Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » éjszakai ébredés nehéz elalvás...

éjszakai ébredés nehéz elalvás ti hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés
kb 1,5 hónapos korától végigaludta az éjjeleket. de most 7 hónapos kora óta éjjelente többször felkel, sír, ki kell vennem az ágyból. de senkinek se jó ez így...este is nehezen alszik el. régebben bealudt a cicin, most 1-2 óráig csak nyűglődik. érdemes hagyni sírni minden nap picivel többet? van akinél bejött ez a módszer? most 9 hós, csak este szopizik.

2013. jan. 19. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a mi életünket írtad volna le, dettó ugyanez volt velünk is!

6 hetes korától 7 hónapos koráig gyönyörűen végigaludta az éjszakát, onnantól kezdve viszont többször ébredt sírva. Nem akarlak elkeseríteni, de most lett 16 hónapos és kb. 3 hete alszik ismét rendesen. Először azt csináltam, hogy felkeltem hozzá, ringattam, de inkább magamat ringattam el, mert olyan fáradt voltam, hogy elaludtam a gyerekkel a kezemben és sokszor a párom ugrott oda mellém. Utána már azt csináltuk, hogy egyszerűen betettük magunk közé a nagy ágyba. Először nagyon kényelmetlen volt, éberen kellett aludni, nehogy ráfeküdjünk, de pár nap után megszoktuk. Ott is felébredt, de elég volt csak hozzáérnem, megnyugodott és visszaaludt. Mindenkitől azt hallottuk, hogy ennek nem lesz jó vége, meg fogja szokni, hogy köztünk alszik és nem lesz hajlandó újra a saját ágyában...hát erre rácáfálnék! Ugyan a nagy ágyban alszik el, de utána betesszük a sajátjába és reggelig ott alszik. Van, hogy éjszaka picit mocorog, felsír, de elég megszólalnom az ágyból csitítani és máris visszaalszik.

2013. jan. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne ríkasd, kérlek:)!

7 hónaposan szepaszoronghat, jöhet a foga, mozgásfejlődik...mind-mind kiváló "okok" az ébredésre és teljesen normálisak és érthetőek.

Próbáljátok másképp átvészelni ezt az időszakot(vegyétek magatok közé/ ágyát a szobátokba/ menj át hozzá...), hidd el, "meghálálja":)!

2013. jan. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszadó vagyok.

Az előzőek nagyon igaza van, csak rövidebben és lényegretörőbben fogalmazta meg, mint én :-)

2013. jan. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi leszereltük a kiságy elejét és ezzel az oldalával fordítottuk az én ágyam mellé. Így ott van közvetlen mellettem, de mégsem kell miatta kényelmetlenül aludnunk. Sokszor elég csak megsimogatni és már alszik is tovább. Van hogy arra kelek, hogy mászik mellém, odabújik és már alszik is, pár perc múlva visszateszem. Szoptatáskor sem kell felkelni. Elég nehéz már a lányom, úgyhogy annak külön örülök, hogy nem kell mindig annyit hajolnom a rácsokon keresztül.
2013. jan. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így kezdődött. 7 hónapos koráig szépen aludt, 1-szer kelt, aztán felborult ez a szép rend. Azóta együtt alszunk a nagy ágyban, mert így mégsem olyan fárasztó kelni. Most 15 hónapos, de megoldást még nem találtam. Tök boldog lennék, ha 16 hónapos korára aludna.Szerintem ne hagyd sírni, nekem sem lett volna hozzá szívem, de azt nem tudom sajnos, hogy mit csinálj, hogy ne járj úgy mint én és az első válaszoló.
2013. jan. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez...velünk alszik, de van, hogy így is nyűglődik 1-1 órát....sírni nem hagyom, egyrészt azért sír, mert valami baja van, én meg azért vagyok az anyja, hogy megnyugtassam, segítsek neki, másrészt nem bírom hallgatni. Most veszünk egy nagyobb ágyat...
2013. jan. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát sírni én sem hagyom, egyszerűen nem bírom ki hogy ne tegyek valamit. kiveszem szopizik és akkor újra elalszik rakom vissza az ágyba. ezek szerint nincs más mód, ki kell bírni....mindenkinek köszi a válaszát!
2013. jan. 22. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!