Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szerintetek hogy lenne a jobb?

Szerintetek hogy lenne a jobb?

Figyelt kérdés

Van 2 gyerkőcöm. Egy szobában alszunk. Vagyis a nagyobbat (3 éves) szokatom a saját szobájába a sajat ágyába. A kisebbik aki 1 éves elmúlt már még a kiságyban alszik de folyamatban van az agya neki is.

Van a fiúnak is szobája de még a gázkazán ott van igy oda nem rakom be.

Na most a kisebbik eleg rossz alvó. (amit álmomban sem gondoltam volna) A mai napig 3x kel ejszaka. Nem számitottam rá eddig eltart nála.

A 3 eves jó alvó vele nincs gond.

Szerintetek toljam össze a 2 nagyobb gyerek ágyát és aludjak velül a nagy szobájába mert ott is van egy nagy francia ágy nekünk. a kicsit meg hagyjam a hálóba a kiságyba külön? vagy hozzam mindenkit be a hálóba?

Toljam össze a nagyok ágyát és a kicsi meg külön a rácsosba?

Hely van még úgy is hogy egy 3x5 méteres nagy ágyunk van egy szekrény sorral meg kisággyal meg mindennel.

A gyerek szobájába is elférnénk.

Csak nem tudom hogy lenne a jobb mert ugye a kicsi nem tudom milyen alvó lesz, viszont az 1 évesről tudom hogy 3 óránként kel és magas c-n kezdi.

amire a 3 eves nem kel fel mert mellette bombát is lehetne robbantani de a kicsi biztos felfog.


2017. márc. 18. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyerekem van, és mindig azzal aludtam, amelyik még nem volt elég érett arra, hogy külön legyen. Azért amikor felkeltem a "rossz" alvóhoz, bementem egyet puszilni a másikon is vagy betakarni, hogy lássam. De alapvetően ez nálam bevált. Főleg hogy a párom későn feküdt és hajnalban kelt. Halk énekelgetés, betakargatás, és leszokott a rumliról. De hát nincs egyfajta recept, minden gyerek más, lehet, hogy több mindent ki kell próbálni, mire helyrejönnek a dolgok. Nem tudni mitől rossz alvó, esetleg rosszat álmodik, vagy többször felébred és hiányol egy kis dünnyögést a füle mellett és visszaalszik. "Próba csereszenye" :-)
2017. márc. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hajnal7676 válasza:
Szerintem az érzelmi biztonság a legfontosabb a kicsiknek. Ne gondolkodj addig rajta,hogy külön teszed őket magadtól amíg nem állnak rá ők teljesen készen. Hadd döntsék el ők maguk és ne te,mert a kicsik mind másképp és máskor érnek lelkileg meg az elszakadásra. Szerintem maradj velük. Nem gondolkodnál ennyit,hogy még ide is leírd,ha teljesen biztos lennél abban,hogy külön akarod magadtól meg egymástól a gyerekeket. Nekem 5 gyerekem van,egy 8 éves és 4 felnőtt és én 8 éves korukig együtt maradtam velük,egy szobában. miért kéne elválniuk tőled és egymástól?
2017. márc. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!