Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Normális hogy ilyen keveset...

Normális hogy ilyen keveset alszik a babám?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hós,nagyon rossz alvó :( Napközben szinte nem is alszik van hogy elalszik magától az ágyban alszik max 15 percet..felébred pelus csere eszik játszunk ilyenkor órákig fent van ha pedig megunja a játékot megy a hiszti és csak úgy van nyugi ha anya áll vele.. Tök nehéz már cipelni a popóját mert 8 kg .. azért egész nap kézben nem könnyű.. 20 kor pancsizik előtte kicsit megmaszírozom hami bufi ezután is fent van sokszor a következő evésig megetetem elaltatom nagy nehezen ìgy 23-24 óra között ágyba kerül. Elvégzem a dolgom zuhanyzok és mária elmúlt hajnal 1 óra.. Felkel 4 kor eszik és már vissza sem alszik csak 8 után általában az is kb 30 perc az nagyon a maximum.. Mit csináljak? Nem hasfájós,nincs baja mert azt látnám.. Szörnyen nehéz így h tényleg ilyen keveset alszunk,normális ez?
2017. júl. 29. 05:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Az kimaradt h még az etetések között is megébred párszor amikor kiesik a cumikája..
2017. júl. 29. 06:02
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Lehet túl fáradt, olyankor az enyémmel is járkálni kellett. Babakocsiban sem alszik? Hogy altatod?

Nekünk 3,5 hónapos korában volt egy brutál nehéz időszak. Nemhogy egyedül nem volt el, akkor sem, ha a kezemben volt és ültem vele. Számítottam rá, hogy álmos lehet. Járkálás helyett megpróbáltam elaltatni, sírt persze (kézben vagy hordozókendőben), pár percig aztán szépen elaludt. Hamar rendeződött a helyzet és sokkal jobb lett az alvása. Eleinte cumival a kiságyban szépen elaludt. Majd olyan 2 - 2,5 hós korában elkezdődtek a gyanús sírások, amelyeket hasfájásnak gondoltam. Enni nem kért szóval ezt kizártam. Azt hittem aludna ha álmos lenne, mint addig. De nem. Sírt helyette. Végül összeraktam a képet, hogy a sírásoknak köze van a zenélő korforgóhoz, mert kb akkor szereltem fel. Meg hogy azokon a napokon sír a legtöbbet, mikor a legrosszabb az alvása. Túlingerelte magát vele, nem vettem észre azt a pontot mikor elég volt belőle, persze nem tudott ellazulni így magától elaludni sem. A helyzet egyre rosszabb lett. Miután meg kialudta magát minden megváltozott, még magának is elvolt valameddig földön, nemhogy kézben. Többet aludt, az alvása minősége is jobb lett. Ő már most lassan 2 éves és azóta is rosszul alszik, ha túl fáradtan kerül ágyba. És ordítva is kel fel olyankor.

2017. júl. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, ez nagyon nem jó így egyikőtöknek sem. Neki napközben 3X legalább aludnia kellene 1-1,5 órát. Nem azért hisztizik mert fáradt csak nem tud elaludni? Hogy altatod? Kis baba altatózene esetleg? Az éjszakai alvása is 4-5 óra? Az borzasztóan kevés. Nem okoskodni vagy idegesíteni akarlak, de az idegrendszeri fejlődéshez az alvás az egyik legfontosabb dolog. Szerintem mindenképp beszélj erről a gyerekorvossal.
2017. júl. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is túl van fáradva az a baj. Ilyenkor esetleg halkan valami fehér zajt bekapcsolhatnál (youtube porszìvó hang) hogy ki tudjon kapcsolni.
2017. júl. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vannak babák akiknek kevés az alvásigényük.Fiam fél éves korátol egyszer egy orát alszik max napközben,most 20 hónapos.9-10 között alszik el este éjjel 3-4x ébred minimum,de 6kor végleg felébred.Van hogy nappal már egyszerüen nem is alszik,nem álmos.Beletörődtem.amit tanácsolni tudok,hogy mikor 8kor eszik,utána tedd magad rendbe te is,ne a 11orás evése után,addig pedig apa is kiveheti a részét a babázásból,vagy ha nincs otthon én olyankor hordozóban/pihiszékben bevittem magammal a fürdőbe,vagy jött velem vacsizni.
2017. júl. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, lehet van akinek kevés az alvásigénye de ahogy kiveszem a kérdező soraiból, ez a baba 6 óránál többet nem aludhat naponta. Azért erre szerintem nehéz ráfogni, hogy kevés az igénye.
2017. júl. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amúgy jókedvű? Jól érzi magát? Mert igen, ha nyűgös, sír akkor egyértelműen neki sem tetszik a helyzet..


Én is babakocsira tippelnék, ha városban laktok akkor menjetek fel Normafára vagy valahova ahol csendesebb. Esetleg ha van kocsi, akkor kocsikázás. Összekötni bevásárlással :)


Ééés mire ébred fel? Nekem nagyon aktuális a téma, hogy vannak emberek akik nem feltétlenül veszik észre ha zajonganak. Ez most nem sértés természetesen. Csak úgy látom, hogy tulajdonság. Vendégségben voltunk és amíg én tudom mit jelent az alvós csend, addig az anyósom - bár azt hitte halkan csinálja - de folyton felébresztette a fiam valami csörömpöléssel.

Nálatok csend van ha alszik? Akár már a Tv is felébresztheti. Én épp ezért mindig becsukom a szoba ajtaját ha alszik. Mert egy kávé főzés is zavarja olyankor.. Bezzeg a városban az utcán.. Ott simán alszik..

2017. júl. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Dehogy idegesitetek azert irtam ki a kerdest h leirjatok a tapasztalatotokat velemenyeket Koazonom! Vab hordozo kendom ade o caak kb 3 hos koraig volt el benne,Babahordozoba van el inkabb de ott aem sokaig van adamo hintank van zenelos korforgoja es epp a porszivohangot hallgattatin vele de mar az sem erdekli pedig arra tobbszor is elaludt mwgnyugodott. Nincs csendhez szoktatva nem a zajra évred meg hanem magától fel kel és annyi az alvásnak. Jókedvű mosolygós kisbaba,de mikor már nagyon álmos kézben altatom el nagy nehezen babakocsiban sajnos nincs el.. :/ Mindenképp megemlítem az orvosunknak,kedden megyunk tanacsadasra. Koszonom szepen a valaszaitokat!
2017. júl. 29. 16:08
 9/9 anonim ***** válasza:
örülj hogy jokedvüen ébred,20 hos fiam visitva ébred mindig és van hogy fél ora mire megnyugszik.Kiváncsi vagyok neked dokid mit mond,hátha tudsz nekem is valami tippet hozni.
2017. júl. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!