Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti gyereketeket mennyi idő...

Ti gyereketeket mennyi idő elaltatni? Most azokat kérdezném akiket altatni kell, nem akiket csak lerakod az ágyba és alszik.

Figyelt kérdés

Már nagyon idegörlő.. másfél éves és egyszerűen minden nap 45 perc elaltatni (érdekes,tényleg percre pontosan néha), negyed 11-nél előbb sose tudjuk, és már nagyon fáradtak vagyunk.

Nem számít semmit hogy aznap mennyit van levegőn, vagy mennyire fáradt, ha sokat van, ha kevesebbet minden este ugyanaz a műsor.

Dobálja magát, nézelődik, felül, visszafekszik ,fenyegetjük hogy kimegyünk akkor gyors lefekszik, megint csak szórakozik, akkor apával tényleg kimegyünk bömböl kimászik az ágyból jön utánunk, újra lerakjuk és ez megy 45 percen keresztül ringatni kell a popóját, már leszakad a karunk.

És akkor másfél óra múlva újra kezdődik előlről, ma éjjel 8x kelt, és van hogy éjjel is fél órát rázogatni kell a popóját hogy visszaaludjon ( csak így tud elaludni).

Előtte olvasunk mesét, fények lágyak, próbálom ráhangolni alvásra de nem sikerül.

Már kezdem azt hinni direkt szórakozik velünk, érdekes mikor beteg volt és szívni kellett az orrát utána 5 perc alatt elaludt mindig, voltunk fül -orr gégésznél ,teljesen egészséges.

Voltunk kivizsgáláson is, kimutatták nála a tej-tojás allergiát de ezeket mellőzve se lettek jobbak az éjszakák sajnos, gasztroentrológus még hátra van, de ez inkább pszichésnek tűnik mint egészségi gondnak.

Miért szórakozik velünk, és hogy tudnék segíteni neki elaludni könnyebben? Mikor lesz ez jobb vajon? Már nagyon kimerültek vagyunk, fogát most nem látom hogy jönne.


2017. okt. 28. 10:56
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

De semmi jelét nem mutatja a fáradtságnak :-/

7 körül vacsizik , emészt egy fél órát aztán 8-kor fürdünk 8-20 körül végzünk, iszik teát addig néz egy 20 perces micimackót aztán peluscsere,meseolvasás alvás.

Ezt megpróbálom ma fél órával előrébb tolni hogy 9kor már le tudjam rakni.

Nappal is ugyanúgy harc lerakni, komolyan csak azután tud elaludni hogy kijövünk tőle és izzadtra bőgi magát.. Addigra meg már mi is meg ő is persze tök idegesek vagyunk.

2017. okt. 28. 14:20
 12/21 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Mi korábban altattuk, direkt azért, hogy ne legyünk zoknik a végére. Később altatva sem aludt el hamarább egyébként. Mi váltottuk egymást. Egyikünk kezdte, addig a másik fürdött, megnézte az emailjeit, intézte a dolgát és kb háromnegyed óra múlva cseréltünk. Így fele olyan fárasztó volt, volt egy kis énidőnk is, utána meg volt időnk egymásra. Mi kipróbáltunk ezer módszert a suttogótól kezdve a citromfű teáig, de semmi nem vált be. Így elfogadtuk, hogy ő ezt igényli. Annyi szerencsénk volt, hogy ringatni nem kellett, csak a fenekét paskolni.

2017. okt. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Te magad adtad meg a választ: alvás előtt 20 percig mesét néz. Egy ekkora gyereknek 20 perc mesenézés iszonyatosan sok! Nem csoda ha nem tud elaludni, hiszen a villódzó képek totál felpörgetik.
2017. okt. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Ma betartottam hogy 9kor alvás és negyed óra alatt elaludt :O :O

Lehet tényleg az volt a baj hogy túl sok idő telt el fürdés és alvás között, remélem tényleg megtaláltuk a megoldást, és így marad :)

hihetetlen hogy negyed 10 és a gyerek alszik, és előttünk az egész este woow :D

De nem kiabálom el, de köszönöm a válaszokat :)

2017. okt. 28. 21:21
 15/21 anonim ***** válasza:
Es ma?
2017. okt. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Megírom majd :) most betartom ezt a kevesebb mese, korábbi alvás dolgot, remélem bevállik.
2017. okt. 29. 10:51
 17/21 anonim ***** válasza:

Nekem joval nagyobb gyerekem van, mar ovis, de tuti keson teszed le este es mar tulporog addigra. Abbol indulj ki, hogy egy atlag kisebb koru gyerek alvasigenye nagyobb egy ovis korunal.

Na mar most: oviban 3-kor kelnek, este 8-kor agyba dugom,1 mese, fel 9-re alszik.

Egy ket ev alatti ennyi orat egyhuzamban nem bir ki, csak tulporgessel. Olvass utana.

2017. okt. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Ma már nehezebb volt elaltatni, szerintem túlfáradt mert egész délután játszóházba voltunk, plusz óraátállítás is bekavarhatott hisz 9-kor raktam le de az már 10-nek számít ,nem?

Na mindegy legalább kijönni nem kellett tőle, csak túl sokáig "rázogatni" a popóját.

2017. okt. 29. 21:40
 19/21 anonim ***** válasza:
Változó! 13 hónapos, mindig fel-alá sétálok vele. Néha az ördögűző egy jelenetére hasonlít, mert feszít, sír, hogy még ezt meg azt adjam oda, de pl ma azt mondtam alvás és csak letette a fejét. Pár hónapja még belementem ilyen 2-3 órás altatásba de ma már nem. Ha nem akar aludni akkor nem alszik. Persze én könnyen beszélek, mert 8-nál tovább nem bírja. Ha esetleg magatoknál altatnátok el és később vinnétek át? Szénhidrátot mennyit eszik? Lánykámat iszonyat módon felpörgeti. Ha más nem, nyugtasson a tudat, hogy minden átmeneti!
2017. okt. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19 hosom van.o picikent siman elaludt magatol akarhol.cumi,textil pelus es par perc mulva aludt.nappal is rengeteget aludt regen.aztan elkezdtek a fogai jonni,es a mozgasfejlodes is beindult es onnantol egy remalom volt minden este.eleinte allva kellett ringatni,mara szerencsere ha ulok is elalszik az olemben.de csak az olemben.ha elaludt lerakom az agyaba,es ha baromira szerencsem van nem kel ejjel.de marha ritka.ha ejjel megebred akkor mostmar egybol viszem magunk kozenk.ott legtobszor ahogy agyat er a feje alszik tovabb.de neha ejjel is ringatni kell.

Regebben tartottam magam a sajat agyhoz,igy ejjel is uldogeltem vele az agy szelen.egy ido utan majd lefordultam az agyrol,es a derekam,vallam sem birta.

Az elalvasi ido fugg attol,hogy mennyire faradt.altalaban 10-15 perc.de ha kesobb kelt delutan akkor van 30-40 perc is.en kozben tv-zek,vagy telefonozok.

Jovo heten erkezik a leesesgatlos agya,remelem abban jobban fog aludni.de eroltetni nem fogom az egyedul elalvast.van ket nagyfiam es ok sem alszanak mar vekem,szepen maguktol ottmaradtak a sajat agyukban ejjel.ahogy megertek ra.nem eroltettem naluk sem.

Miert orditson este a gyerek,ha nyugalomban is elaludhat?

2017. nov. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!