Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mindenki hálózsákban altatja...

Mindenki hálózsákban altatja a gyerekét? Ha nem, akkor hogy oldja meg, hogy ne takarozzon ki éjszaka?

Figyelt kérdés
A 8 honaposom össze vissza forog éjjel. Halozsakban alszik de van amikor felebred mert ossze csavarodik rajta a halozsak a forgolozastol. A takaro fel percig van rajta. Ha kiparnazom akkor is felebred mert akkor meg nics helye megfordulni. Alternatívák, ötletek?
2017. jún. 14. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
10 hónapos, egy rövid bodyban alszik, nem érdekel ha kitakarózik. Meleg van, én se takarózok be, az ablak is nyitva van. Hagyd hogy kitakarja magát, biztosan melege van.
2017. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én kb. 9 hónaposan kezdtem hálózsákozni. Sokáig bukott, amiatt nem volt jó, aztán meleg nyár jött. Adj rá több réteg ruhát, ami olyan vastag, mintha a kívánt vastagságú zsákban (téli, átmenet, nyári) lenne. pl. Rugi+body, vagy csak rugi melegben, kánikulában meg az se zsákozik, aki amúgy igen.
2017. jún. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sosem használtuk a zsákot nem is tervezem

Alvós rugi, póló, hosszú ujjú felsők mikor milyen idő van.

11 hónapos kezdi már rángatni a takarót mire is való :(

2017. jún. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy öltöztetem, hogy ne kelljen aggódnom a takarózás miatt. Most meleg van, rövid ujjú napozóban és ujjatlan bodyban alszik, sőt, ha még melegebb lesz, csak bodyt adok majd rá. Télen rugiban és hosszú ujjú bodyban aludt. Nálunk akkor sem volt hideg, de ha az lenne, még melegebb alvóruhát kapna (pl jó vastag rugdalózót).
2017. jún. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sose használtunk hálózsákot, olyan ruhában alszanak, amiben takaró nélkül sem fáznak meg, legtöbbször kitakaróznak, nem hinném, hogy ez baj. Szerintem inkább az a gáz, ha túl melegben van és szegény nem tud kibújni belőle, ha melege van.
2017. jún. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért ne takarózzon ki nyáron a baba?

A kislányom egy rövid ujjú bodyban alszik, a lábára húzok neki vékony zoknit, ha hűvösebb van. Ha kitakarózik, nyilván úgy jó neki. mi is egy szál valamiben alszunk nyitott ablak mellett, és mi is kitakarózunk.


Hagyjad már élni szegény babát :)

2017. jún. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én babám is 8 hónapos. Most rugiban alszik éjjel, mert kellemes hűvös van bent. Nem is szoktam este betakarni, ha elaludt, akkor csak egy textil pelut rakok rá, éjjel ha úgy érzem, hogy hűvösebb van, akkor betakarom, de ő is lerugdossa. Szoktam figyelni, nem szokott hideg lenni sem a keze, sem a tarkója, szóval nem baj ha nincs betakarva.

De ha melegebb van, akkor hosszú ujjú, vagy rövid ujjú bodyban alszik. Nem szokott fázni, ha kitakarózik sem.

2017. jún. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Rövidujjú body és ennyi, meg egy textilpelus. Negyven fok van, pot nem érdekel, ha kitakarózik :)

Mi meztelenül alszunk.

2017. jún. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jjahh... Mintha egy 8-10 -akárhány hónapos baba tisztában lenne (álmában is!) azzal az ok-okozati összefüggéssel, hogy ha be van takarva, melege van, kitakarózik szándékosan, nem lesz melege. Ó, és ha hajnalban mégis fázna, betakarózik!

Hogy mennyi iq-light anyuka van, döbbenetes!

Kinek nem inge, nem veszi magára ;)


Egyébként valóban, az lehet megoldás, ha több réteg ruhát adsz rá - amennyit te szükségesnek vélsz...

2017. júl. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!