Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mekkora a gyereked és átlagosa...

Mekkora a gyereked és átlagosan mennyi ideig altatod este?

Figyelt kérdés

Most arra gondolok, hogy mikor bebújik az ágyba, és már nincs beszélgetés és mese sem, csak altatás...(akinek mesére elalszik az mázlista de nem ez a kérdés) onnantól még mennyi idő mire elalszik?

Nekem 3,5 évesem van, minimum 20 percig fogom a kezét mire elalszik, rosszabb napokon akár 40-45 percet...a kistesója most kezdi, hogy nem akar aludni, 1,5 éves, ma 40 percig altattam. Másnál is ilyen nehéz ez?


2018. jan. 17. 21:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Amugy 6, 4 es lassan 1,5 evesek.
2018. jan. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

3 éves a lányom. Nyáron szokott vissza arra (magától), hogy egyedül alszik el. Egyszer csak szólt, hogy most már kimehetek és azóta is tartja ezt a jó szokását. Elköszönünk,puszi, kis bújás és jövök ki, nem tudom mennyi idő, amíg elalszik. Előtte 1 évig (másfél éves korától) igényelte, hogy altassam. 20-30 perc is volt míg elaludt. Babaként szintén magától aludt el.

Szóval nálunk ez változó.

2018. jan. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A 3 éves 2 perc alatt elalszik egyedül puszi után. 7 hetes koráig ringattam, altattam órákig, majd próba szerencse alapon letettem és kiderült, hogy egyedül szeret aludni. A 8 hónapos igényel 5 perc ringatást, utána letehető.
2018. jan. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
10: az enyem is onallo apvashoz volt szoktatva es mukodott is mindkettojuknel kb 1.5 eves kprig. Puszi simi simi kijovok elalszik. A nagy még 2 evesen is igy aludt. Aztan mikor szuletett a kisteso valahogy annyira porgott minden este hogy nem lehetwtt ott hagyni mert akkor ki akart jonni jatszani (nyilvan a teso miatt a foglalkozast jobban igenyelte). Utana tobbszor is probaltam h lampaoltas utan ott hagyom de mindig nyuszigni kezd h menjek vissza peraze hagyhatnam uvolteni de akkor a kisteaot felkeltené (meg egyebkent sem gondolom hogy uvolteni hagyni jo). Ti hogy csinaltatok hogy szokott viasza ra?
2018. jan. 18. 09:12
 15/15 anonim ***** válasza:

2 éves múlt, nem altatom. Kb 8-10 hónapos koráig altattam a te értelmezésed szerint, de addig is csak esetenként kellett, kb 5 percig a hátát simogatni.

Viszont nálunk ezer szertartás előzi meg, kezdődik a közös vacsorával, a fürdetéssel, öltöztetés, közös redőnylehúzás, mese, ő kapcsolja le a villanyt, de előtte mindenkinek puszit ad, egyesével megkapja az alvós állatait (2 db) és a cumit, stb... és ez minden este ugyanúgy zajlik. Nálunk ez az altatás.

De egy kistesónál tudom, borulhat minden. Mégis a közös szertartások bevezetése szerintem a legműködőképesebb.

2018. jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!