Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 hetes baból nagyon nyugodt...

2 hetes baból nagyon nyugodt szerencsénkre. Igazi mintababa. Viszont ha van egy kis hiszti mi nem is tudjuk megnyugtatni, csak a porszívó hangjára hallgat el. Nem lesz ebből később gond?

Figyelt kérdés
Rossz altatási és nyugtató módszer ez? Én simizhetem meg ilyesmi de nem hat sose semmi. Viszont nem lesz ebből bármi gondja a későbbiekben? Kinek volt még ilyen a picurkája?
2017. dec. 17. 05:47
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A sírás meg a nyekergés közt van különbség. -.- Ahj inkább nem is folytatom tovább. Szerinted nincs annyi eszem h ne simogassam esetleg???
2017. dec. 17. 21:15
 12/20 anonim ***** válasza:
43%
Te csak azokra a válaszokra reagálsz, ami neked nem tetszik? Szép...
2017. dec. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%

Idegbeteg vagy.Egy babához rengeteg türelem kell.Úgy látszik az neked nincs.

Mit vársz egy 2 hetes babától???

Első gyerek ugye? Biztos minden könyvet elolvastál a tökéletes gyereknevelésről.Csak sajnos a babád nem olvasta...


Szerintem nagyon rossz szokást alakítasz ki a porszívóval.

2017. dec. 18. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Jahj bocsánat,hogy a normális válaszokra nem írtam. Aranyosak vagytok, és köszönöm a válaszaitokat.:). A telefonra lefogom tölteni,mert sokszor hirdetés jön be,ami naná hogy 10x hangosabb a fehér zajnál
2017. dec. 18. 04:46
 15/20 anonim ***** válasza:
Éneklés nem nyugtatja?
2017. dec. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
68%

2 hetesen NEM hisztizik egy baba csupán megpróbál hozzászokni a világhoz. Csak sírással tudja jelezni ha baja van. éhes, szomjas, puki-büfi, ruhacimke zavarja vagy egész egyszerűen nem tudja magát megnyugtatni. Ezt nekünk kell kitalálni hogy mi a baj és hogyan lehetne megnyugtatni. Minden babánál más, nálunk a cici -cumi a nyugtató eszköz és szoros bújós bölcsőtartásban szeret elaludni, de nem lehet őt elaltatni pl popsirázással vagy járkálással. 5 hónapos sokat cicizik bújik mégsem elkényeztetett baba. egy ideje észrevettem hogy simogatja a kis fejét álmában és azóta ha éjjelente felébred, fej simogatással simán vissza tudom altatni. Most foga jöhet így nyűgös mégsem a porszívó megy hanem a közelségemet igényli. Persze olyan is volt hogy a rokonok egész délután fogdosták este meg már rólam is rúgta le magát, nem értettem miért kínlódott. figyelni kell a baba jelzéseit és nekünk is megtanulni Mit miért csinál. Ezzel azt akartam mondani hogy nem lesz elkényeztetett, ha kinyilik a kis értelme és mozogni kezd úgyis lekéretszkedik. Addig is ölelgesd, ringasd, probálgasd mi az ami megnyugtatja. Nagyon pici még nem érti miért van rossz kedve mert a pocakban mindent megkapott, nem tudja mi az a sírás csak érzi hogy ez nem jó neki. Még meg kell tanulni elaludni, szeretni, bújni, kötődni és ebben csak TE tudsz segíteni neki nem a porszívó. Persze megoldás de nem hosszútávon és nem érzelmi oldalról. Én azt szoktam mondani hogy most kell őket szeretgetni mert kis idő és nagy lakli kamaszként fogja rámvágni azt ajtót amit szintén el kell fogadnunk. 2 hetesen volt hogy 2 órát cicizett félálomban hát hagytam, csak rám számíthat. ja és soha ne hagyd sírni kérlek!


ui.: 2 hetesen a babák esznek alszanak nagyrészt. 3-4 hetes kortól indul a "buli", hasfájás stb. szoptass sokat ne apadjon a tej.


5 hónapos vidám kisfiú anyukája.

2017. dec. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
38%

Olvass utána a "fehér zajnak".


Meg annak is, hogy a hozzáállásod (hiszti, nem kapod fel, mert a kényelmed fontosabb stb.) milyen pszichés problémákat okoz majd neki, ami később nem lehet majd porszívóval elintézni. Tudom, ezt nem kérdezted, de azért elmondtam, mert én is pici babával vagyok itthon, és én biza felveszem, ha sír, mert okkal sír. És nincs elkapatva, nem szokott hozzá, viszont szüksége van rá(m).

Ő nem tud beszélni, csak sírással tud kommunikálni. Ha nem válaszolsz rá, az kb. olyan, mintha te beszélnél valakihez vagy valakikhez, és nem válaszolnának. Ha ez újra és újra megismétlődne, hogy éreznéd magad?

2 hetes baba NEM hisztizik. Lehet, hogy nem éhes, lehet, hogy nem pisis stb., de az ember nem azért szül gyereket, hogy a fizikai igényeit kielégítse. Szerintem. De mindenki úgy "rontja el" a gyerekét, ahogy akarja. Én pl. a felvétellel. :)

2018. jan. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, láttam, már túlvagy a fehér zajon. (Csak félbehagytam a választ, mert közben felvettem a gyereket, és kimaradt pár írás közben.)
2018. jan. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Az én babám is rengetegszer alszik el fehér zajra, lehet nem tartozik a szükségletek közé de megnyugszik tőle, ő nagyon jól erezte magát bent, túl is hordtam.
2018. jan. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok: viszont én nem hagyom sem nyekeregni sem sírni, mindig megkeresem a probléma forrását,hisztizhet egy baba is ugyanis ugyanolyan ember mint te de te is akkor hisztizel ha van valami bajod nem? :) tehát ha valami nem tetszik neki azon segíteni szeretnek, van mikor szimplán csak annyi a baj h próbál hasra fordulni de segíteni kell neki
2018. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!