Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » El rontottam lehet. Hogyan...

El rontottam lehet. Hogyan szoktassam le a porszívóról alvás közben?

Figyelt kérdés
Miután rájöttem hogy megnyugszik ha épp épp megy a porszívó, mi több, elalszik rá, ezért jó párszor így tettem. KB egy hónapja ezt csinálom. 3 honapos a kisfiam. Ha épp nem a miénk megy akkor a YouTube on is van, így azt bekapcsolom neki és elalszik. Délben csak így alszik. Próbáltam egyre halkítani neki , majd végül teljes csendben, felébred egyből. Délután szinten álmos, de nem bír elaludni. Ahogy bekapcsolom a porszívót a feje jóformán élettelenül hull a kiságyra és alszik is. Ha kikapcsolom pedig AZONNAL ébred. Már nem tudtam hogy altassam ezért is lett mindig ez a vége. Próbáltam hinta székbe, baba kocsiba, hason háton, ringatva, énekelve, mesélni, csendben, tévé mellett, sötétbe világosban, szóval még sorolhatnám. ... de mindig a porszívó lett a vége. Kérdés. Baj e szerintetek ha így alszik? Nekem persze baj, mert nem szeretném ha bármitől is függne, másik hogy mi a fenét csináljak hogy ez megszűnjön és hogy altassam el ???:-( anyatejes. Cicin elalszik, csendben is, de az kb 5 percekig tart. Éjszaka már 3 napja velünk alszik a meleg miatt mert reggelre lehet hogy kevés lenne neki a ruha ami volt rajta de így jobban tudom korrigálni. Éjszaka háton alszik, az is sokáig tartott minden este. KB hatodik neki futásra sikerült. De napközben azért jó lenne valamit csinálni is itthon főzés és egyebek.

2017. júl. 20. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez volt,csak hajszárítóval. 20 perc után kapcsold ki,akkor már mélyen fog aludni. Írd be a keresőbe,hogy 'baba alvás ciklus'.

60 perces az alvási ciklusuk,első 20 percben felületesen,aztán mélyen alszanak.Aztán újraindul.

2017. júl. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne stresszeld magad a leszoktatáson! Ahogy egyre nagyobb, érettebb lesz, úgy lesz lehetőséged megtanítani neki az elalvást, nyugodt alvást, ugyanis azt is tanulni kell. A kisfiam csak cicin tudott elaludni pici korában, és azonnal felébredt, ha kikeltem mellőle. Most 4 éves nagyfiú, igényli a melléfekvést, de ha elalszik, ágyut lehet dörrenteni mellette, az ágyában a szobájában alussza végig az éjszakát. És a melléfekvést én is igénylem a munka ovi miatti egész napos távollét után.

A 2,5 éves kislányommal szintén nem volt könnyű az altatás az elején, sokáig csak ringatva, egy idő után babakocsiban ringatva aludt el. Én is aggódtam, mi lesz, most viszont Ő is az ágyában alszik nagyon mélyen, nyugodtan. Ő már az estiközös meseolvasás közben elalszik az ágyikójában. Szval no para!

2017. júl. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Elsőnek írom, hogy próbáltam nála hogy később kapcsolom ki , fokozatosan halkítani, de felébred. Szoktam is mondani anyának hogy na megyek kikapcsolom a porszívót aztán etetés :-) és tényleg. Akkor már felkészülten pelenkával vagyok ott és egyből ébred is :-) de remélem hogy akkor idővel jó lesz. Az ágytól nagyon féltem tényleg hogy majd oda szokik, de kénytelen voltam most mellettünk altatni. Mondjuk az már más hogy eddig is fáradt voltam az éjszakai ébredés és a nappali nem alvás miatt de most hogy mellettem alszik ez csak szörnyűbb. Mondtam a páromnak hogy nem e lehetne hogy holnap alszok 6 órát és ő kel fel hozzá, alig várom :-) többet úgysem tudok a melleim miatt. De akkor remélem a legjobbakat. A porszívó is remélem bírni fogja :-)
2017. júl. 20. 18:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az Éjszakai gondoskodás című könyv nekem sokat segített. Idővel le fog szokni róla,addig meg tölts le porszívóhang alkalmazást. VAN. Én is meglepődtem,de van. Legalább nem a porszívód megy tönkre.

Első voltam.

2017. júl. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rá is keresek a könyvre. Remélem fent van neten. Köszi :-)
2017. júl. 20. 22:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Az en fiam is igy aludt, ha megnyugtat, o masfel eves es nemreg fejeztuk be a porszivo hangot. Ha volt vmi egyeb zaj, muszaj volt bekapcsolnom telefonon a pirszivo zajt, h.ne ebredjen fel. Neha probalgasd, h.kikapcsolod, le fog szokni elobb-utobb. En is feltem tole h.nem normalis dolog es mi lesz, de siman elhagytuk, pedig 1 evig hasznaltuk...persze csak nappal, ejjel nem.
2017. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen. Igazából rájöttem hogy nincs ezzel semmi baj. Az utcai motorok autók fúrók meg a többi nagyon behallatszik, így nekem is így a könnyebb mert különben nagyon gyorsan felriad. Este nekem se kell bekapcsolni bár kb már fél nyolckor alszik hála az égnek,(még most) és vannak akkor is zajok de akkor már nagyon fáradt és nem ébred fel jó esetben. Csak maradjon is így. Köszi a választ :-)
2017. aug. 4. 07:41
 8/8 rizsaa válasza:

Tudom nem mostani poszt de mi most ebbe a cipobe járunk.

Mi lett végül ? Mi segített ?

Hogy altassam el a babám ?

2022. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!