Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Aki az első hónapokban cicin...

Aki az első hónapokban cicin altatta a babáját, mikor és hogyan szoktatta rá az önálló elalvásra?

Figyelt kérdés
A kíméletesebb módszerek érdekelnének főként, ha van olyan :-) Szeretném, ha eljutnánk oda, hogy akár apa is el tudja altatni nélkülem.
2017. ápr. 18. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
30%
a nagyobb lányomat a felvesz letesz módszerrel 7 hónaposan. nála egy este alatt sikerült. a kisebb most 7 hónapos, szintén próbálkozom, nála ez nehezebb ügy, mert a nagy miatt már kevésbé tudok napirendre figyelni, már pedig a módszer semmit nem ér, ha nem szoktatod hozzá hogy minden nap ugyanakkor legyen alvás. Éjszaka már szépen elalszik cici nélkül, ha hajnalban megébred, akkor még megszoptatom, 4 óra környékén, de 20.00 és 04.00 között szigorúan nem kap cicit a visszaalváshoz :) a napközbeni alvása, ha sikerül délben oda jutni (akkor alszik a nagy) szintén cici nélkül történik, ilyenkor kicsit hagyom nyekeregni, de ha délben nem álmos, kénytelen vagyok vagy a cicin altatni vagy ababakocsiban, mert mialatt a nagy alszik, nem tudom nyekeregni hagyni.
2017. ápr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na igen, nekem is ez a gondom, hogy a nagy miatt sokminden borul :( Az elsővel szerencsém volt, szinte magától kezdett el önállóan aludni, 3-4 hónaposan, alig akartam elhinni. A kicsi most lesz fél éves, és úgy érzem nagyon messze vagyunk az önálló elalvástól, azt hiszem nagy küzdelem lesz... Köszönöm a válaszod!
2017. ápr. 18. 13:23
 3/3 anonim ***** válasza:
igen, ráadásul a kicsi sokkal akaratosabb is mint a nagy, nála valóban sírással jár ha nem adok cicit, de az az igazság, hogy már 6-7szer kel éjjel, kéri, és nem eszik, csak szív kettőt és elalszik rajta...együttalvást próbáltuk, de mgé rosszabbul aludtunk. a férjem már teljesen ki van a helyzettől, félti az egészségemet is, meg utálja hogy folyton fáradt kimerült. 4 órákat alszom. szóval mi belevágtunk a felvesz leteszbe, nem sír egyébként nagyon,inkább nyekereg, de nem is olyan hatásos mint a nagytesónál...a nagytesó ugyan sírt jó félórát viszont utána soha többet nem kérte éjjel a cicit, 3 éves, nyugis, kiegyensúlyozott, egy tündér..a kicsi is az, de nála valahogy ez nem nagyon akar eredményt hozni..illetve hát annyi eredménye van hogy hoszsabban alszik meg 7 helyett "csak" háromszor ébred éjjel, és ebből csak egyszer kap cicit. De úgy látom ő jó darabig nem fogja átaludni az éjszakát, ellenben a naggyal
2017. ápr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!