Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Altatási katasztrófa másfél...

Altatási katasztrófa másfél évesnél?

Figyelt kérdés

Kisfiam másfél éves. Alapvetően jó alvó volt mindig. Egy éves kora után elutasította az esti tápszert/tejitalt, amin addig mindig elaludt. De nem volt gond, némi ringatás, dúdolás után bár ébren tettem le, hamarosan elaludt. Nappal is ébren tettem le, 5-10 perc után aludt régebben. Aztán ez megszűnt, sírt, ha ébren tettem le, így el kellett ringatni. Ezzel nem is volt addig gond, amíg hagyta magát elringatni.


Kb. egy hónapja katasztrófává vált a nappali altatás, 10-ből kb. 8 alkalommal gyűlöli a ringatást, üvölt, csatakosra izzad, dobálja a cumit, rúgkapál. :( Ha betesszük a rácsoságyba, ott sem alszik el, üvölt torkaszakadtából, amíg ki nem vesszük.


Heverőre is át kéne szoktatni - 1-2 hete próbálkozunk - mert babát várok, nem emelgethetem már a rácsos ágyba. :( Semmi nem működik, se az otthagyás (azonnal mászik ki az ágyból, nem marad ott), ha mellé fekszem, csak ugrál rajtam, nem nyugszik le, próbáltam már melléülni székre, simogatni a hátát, de nem marad nyugton soha. Szóval az van, hogy van az 1-2 eset, amikor ringatásra elalszik és akkor le tudom tenni a heverőre, a maradék többiben meg elmarad a nappali alvás, 1-2 óra kínlódás után föladom, ami egy másfél éves esetében finoman szólva gáz... Hozzáteszem, mindig álmos, fáradt már, amikor próbálom letenni, ásít, dörzsöli a szemét, az ölben cirkuszt is csukott szemmel csinálja.


Este ugyanúgy problémás, nagyon fáradtnak kell lennie ahhoz, hogy elaludjon ölben és letehessem a heverőjére. Minden este megpróbálom, de mindig kijön, így az a vége, hogy az apja beteszi a rácsoságyba, ahol rendszerint 5-10 percen belül elalszik. Egy este éjfélig hurcibáltuk vissza, mire föladtuk és ment a rácsosba. Teljesen éretlen szerintem az ifjúsági ágyhoz, de kényszerhelyzetben vagyunk a terhesség miatt. Novemberre várjuk a tesókat, nem tudom mi lesz, ha addig ez nem rendeződik. :(((((


2017. júl. 20. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell ezt csinálni. Le teszed az ágyába. Mondod neki hogy Jóéjszakát. Lámpa oltás és ott hagyod. Ha hisztizik majd abba hagyja
2017. júl. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hisztizik, hanem kijön onnan...
2017. júl. 20. 11:47
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Én hamarabb tenném le, még mielőtt elérni ezt a túl fáradt állapotot, ilyenkor már mindenki nehezen alszik el. Ne altatásnak nevezd, amikor nekilátsz lerakni aludni, hanem mondjuk mondd azt neki, hogy gyere, feküdjünk ide, olvasok mesét. Besötétítesz, ledőltök, esetleg beteszel egy halk, kellemes, nem pörgős gyerekzenét és olvasol neki nyugis mesét. Jó eséllyel bele fog aludni.


Ha pedig x - mondjuk 5, kitaláljátok, nektek mennyi fér bele - darab mese után mégsem aludt el, akkor egyszerűen felkelsz és megy tovább a nap, ne kezdj el belefeszülni, úgy tutira nem fog aludni. Vedd úgy, hogy ledőltetek, pihentetek egyet. Ezt a ringatós dolgot felejtsd el ekkora gyereknél.


Az esti altatást mindenképpen átadnám az apának, abból te teljesen szállj ki.


Azt kellene egyébként eldönteni, hogy a dolog mennyi része hiszti (ezzel szemben elég "csak" határozottnak és kitartónak lenni"), mennyi része valódi elalvás probléma.

2017. júl. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Ha annyi a probléma, hogy kijön onnan, akkor visszaküldöd, ha kell, ezerszer. Nálunk az első napokban olyan harmincszor jött ki, eleinte visszakísértük, betakartuk, puszi, jaj akkor még egy mese, jaj szomjas vagyok, éhes vagyok, pisilni kell.... Ez csak játszámázás, ne menj bele. Nyugodt és határozott hangon közölni kell, hogy NEM, most alvás idő van, menj aludni. És igen, vérméséklettől függően lesz hiszti, dühöngés, de hidd el nekem, ennél csak nehezebb nevelési dolgok lesznek. Álljatok a sarkatokra, különben megesz a gyerek vacsorára.
2017. júl. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Meddig hagytad vergődni, amikor melléültél? Nálunk az első pár nap borzasztó volt, volt mikor 40 perc kellett mire elaludt. Korábban a fenekét rázogattam rácsos ágyban de ahogy megkapta a leesésgátlós ágyat nagyon kényelmetlen volt már. 16 hónapos volt ekkor amúgy, most 21 és azóta is elég melléülni. (Ha melléfekszem a fejemen ugrál ő is és ringatni én se tudom semennyire kb 10 hónapos kora óta.)

Ja, nekem el kell takarni a szemem mikor altatom mert próbálkozik bohóckodni, hátha nem kell aludnia..

2017. júl. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha kijön meg fogod és vissza rakod. Ha 20x akkor 20x
2017. júl. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!