alvás szokott jönni. Ha össze vissza kerül mellre, nem fogja tudni mikor kéne aludnia, nem fog tudni ráhangolódni.

2016. nov. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Persze,szuper jó az a könyv,mert én is rendszerszerető vagyok,ezért megvettem,ámde az úm. Ismerd meg a gyermeked tesztnél már elakadtam,lévén egy hónapos gyereknél még nagyon sok mindenre nem tudhatom a választ,főleg első gyermekemről... :-(
2016. nov. 21. 21:50
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem mellesleg valószínűsíthetem hasfájós ezellen meg nincs ellenszer,ha neki fáj sírni fog.Ha este 8-tól hajnal 3-ig akkor úgy.Se torna,se ringatás,peluscsere,szellőztetés,simogatás,sötétség,félhomály,szopi,babakocsi,kiságy nem segít...Jah de,apa hajnalban levegőn történő babakocsiztatása :-D :'(
2016. nov. 22. 07:42
 10/16 A kérdező kommentje:
A könyv szuper,azért néhány kérdést felvet:pl.a mimóza típusú gyerekre,adott esetben a miénk írja,ha megriad a baba és megint 20perc elölről kezdeni altatást,erre az esetre kitalálni valamit a szülőknek!Rendben,kérdem én!Mit?Mert a simogatás,ss ss ss nem segít...Ezeket miért nem írja a könyv?A cumira rászoktatás segítését stb.?
2016. nov. 22. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!