Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy oldottátok meg az éjszaka...

Hogy oldottátok meg az éjszakai alvást?

Figyelt kérdés

Van egy 14 hónapos kisfiam és most születik nemsokára a második gyermekünk.

A kisfiammal hónapok óta együtt alszok egy ágyban az ő saját szobájában.Nagyon szeretek vele aludni,de mire megszületik a kicsi nem tudom mitévő legyek,hogyan oldjam meg az éjszakákat.A picihez éjszaka is többször kelnem kel majd de a kisfiam ha érzi hogy nem fekszem mellette sokszor felkel.A picinek is lesz külön szobája és úgy tervezem,hogy ő ott fog aludni.

De mégsem tudom biztosra hogy hogy lenne a jó megoldás hogy mindenkinek jó legyen.

Elsősorban azok válaszát várom akik voltak hasonló helyzetben!



2017. febr. 28. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Ezért jó, ja külön alszik a gyerek, akkor nincs gond a kistesóval. A naggyal továbbra is együtt akarsz aludni, de a kicsit külön tennéd? Logikus. Apjuk nincs?
2017. febr. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az hogy van e apjuk vagy nincs nem értem miért lényeges kérdés??

Azok válaszát várom akik tudnak segíteni a kérdésben,hogy hogyan is oldjam meg!És voltak már hasonló helyzetben!Nem eldöntött tényről írtam ha nem tűnt volna fel neked kedves 1-es válaszoló,de azért köszi!

2017. febr. 28. 23:14
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Ja, hogy hogy oldd meg? Menj vissza az időben, és szoktasd önálló alvásra a gyereked. Tudom, hogy borzasztó népszerűtlen ez a gondolkodásmód, sőt, még gyerekem sincs, de voltam gyerek, egyedül aludtam, és tökéletesen felnőttem, jó viszonyban vagyok a szüleimmel.
2017. márc. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na en pont igy vagyok mint te kedves kerdezo :) 3 eves a fiam es egyutt alszunk. Mi ugy oldottuk meg, hogy egyelore a nagyteso szobajaban alszunk 3an. En a 3evessel egy àgyban a 10hetesem pedig a kisagyban :))
2017. márc. 1. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó kérdés a van-e apja, mert sokan úgy oldják meg. Nagy alszik az apjával, szoptatott kicsi az anyjával.
2017. márc. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Eszem ágában sem lenne egy újszülöttet külön szobába tenni. De később is jobb szerintem, ha a testvéreknek közös a gyerekszobájuk, főleg ilyen kicsi korkülönbség esetén. Nekem a 10 és 12 éves fiaim mai napig egy szobában vannak, és nem is igénylik még a külön szobát. Együtt kelnek, együtt fekszenek, rengeteget játszanak együtt. Amikor a kicsi született, bal oldalamon feküdt az egyik, jobb oldalamon a másik:-)! Simán jó volt így! A pici is a te gyermeked, ugyanúgy fogod óvni, imádni, félteni, babusgatni mint a nagyobbacskát, sőt, neki most még nagyobb szüksége lesz rád! Boldog babavárást!
2017. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én is egyre inkább úgy látnám jobbnak, ha a pici is ott aludna velünk!Előbb utóbb úgyis egy szobában szeretnének majd aludni a tesóval!:)

Az időutazásról pedig annyit,hogy régebben a gyerekek is a szülőkkel aludtak egy szobában mivel még nem volt jellemző egy háznál hogy minden gyerkőcnek külön szoba jutott volna..ha csak a régi falusi házakat nézzük.

Köszönöm a válaszokat!

2017. márc. 1. 10:28
 8/8 Shark86 válasza:
Kedves kérdező! Itt találhatsz megoldási javaslatokat a felvetésedre: [link] Általánosságban azt blogbejegyzésen leírtakon túl hozzátenném, hogy célszerű egyértelműen elmagyaráznod a kisbabádnak, hogy meg fog érkezni a testvére, hogy megértse majd az új helyzetet. Ettől még fogja persze követelni a figyelmet, de nem fogja elfelejteni, hogy mit mondtál neki!
2017. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!