Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor jon el az a pont, mikor...

Mikor jon el az a pont, mikor el kell vinni a gyereket kivizsgaltatni ha rossz alvo?

Figyelt kérdés

1 éves lesz, cicizik.

Sosem aludta at az ejszakat, egy kezemen megtudom szamolni hanyszor aludt 3 oranal tobbet ejjel.

Ez neki se jo meg nekem sem. Sir oranke t felorankent, eddig 2 perc cici utan letettem aludt is. Most viszont cicizik orankent felorat aztan vagy le tudpm tenni vagy nem... ahogy leteszem uvolt.

5 foga van, de jonnek neki sorba. Menni nem megy meg egyedul.

A doki eddig mindig a fogara meg a mozgasfejlodesre cumi hianyra fogta de nem.mehet ez igy hosszu tavon en is belebolondulok, napok ota nem alszom ejjel tobbet ossze adva 3 orat


2017. ápr. 18. 04:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%

Ha az ismert dokinak nem hiszel, az itt válaszoló névteleneknek miért is?

Szerintem fogadd meg a doki tanácsát!

2017. ápr. 18. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, de előbb adnék neki cici helyett cumit és rendes ételt vagy tápszert, s megnézném úgy milyen rossz alvó.
2017. ápr. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

kap rendes etelet,3fo etkeze ki van valtva. Ha jol vacsizik akkor igy igy alakul.

Cumit nemfpgadja el mar van neki 5.

2017. ápr. 18. 06:29
 4/31 anonim ***** válasza:
73%

4 gyerekem van, az összeset szoptattam.

A tanácsom, hagyjátok el az éjszaka szoptatásokat. Ez neki már nem az éhségről, hanem anya közelségéről szol. Szeret hozzád odabújni, így megnyugszik, és ezért ébred fel állandóan.

mi igy csináltuk: sose agytuk éjszaka sírni a gyereket, de én nem mentem már be éjjel hozzá, csak és kizárolag apa. ugyanis ha Te mész érzi rajtad a tejszagot, és úgyis szoptatás lesz a vége. Pár nap, hét alatt nálunk rendeződött a dolog. A nappali szopikat természtesen nem kell elhagyni, ha nem akarod, de éjjel már erre semmi szükség.

2017. ápr. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
39%

Egy 1 éves, anyatejes kisgyermekről beszélünk, aki éppen a szeparációs szorongás kellős közepében jár. Biztosan nem venném el tőle a cicit sem éjjel, sem nappal.

Ahogy a kisfiamtól sem vettem el. Anyatejes, cici- és anyafüggő volt a legelejétől kezdve. 18 hónapos koráig szopizott, addig nem volt egy átaludt éjszakánk. Néha kimerítő volt, de így volt jó. Addig igényelte a szopit, és én nem akartam elvenni Tőle, főleg akkor nem, amikor egyébként is szenved a szepától, és matricaként tapad rám.

Nem értek egyet az olyan kommentekkel, mint az utolsó, hogy "egy ekkora babának nincs már szüksége az anyatejre". Persze, a tejre nincs, de az anya megnyugtató ölelésére annál inkább. Főleg éjjel a szeparációs szorongás idején.

Kérdező! Fogadd el, hogy ez az időszak erről szól, minél nagyobb lesz, annál gördülékenyebben fogja elhagyni magától a szopit. A fiam másfél évesen nem kérte éjjel, onnantól kezdve átaludta az éjstakákat.

Pihenj, aludj a gyerekeddel napközben!

Én a második gyermekemmel is így csináltam, igaz, hogy Vele csak 13 hónapot kellett ébren töltenem, mert a kislányom 13 hónaposan elhagyta a szopit. De ha tovább kérte volna, adtam volna Neki is éjjel, nappal.

2017. ápr. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
97%
A 4-esnek van igaza, hiába pontozzátok le. A rossz szokások ki lettek alakítva, nehéz lesz leszoktatni, de le kell. Egy éves, nem baba. Apja menjen be, és kész. Nem kivizsgáltatni kell, hanem ti neveljétek, ne ő neveljen titeket.
2017. ápr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
29%

Na, az ilyen 6-osoktól is a falra mászom. Nem gépeket nevelünk, hanem kisembereket. Már most azt tanulja meg a gyerek, hogy szarba sem veszik az igényeit, mert a szülei úgy gondolják, nem vágyhat éjjel az anyukájára (és nem az apukájára), nem igényelheti a meleg anyatejet az anyukája ismerős illatú melléhez bújva, nem hallgathatja azt a szívverést, amit 9 hónapon keresztül hallgatott (az apukájáét nem hallotta).

Nálunk is van egy szerető apa-férj, aki ugyanolyan teljes jogú szülő, mint én. De a kezdetektől tiszteletben tartjuk, hogy vannak helyzetek, amikor a gyermekeink az anyukájukat akarják, és apa nem jó.

2017. ápr. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
94%
Na én meg az ilyen "megszűnt a világ, begyöpösödött anya lettem" típusoktól mászom falra. Vágod, hogy 1 éves!!! kisgyerekről van szó. Az általad említett nyugtatási forma pár hónapos koráig értelmes, de 6-7-8 hó felett már elkapatásról beszélünk. Amikor már kinyílik az értelem, tudja, hogy ha kellően hisztizik, akkor eléri, amit akar, mert az anya gyenge.
2017. ápr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
23%
8-as, te nagyon buta vagy! Ha valaki nem gyenge anya, az én vagyok. Az én erőm pont abban rejlik, hogy az alkalmas pillanatban tudok kemény, nagyon határozott lenen. A gyermekeim azt tanulták meg, hogy anya nem keménykedik úton-útfélen, nem gépekként kezelem Őket. Amikor vmit komolyan gondolok, azt Ők is érzik, és aszerint viselkednek. Ez a bizalom, amit ilyen pici kortól építgetünk, és nem rombolunk mindenféle idomítási praktikákkal.
2017. ápr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%
És akkor miért is kell a válaszokat kommentelni? Kinek akarsz bizonyítani? Ha te jónak hiszed magad, akkor miért kell másoknak magyarázni? Nincs két egyforma anya, mindenkinek más válik be. Neked az a jó, ha egy éjjel 20-szor a melleden lóg az egy éves gyerek, mert más eszközöd nincs, nekem meg az a jó, ha más módon is meg tudom nyugtatni, hogy én is pihenjek, és kiegyensúlyozottabb legyek.
2017. ápr. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!