Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért alszik ilyen keveset az...

Miért alszik ilyen keveset az 5 hetes babám?

Figyelt kérdés
Naponta átlagosan 10 órát alszik. Napközben és éjszaka is előfordul, hogy óránként ébred és nem lehet visszaaltatni. Éjszaka hiába teszem magam mellé, sétálok vele, ringatom, susogok neki, nem hajlandó elaludni, pedig álmos, mert folyamatosan ásítozik. Sokszor van, hogy napközben egyáltalán nem alszik, vagy maximum 2-3x 15-20 perceket. Lehet ezen változtatni?
2017. okt. 4. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Közben mit csinál? Sír? Húzza a lábait, emeli? Lehetséges hogy fáj a pocakja.

Másik, hogy megismerted már mi az a póz vagy környezet amiben könnyen el tud aludni? Nekem idő kellett hozzá mire rájöttem hogy hogyan hol kell aludnia ahhoz, hogy fél óránál többet aludjon. Pl a fiam csak csukott ajtó mögött tudott 2 órát aludni. Még most is 9 hónaposan.

Mert ha zaj van és letelik a fél órás mélyalvási ciklusa akkor bármire fel tud ébredni..

2017. okt. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nézelődik, nyűgösködik, nyögdécsel, de nem sír. Nem mindig ugyanúgy alszik el, valamikor ölben, vállon, ezen belül sétálva, máskor ringatva, ülve. Alszik a nappaliban a babafészekben, az ágyában is a szobában, bár oda napközben nem szoktam tenni csak ritkán, hogy legyen neki különbség a nappali és az éjszakai alvás között, már ha érzékeli a különbséget.
2017. okt. 4. 10:34
 3/6 anonim válasza:

Szia :) Szoptatod vagy tapszerrel taplalod?


En lanyom addig viselkedett hasonloan amig szoptattam (persze messze alljon tolem barkit is le illetve rabeszelni,ez csak sajat tapasztalat).

Ket hetes koraban valtottam tapszerre (nutrilon) amibol kulon vasaroltam a nappali valtozatot es ejjelre pedig az ejszakait.Na onnantol kezdve este hattol reggel hatig aludt ,napkozben pontosan mar nem emlekszem,de ennyi idosen szinte csak enni ebredt fel :)

Folyamatosan halk zene szolt a szobaban,es ha veletlenul hoszabb idore ebren maradt,sosem hagytam ot sem az agyban sem a babakocsiban.Ram volt kotve ,nagyon kenyelmes volt mindekettonknek :)


Remelem valamit tudtam segiteni .Udv nektek es kitartas :)

2017. okt. 7. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igény szerint szoptatom, tápszert még soha nem kapott. Több helyen is olvastam már, hogy a tápszertől jobban alszanak, de sehol nem találtam erre magyarázatot.
2017. okt. 7. 10:39
 5/6 anonim válasza:

Magyarazattal szolgalni en sem tudok,viszont ala tudom tamasztani a sajat tapasztalatommal :)


Lehetseges h Te elfogyasztasz olyan eteleket ami miatt o picit nyugosebb,en pont a tejszinhabos palacsintaval voltam igy. :)

2017. okt. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is így volt, és nem akarlak elkeseríteni, de még most is óránként-két óránként ébred,pedig 7,5 hónapos. Napközben is max fél órákat alszik. Viszont rendben fejlődik, nagyon ügyes. Egyszerűen csak nagyon rossz alvó :(

Előfordul nagy ritkán, hogy csak kétszer kel éjjel, de hogy olyankor miért alszik jobban,az rejtély számomra, mert mindent ugyanúgy csinálok...

Ne aggódj, előbb-utóbb túl leszünk ezen az időszakon!

2017. okt. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!