Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felébresszem éjszaka vagy...

Felébresszem éjszaka vagy hajnalban kiszívni az orrát a 3 hónapos babámnak, ha hallom, hogy nagyon tele van?

Figyelt kérdés
A férjemtől elkapta ezt a nyavaját,ő is nagyon rosszul van.A babánk tegnaptól köhécsel,szörcsög,sokszor sírva ébred.Voltunk orvosnál.Azt mondta vírusos és a héten kapott oltÁs miatt fogékonyabb volt rá.Nagyon félek,hogy ez csak a kezdet és rosszabb lesz.Egész éjjel nem alszom.Elalvás előtt kiszívtam,de hallom,hogy sokat szörcsög,köhécsel,nagyon tele lehet az orra,láza nincs és alszik.Felébresszem kiszívni?Nem lesz baj,ha csak reggel szívom ébredés utàn?Szövődményemre gondolok.Tiszta idev vagyok.Első baba,először beteg,annyira féltem!:(

2014. okt. 4. 04:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak 2 hónaposan volt 1 hónapja ilyenje, én ébresztettem. Legalább egyikünk aludjon relatív rendesen alapon...
2014. okt. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És ti meddig voltatok benne?Mit írt az orvos?Szívás előtt cseppentettél?Csak sajnálom,mert végre alszik ilyenkor mély

en és utána úgy ordít.

2014. okt. 4. 08:17
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is mindig ébresztettem, ilyen pici korában is. Én nagyon fülfájós voltam és emiatt jobban is parázok.


Először befújtam sterymar baby tengervízzel, 1 perc múlva kiszívtam és utána cseppentettem nasivin sanfttal. Ha aludt utána infráztam is. Pár nap alatt hála Istennek így mindig kijöttünk a kórból.

2014. okt. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Amúgy a doki azt mondta, akár két hétig is eltarthat ilyen piciknél, persze javul az állapotuk közben. Tudom, nehéz, ha betegek a gyerekek. Sajnálom én is, mikor szívom azt a pici orrát, de ez legyen a legnagyobb gondja, ne a fülészorvos. Jobbulást a kicsinek, neked pedig kitartást!
2014. okt. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is ébresztettem ilyen esetben, mert szegénynek a nyitott szájjal alvás miatt az is kiszáradt. Én is Sterimarral befújtam, leszívtam, majd Nasivint cseppentettem bele (ezt mondjuk csak napi 3X). Evés előtt is leszívtam neki, mert szegény egyébként nem tudott szopizni. Én gyerekkoromban állandóan fülfájós voltam, már egész picinek is rengetegszer szúrták fel a fülemet, nem szeretném, hogy a kislányom is így járjon.

Most 21 hónapos, ma is így csinálom.

Nálunk szerencsére mindig csak 2-3 napig tartott a kritikus időszak.

2014. okt. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ugyan ugy csináltam mint a 3-as válaszoló :) csak az infràt nem. Én is ebresztettem mindig . 2 hósan volt-e először beteg ( január ) meg 10 hósan augusztus végén :D

De én a köhögés re adtam neki ambroxol teva babyt. Lázas meg sosem volt :)

2014. okt. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtem mondani, hogy azert is ebresztettem mert nem is nagyon tudott aludni mert nem tudott cumizni mivel be vót, duguláselhárítás az orra. En is nagyon sajnáltam :( langyos teát adtam neki, meg cebion cseppet ( napi 10 csepp ) orvos javaslatára :) mar 2 hósan is ezeket adtam neki.
2014. okt. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem lázas, de nagyon tele a kis orra. Én is vettem Sterimárt és azzal fújom be neki, majd kiszívom. Utána Nasivin Baby, de 10-15 perc múlva újra annyira szortyog. Szerintem a Nasivin is biztos lazítja a váladékot, így olyankor újra kiszívom és megint rengeteg jön belőle, így utána tiszta az orra kb 1 óráig. Szegényt úgy sajnálom, mert már akkor ordít, ha meghallja a porszívót. Mindenhol azt olvasom, hogy 2 hétig is elhúzódhat ez babáknál. Ez komoly? Én azért bízom benne, hogy pár nap és ettől azért csak jobb lesz. Infrázni én nem merem, mert magamnak sem tudom soha, hogy éppen a száraz vagy a nedves meleg jó e a bajomra.
2014. okt. 4. 16:38
 9/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok . Az en lányomnak mindkét megfázásànàl 5 napig tartott. Ő is szörcsögött foj nagyon az orra. 30 percenként szívtam neki napközben . Ő is ordított . De inkább minthogy ar üreg gyulladást legyen . Egyébként utánna mindig olyan jol érezte magát mikor tiszta volt az orra látszott rajta hogy megkönnyebbült . Nyilván nem akkor mikor 2 hósan volt beteg. Hanem most aug na. 10 hósan :)
2014. okt. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Fiam is beteg volt, köhécselése elmúlott, de az orra még bedugul. Hiába szívom, már nem jönsemmi. 2 hete tart.

11 hós

2014. okt. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!