Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Együttalvók! Mennyi ideig...

Együttalvók! Mennyi ideig aludtatok a gyerkőccel egy ágyban? Hogy ment a külön szoktatás? Ha megtehetnéd változtatnál vagy ugyanúgy csinálnád?

Figyelt kérdés
2017. nov. 22. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

10 hónapig aludtunk együtt majd egyik napról a másikra átszokott, tök véletlenül gondoltam hogy próbáljuk ki a kiságyat és elaludt benne.

Szóval különszoktatás jól ment, de most 19 hónapos tombol a második szeparációs korszaka így éjjel áthozom magam mellé akkor jól alszik, de kiságyba alszik el ugyanúgy.

Másképp csinálnám -e ?

Feltétlenül, második gyerek már nem lesz köztünk. Kell a magánszféra a felnőtteknek és most nem csak a szexre gondolok azt meg lehet oldani máshogy is, de mi alapból éjjeli baglyok vagyunk, akkor gyerek ezt átvette, meg kell hogy este mikor már elalszik és akarunk mondjuk sorozatot nézni még akkor ne mi menjünk át a gyerekszobába egy matracra. Meg összebújni a férjeddel..

Nos igen, második gyereknél okosabb leszek.

2017. nov. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Mi most a harmadikkal alszunk együtt. Ennek a fő oka, hogy így sokkal egyszerűbb este szoptatni.

Ő is akkor megy majd a saját ágyába, ha este nem eszik.

A nagyoknál nem rémlik, hogy ebből különösebb gond lett volna.

2017. nov. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

A fiammal 12 a lányommal 9 éves koráig aludtunk együtt.Mindketten maguktól mentek külön, nem erőltettem rájuk.Mikor külön akartam szoktatni őket egész éjjel mászkálás,sírás volt így feladtam és megvártam, hogy magától rendeződjön.Szerettem velük aludni de a házaséletünkre bizony rányomta a bélyegét.

Most van egy 5 hós babám, kiságyban alszik velünk egy szobában.Párszor magunk közé vettem de nem igazán érezte jól magát a saját helyén jobban alszik.

2017. nov. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Még nem tudom, mert 2 évig nagyon jól aludt a saját szobájában, mi mentünk a kiságya mellé, ha kellett. De most mindjárt 2,5 és magától jön át. Ha egyikünk mellé fekszik, nem elég, mindketten kellünk, különben senki nem alszik. Ez van.
2017. nov. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

2 éves koráig aludt velem, addig szoptattam. 2. Nap már teljesen jól aludt a kiságyban. Kb 4 hónapig jól ment, majd elkezdett átjönni hozzám, és kb ekkor kezdtek megjelenni a legelső rémálmok. Majd megint a kiságy pár hónapig, nyugis esték, most nemrég költöztünk, újra velem alszik 3 hónapja.


Ha az új házba költözünk, és felébred éjszaka és rosszul èrzi magát, nyugodtan átjöhet majd, kb 6-7éves koráig, utána vissza fogom kísérni, miután megnyugtattam.


Ugyanígy csinálnám újra, nagyon nyugodt és kényelmes volt a szoptatás ideje alatt az egész. Max annyit változtatnék, hogy az ágyhoz tolnám a kiságyat leszedett oldallal, így alá tudnék tenni egy légzésfigyelőt, mégis egymás mellett tudnánk aludni, csak nem egy ágyon.

2017. nov. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

7 éves, és még vele alszom. Amíg igényli, így marad.

Ha újra kezdhetném, kevésbé problémáznék ezen.

2017. nov. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1,5 eves, meg mindig egyuttalszunk. Ajanlom facebookon a Kotodo csaladi egyuttalvas csoportot, ott sokan tudnak meselni a kulonszokasrol, raadasul ugy, hogy a legtobben kivarjuk, ameddig magatol igenyli. Tudok olyat, ahol egy eves kora korul a gyerekkel egyutt valasztottak ifjusagi leesesgatlos agyat, es azota csak ott hajlando aludni, ez volt eddig a legfiatalabb, akirol hallottam ugy, hogy a gyerek igenyelte igy. Altalaban 2,5-5 eves kor kozott szoktak kerni maguktol.
2017. nov. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

A nagy 4,5, a kicsi 1,5 és mind együtt alszunk. nekünk jó így, mert a hálót csak alvásra használjuk, nincs ott sem Tv, sem más, tehát a gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy a nagy elalszik bent már szépen egyedül, a kicsit még szoptatom a másik szobában, ha elaludt, beteszem őt is a nagyágyba, mi pedig még addig vagyunk kint a nappaliban, amíg nekünk tetszik, azt csinálunk, amit szeretnénk:) Végül mi is bebújunk aludni melléjük.


Csak annyit tennék másképp, hogy az első gyereket is azonnal magunk közé venném - nyilván minden biztonsági szabály betartása mellett, pl. pelenkára csíptethető légzésfigyelő, stb. -, nem aggódnám túl az egészet és nem foglalkoznék se a nagyszülők, se a védőnő véleményével ami az elkényeztetést illeti.


Valójában nekünk így biztosabban van magánszféránk, ha este elalszanak, és mi a nappaliban vagyunk még, mert szépen átalusszák az éjszakát, nincs meglepetésszerű átmászkálás a hálónkba.... nekem az rosszabb lenne.

2017. nov. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!