Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A sírni hagyásos módszert...

A sírni hagyásos módszert milyen idős kortól "ajánlott" úgymond elkezdeni?

Figyelt kérdés
Ringatás,peluscsere,sötétség-világosság,hideg-meleg,kiságy-nagyágy,simogatás,éneklés,non stop szopi,betegség,fogzás kizárva és még sorolhatnám a próbálkozásainkat,mind hasztalan... :-( A pici sem nappal sem éjjel nem alszik,teljes kimerültség és hiszti árán max.avagy 20 percig,avagy babakocsiban,autóban.Ennek szeretnénk véget vetni...
2016. nov. 29. 07:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
3%
Hány hónapos a baba? Eddig szórakoztattad altatás helyett. Este lakjon jól, majd tedd az ágyába, simogasd meg, takard be, és hagyd a sötétben, amíg elalszik. Éjjel nem kell világosság, sem kivenni az ágyából, sem etetni, legfeljebb teát kapjon. Az etetésekben is kellene valami rendszer napközben is. Kb. két hónapos kortól szoktathatod az éjjeli alvásra.
2016. nov. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%

Semmikortol.

Aludj vele, szoptasd igeny szerint. Ha erzi rajtatok a feszultseget, o is feszult lesz. Ordogi kor.

Napkozben sok friss levego.

2016. nov. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
20%

Ha így folytatjátok, akkor még két évesen sem lesz tőle nyugtotok. Példa rá a sok itt is panaszkodó anyuka. Csak ma ördögtől való dolog, ha sírni hagyják a gyereket. Pedig minket is hagytak sírni és nem lettünk lelkibetegek.

De mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik.

2016. nov. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%
Válassz egy módszert és tarts ki mellette, ne váltogasd! Én a babám 3 hónapos korában a járkálás mellett döntöttem de napokig ordított altatás közben, de egyre hamarabb elaludt, pár nap múlva már nem sírt bár akkor korábban nekiláttam már. Sajnos hasfájós volt és sokszor túlfáradt, emiatt sírt. Nem altattam egész nap nyilván, csak mikor az álmosság jeleit láttam rajta. Akkor kb másfél órát bírt ki, próbáltam órára altatni mikor majdnem letelik a másfél óra bevittem a szobájába, ez még jobban bejött, nem volt annyira fáradt és ekkor nem volt sírás altatás közben. Ezután áttértünk arra, hogy leraktam a kiságyba és rágozattam a fenekét, amíg magasabban volt a kiságy még könnyű módszer volt. De ekkor már elmúlt a hasfájás így könnyebb volt vele.
2016. nov. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
De mennyi idős a kicsi? Lehet, hogy nem akkor akarod altatni, amikor tènyleg álmos? Akkor jön a nyűglődès, vagy hogy elalszik pl. a ringatàsra, de amint abbahagyod, fel is èbred. Ha sírni hagyva nèhány percen belül elalszik, akkor hagynám, tovább nem. Összefacsarodik a szívem, ha 30-40 percekre magukra hagyott, magányosan síró csecsemőkre gondolok...
2016. nov. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%

4-es vagyok, egyébként a túlfáradt baba is úgy viselkedik, hogy lerakod és fel is riad.

Meg az éhes, hasfájós, fázós, fogzós, szeparációs baba, egy kis ok-kutatás kellene először. Mennyi idős? Hogy viselkedik mikor ébren van?

2016. nov. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

Éjszaka legyen sötét, ne beszélj hozzá és pelust csak akkor cserélj, ha muszáj. Vidd sokat levegőre (ha már nagyobb, mozogjon, fedezzen fel), és otthon is szellőztess lefekvés előtt.

De: az egyik gyerekem jól aludt az ágyában (szopi, elaludt, átraktam és később már magától bemászott és egyedül elaltatta magát az ujjával). A másik csak velem volt hajlandó, éjjel nagyon sokszor kelt és napközben is csak keveset aludt, pedig bizony sírni is hagytunk pár éjszaka, hogy leszokjon (aztán leszokott, de utána ugyanúgy kelt még egy évig). Ha csak az első gyerekem lenne, biztosan büszkén hangoztatnám, milyen jó módszerem van :)

2016. nov. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
2,5 hónapos,igény szerint van szoptatva,hacsak megnyikkan már cicit kap és ez sem feltétlenül jó,nem kap cumit ugyanis kiköpi,öklöndözik tőle,a cumisüveget sem bírja...kiskanállal adok neki babavizet,mert a párologtatás mellett picit száraz a levegő a szobában
2016. nov. 29. 08:33
 9/23 anonim ***** válasza:
92%
2,5hós babát nem hagynék sírni. Enyém 4hós,és őt se hagynám. Bár nálunk, ha nem alszik,annak oka van. Általában a hasa fáj,de szerencsére nem mindig. Én is azt tudom mondani,amit előttem egy válaszoló. Dönts egy módszer mellett,és mindig úgy csináld. Megszokja idővel,hogy olyankor alvás van. És figyeld a jeleket, ha túl fáradt, az se jó,mert nagyon nyűgös lesz,és nehezebb elaltatni.
2016. nov. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

Semmikor.


Hordozás és együtt alvás. A legnagyobb gyerekemnél még kitartottam az elveimnél, nagy hiba volt. A kicsiknél már szerencsére nem, sokkal jobban élveztem a babázást és nekik is jobb volt. A középső 1,5 évesen, a kicsi 2 évesen került külön szobába.

Viszont ennyi idősen már nem feltétlenül kell minden nyekkre cicire rakni. Lehet már más igénye, problémája is. 10-ből 8-szor így is a cici lesz a megoldás, de egyre többször valami más.

2016. nov. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!