Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 éves gyerkőcötök hogy bírta...

1 éves gyerkőcötök hogy bírta a nyaraláson az altatást?

Figyelt kérdés
Kisfiam most 1 éves és 2 hét múlva nyaralni megyünk. Az öcsém kint él Németoban, őt látogatjuk meg és nála is alszunk. A fiam a szobájában a kiságyában már szépen elalszik, de sajnos nagyon máshol nem szoktam altatni, így nincs ehhez szokva. Gondoltam a héten elkezdem az utazóágyba szoktatni, hogy abban altatom napközben és este is, de ez elég lesz? Nálatok hogy alakultak ezek a helyzetek?

2017. júl. 10. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég lesz. Hozzám az unokáim (ikrek) jöttek külföldről és szépen aludtak az utazóágyban.
2017. júl. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem fontos hogy legyen egy megszokott "környezet", amit viszel magaddal. Gondolok itt az utazóágyra, alvós plüssre, altatási rutinra.

Akkor csak a szoba lesz új, de ha bekerül az agyikóba, otthon fogja érezni magát.

2017. júl. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

14 hónapossal most voltunk először máshol aludni de katasztrófa volt pedig köztünk aludt mint itthon is, de hiányzott az alvási rituáléja az itthoni környezet pedig vittem az ágyneműjét meg úgy altattuk mint itthon de nagyon nem tudta hogy most aludni kéne, 11kor jó ha elaludt délután meg egyáltalán nem akart.

1 éjszakát maradtunk csak így, de lehet a te fiad rugalmasabb mint az enyém :)

2017. júl. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jajj... :)
2017. júl. 10. 22:40
 5/8 anonim ***** válasza:

A lanyom nem tul jó alvo (most mar 3 eves) de az utazasoknal soha se volt baj. Az elso este mindig rosszabb volt barhova mentunk, ez annyiban nyilvanult meg hogy a szokasosnal mondjuk egyszer ketszer tobbszor felriadt. De a 2. Ejszakatol kezdve szinte mindig ataludta az ejszakakat.

10 honaposan a balatonon toltottunk egy hetwt, utazo agyban aludt (szopibol raktam at alvo allapotba) es az elso este kivetelevel szepen ataludta.


16 honaposan a horvatoknal voltunk, oda csak agyvedot.vittunk mert akkor mar otthon is nagy felnott egyszemelyes agyon aludt, ott elso ejjel mondjuk legurult az agyrol.de ettol.fuggetlen nagyjabol ott.is ataludta az ejszakakat :) mi sme utaztunk amugy vele nagyon, mondjuk anyosomek videkiek de naluk sajat racsos agya volt, es ott harom negy napokat eltoltunk igy 2-3 havonta...de az sem nevezheto rendszeresnek

2017. júl. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11 hónapos korában ugyan és csak 1 éjszaka volt, de egész jól aludt. Elaludni ő nem aludt el magától otthon se igaz a kiságyban simogattam a hátát mindig, a kiruccanás alatt az altatás nehezebb volt, nappal babakocsiban altattam, éjszaka kézben. De utána aludt normálisan, nem riadt fel meg ilyenek.
2017. júl. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9 hónapos volt a lányom az első nyaralásán. Nagyon izgultam ezen a kérdésen én is. Az utazóágyat kipróbálta már itthon, vittük az alvós cuccokat, tartottuk a napirendet, és a gyerek olyan laza volt, hogy a 40 fok és a szúnyogok sem zavarták. Mi nem aludtunk jól:)))
2017. júl. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon kíváncsi leszek. :)
2017. júl. 12. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!