Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ragaszkodnátok a nappali...

Ragaszkodnátok a nappali /ebéd utáni/ alváshoz?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam. Ebéd után /legkésőbb 2 órakor/ nagyon könnyen, gyorsan elalszik. Van egy húga, egyszerre alszanak délután 4-ig.

Viszont a fiam esti elalvàsa egy horror, van, hogy másfél órát fekszem mellette, és rengeteg forgolódás utàn leghamarabb fél11-kor alszik. Szerintem ez nagyon késői elalvás egy ekkora gyereknek. Viszont akárhogy próbálom, nem sikerül jelentősen előrébb hozni. Ha viszont kimarad a nappali alvás /elég jól bírja/, akkor este 8 körül már húzza a lóbőrt.

Tanácstalan vagyok. Ősztől lesz ovis, ott altatják Őket délben, tehát lehet, hogy nem kellene leszoktatnom a nappali alvásról. Ráadásul úgy tűnik, igényli, hiszen hatalmasakat alszik olyankor. Valamint az sem utolsó szempont, hogy olyankor a kislányom is nyugodtan alhat.

A lefàrasztással szerintem nincs gond, rengeteget vagyunk kint, és sokat járunk gyerekközösségbe.

Ti mit tennétek? Köszönöm a válaszaitokat előre is!


2016. ápr. 23. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Délután későn alszik. Persze, hogy nem tud elaludni 8-9-kor, ha 4-kor kel fel. Hozzátok előrébb a délutáni alvást, de ehhez reggel is hamarabb kell kelni.
2016. ápr. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen gondunk, bár 4 éves a fiam. Nekînk az o.dotta meg hogy leszoktattam arról hogy vele alszok. Mert míg mellette feküdtem forgolódott nézelödött sutyorgott játszott. És volt jogy 11kor jöttem ki töle, reggel meg 7 kor alig lehetett kiugrasztani az ágyból. Mi is próbáltuk hogy elhagyjuk az alvást délután de akkor nagyon nyügös volt és volt hogy 18:30kor kidőlt... most azt csinálom hogy a tableten kapcsolok nekik (növérével van egy szobában) relax zenét, amiben semmi szöveg nincs csak szép halk dallamok, plusz kapott egy minion éjjeli fényt az van bekapcsolva 9 kor már mindkettő alszik mint a bunda. Nekünk bevált, bár voltak próbálkozások hogy aludjak vele, de megmondtam hogy nem lehet mertjón majd a kistesó és őt kell majd altatnom. Határozottnsk kell maradni bármilyen módszerrel is akarsz próbálkozni, nagyon hamar megszokta és több mint 1 hónapja így alszunk. Sokkal nyugodtabban alszik, kipihenten ébred reggel.
2016. ápr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne hagyd 4-ig aludni, az nagyon késő, persze hogy nem alszik akkor el 9-kor este. Fektesd le már fél 1-kor, és max fél 3-3-ig aludjon délután.
2016. ápr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld előbbre hozni a délutáni alvást. De ne hagyjátok el, sajnos az enyém magától kezdi elhagyni. Az első napokban elég jól bírta és 8 körül aludt is. Viszont most kb 2 hónapja van ez 6 után már tiszta hulla. Nem lehet vele bírni. Nagyon nehéz. Én azt mondtam inkább aludna el este később de ezt ami nálunk megy sírás, hiszti semmi sem jó. Mondjuk az enyém mindig elaludt legkésőbb 10kor akkor is ha aludt délután, azt szoktam csinálni hogy 3 kor legkésőbb felkeltettem.
2016. ápr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Igazatok van, valóban későn ébred délután. Nem telik el elég hosszú idő az esti elalvásig.

Kedves 4-es! Nem hagyjuk el a délutáni alvást, kell Neki, látszik rajta. Na például Ő maga mondta, hogy ebéd után menjünk aludni! Kb. 2 perc alatt el is aludt.

2016. ápr. 25. 15:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, de a kérdésedben a,"ragaszkodnátok-e" arra utal hogy elhagynád. Legalább is így lehet ételmezni.
2016. ápr. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, arra utal. Csak jelezni akartam, hogy megerősített az, amit írtál /ne hagyjuk el/ abban, hogy nem hezitálok tovább, nem bolygatom meg a napi rendjét, marad a délutáni alvás, csak előrébb hozzuk.
2016. ápr. 26. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!