Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit gondolsz a 3 hónapos...

Mit gondolsz a 3 hónapos babám alvásmennyiségéről?

Figyelt kérdés

Nem akar a fürdetés utáni szoptatás után elaludni már napok óta, pedig semmi nem változott a folyamatban. Mire eljön a fürdésidő, kb 10-11 órát alszik éjféltől számolva. 8 körül kel, 10-től alszik 1.5-2 órát, 2 órát ébren van, majd újra 1.5-2 óra alvás. Fürdés 8 órakor van, előtte még szokott aludni, de változó, hogy mennyit, 1 órától többet nem szoktam hagyni, van olyan is, hogy nem alszik egy percet sem ilyenkor. Nem alszik sokat napközben?

Az esti szopi után eddig mindig bealudt, és éjszaka csak pisi volt, most viszont újra kakál az esti evés után. Mi okozhatja ezt a változást? Van összefüggés a kettő között?


2017. nov. 29. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Mintha az én 3 hónaposomról írtál volna, csak enyém már két hónapja ezt csinálja :) Állítólag idegrendszeri érés, majd 4. hónap körül normalizálódik.
2017. nov. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy nő úgy változik a szokása. Az én 3 hónapos fiam az utóbbi 1 hónapban hetente változtatta a jól bevált módszert. Most ott tartunk hogy fél 7kor kel 8kor alszik 45 percet. 11kor megint alszik 45percet. Fél 14-14 között megint elalszik és általában 2-2,5 órát alszik (16körül kel). Majd este 18kor még egy 45 percet alszik aztán 20kor fürdés, 21kor evés majd büfi és vagy egyből alvás vagy pedik a kiságyban egy fél óra torna után elalszik saját maga.


Szerintem az sem rossz ahogy a te babád alszik. Néha nem bánnám ha 45percnél több időm lenne a házimunkára, fözésre stb.

2017. nov. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én két és fél hónaposom ennél jóval többet alszik, és ha nem pihen még késő délután is, akkor túlfárad, és nem tud elaludni este. Nálunk most nagyjából úgy van, hogy hétkor ébren van egy órát, aztán visszaalszik, kilenctől megint ébren van másfél órát, aztán délig alszik, és még egyszer másfél meg egyszer egy órát alszik a délután, és legkésőbb kilenckor jön az esti lefekvés, amiből aztán négykor ébred cicizni.
2017. nov. 30. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!