Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 eves kisfiam hetek ota este...

2 eves kisfiam hetek ota este tiz utan hajlando elaludni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nehezen birom az esti egy oras altatast , hetek ora ez megy.

Reggel 7 korul kel, delutan 1-2 korul alszik egy orat, eddig este 9 kor gond nelkul elaludt, de jo par hete ez 10, fel 11. Ugyanugy 7 kor kel reggel.


Nem kellene a delutani alvas ? De gond nelkul elalszik magatol.


2017. aug. 28. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Próbáld ki, hogy kihagyjátok. Vagy próbáld jobban lefárasztani. Menjetek többet játszótérre.
2017. aug. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A farasztassal nincs gond, szinte egesz nap kint vagyunk, tobb orat rohangal, jatszoterezik.

2 orat setal , fut siman a parkban leules nelkul.

2017. aug. 28. 23:22
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Jobban faraszd le. V a furdest hozd elobbre nem tudom mikor furdik de lehet a viz felporgeti.☺ Ha mar kap edesseget 4-5 utan ne adj neki csak joghurtot nasikent. Lehet megnott a mozgas igenye legyetek tobbet levegon este. Mert napkozbe ugye kisse meleg van. Esti meset olvass hatha 'megunja' es elalszik. Hirtelen ezek jutottak eszembe.

Sztem a delutani szunyara szuksege van meg hiszen oviba is alszanak de vannak gyerekek akik nem igenylik.

2017. aug. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban...


A nyár eleje óta csinálja ezt a kislányunk, aki akkor 2,5 éves volt. Bármit csináltunk, nem akart az istennek sem aludni hamarabb.

Próbáltuk kihagyni a délutáni alvást, de kell neki. Ha egész nap megyünk, fárasztjuk, akkor is bírja. Ha nem alszik délután, akkor is bírja. (De délután nyűgös, ha nem alszik, így még rosszabb). Ha letesszük a sötétben 9kor, akkor is addig molyol, meg pisil..., hogy gyorsan eltelik az idő és már 10 óra.

Este csak csendes, nyugis játék van már csak, meseolvasás, max vetítő. Nem néz tévét sem.


Akkor tudom elaltatni 9 körül, ha az apja nincs itthon. (Pedig ő is ugyanúgy fektet, mint én.)


Most abban reménykedek, hogy kezdi az ovit szeptemberben és itthon jobban alszik majd.


Összességében napi 10-11 (néha 12) órát alszik.


Várom én is az ötleteket. És kitartást nektek.

2017. aug. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszi!

Akkor ezek szerint van sorstarsunk is ... :)


A furdes elobbrehozasat kiprobalom, 8:15 korul furdik, fel orat jatszik, utana mar csak oltozes, fekves. Meg szopizik, de azon sem alszik mar be, mint " kiskoraban ".


Edesseget egyaltalan nem kap, viszont vacsi utan eszik gyumolcsot, de mindig is evett, es eddig nem volt gond. Akkor megprobalom elhagyni ezt is.

2017. aug. 28. 23:38
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.


Nálunk sajnos a fürdés sem játszik, mert 7kor tusol/fürdik, mikor mihez van kedve.

Félhomály van, az sem lenne ok.


Bezzeg az apja pénteken koncerten volt, így kettesben voltunk. 9.15-kor már vígan hortyogott. Na de az apját nem verhetem ki a lakásból minden este :D

2017. aug. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak az altatas idejere ne legyen otthon.😀 csinaljon ugy mintha elmenne vhova. De ez sem mukodik sokaig sztem mert telen nem fagyoskodhat kint. Remeljuk hamar vissza all az alvasrend mindenkinel.☺


Sok sikert Nektek es kitartast!

2017. aug. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kaninchen1971 válasza:
Szerintem meg fog oldódni magától. Az ebéd utáni alvást esetleg meg lehetne korábban próbálni.
2017. aug. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Úristen, mit nem adnék, ha már tíz után lefeküdne! :O

De éjjel 2-3 körül alszik el és ez így megy minden nap, pedig duracell nyuszi, le van fárasztva!

Már egy jó éve így megy, ez van... De több ismerősömtől is hallottam, hogy éjjel 1-2-ig fent van az ilyen korú gyereke, szóval szerintem nem ritka.

2017. szept. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Van valami változás?


Nálunk most 9.15-re sikerült letornázni. Az ovi sokat segít, mert jóval fáradtabb lett mióta jár (2 hete).

2017. szept. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!