Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem akar elaludni? Mit...

Miért nem akar elaludni? Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Nem kisbabáról van szó, hanem az én nagy és okos 5 éves kisfiamról.

A napja röviden: reggel 6-kor ébresztem, fél 7-kor indulunk az oviba. Ebéd után alszik kb. 2 órát. Este pedig vacsora, fürdés és estimese után legkésőbb fél 9-kor lámpaoltás.

És itt van a probléma. Kínkeservesen, ezer forgolódás után, kb. 1-1,5 óra altatás után elalszik. Melléfekszem, mert a kezdetektől igényli. Nem szórakoztatom.

Most egy 20 perce már kitörtem, elegem lett. Ma kivételesen még korábban kezdtük a meseolvasást, már negyed 9-kor lekapcsoltuk a lámpát. Gondoltam, ha forgolódik is egy órát, negyed 10-re csak elalszik. Hát, nem így lett. 10-kor még azt mondta, majd elalszik, ha úgy gondolja. Totál kibuktam.

Tudom, hogy nem lehet varázsütésre aludni, mégis valamikor csak ki kellene dőlnie, nem?

Kisebb korában is sokat forgolódott, Ő valóban ilyen típus. Amikor tavaly előtt ősszel oviba került, álom volt az elalvása: gondolom a sok inger hatására 10 perc alatt szinte elájult. Mostanra képes este 10-ig nézelődni, nem alszik.

Mi lehet a gond szerintetek?

Az esti rutinról annyit, hogy hazaérkezés után még szoktunk együtt játszani egy fél órát, aztán nézhet egy kevés (20 perc) mesét (vagy a tévén vagy fürdés közben laptopról), aztán vacsora, mese, és alvás (lenne).

A mesét direkt nem közvetlenül az elalvás elé tesszük, így lehetősége van lenyugodni.


2018. febr. 6. 22:40
 1/6 anonim válasza:

Ezzel szerintem nincs semmi gond, én is ilyen voltam. Azzal a különbséggel hogy nálunk 8kor volt takarodó, ennek ellenére sokszor 10-11ig fennt voltam. Nem tudom miért:)

Szerintem ne stresszelj rá ennyire, hagyd békében elaludni. Viszont ha tényleg előbb szeretnéd hogy elaludjon, tanácsolom hogy előbb kerüljön ágyba így talán előbb is alszik el

2018. febr. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha 15-20 perc alatt nem alszik el, felesleges kínozni.

Hiába teszed le hamarabb ha ő nem álmos.

Lehet már nem kéne délben aludnia.

Szomszéd kislány 4 éves sose alszik délben mert ha igen, éjfélig pörög.

2018. febr. 7. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fiam már 5 évesen nem aludt délután......ezért nem tud aludni a fiad, mert az a 2 óra alvasigény délután megy el, nem pedig este.
2018. febr. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na, pont erre gondoltam én is: lehet, hogy már nincs szüksége a nappali alvásra. Az oviban altatják őket, és a fiam gond nélkül elalszik, hiszen reggel korán kel. Ezért nem tudom, hogy kell-e Neki vagy sem. Ha nem lenne már szüksége a nappali alvásra, az oviban sem aludna, nem?

És érdekes, mert otthon is könnyen elalszik hétvégén ebéd után, és nehezen tér magához. Aztán este meg agyonütni sem lehet (nyilván, nem teszem meg, viccelek).

A férjem nagyon ragaszkodik a fiunk nappali alvásához. Szerinte az idegrendszerének még nagyon kell, és ezzel én is egyetértek. Meg egyébként is, ha az oviban elalszik, mit tudok tenni? Semmit, max. a hétvégi nappali alvásokat tudjuk kihagyni, csak félek, hogy ezzel meg azt érném el, hogy az oviban sem lenne hajlandó aludni, és zavarná a csoportot. Állítólag még mindenki szépen alszik.

Hát nem tudom.

Még van valami, amitől félek: időről időre dadog, a pszichomókus szerint élettani, alig észrevehető. De attól tartok, ha kihagynánk a nappali alvását, annyira leterhelnénk az idegrendszerét, hogy erősödne a dadogás. Észrevettem, ha fáradtabb, nehezebben koncentrál, és akadozóbb a beszéde (ez érthető is).

Szval lehet, hogy elviselem a késői elalvását, csak sajnálom másnap 6-kor kelteni, olyan nehezen tér magához.

2018. febr. 7. 09:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Dehogyis nem tudod eldönteni. Gondolom hétvégén nem oviban van a gyerek. Csak látod, hogy álmos délben vagy sem.

Imádom amikor jönnek a szülők az oviba, és sorra kérik, hogy ne hagyjam elaludni a gyereket délben, mert akkor este nehezen alszik el... olyankor megkérdezem a kedves szülőtől, hogy szerinted milyen érzés 1 ovis gyereknek 2 órán át csendben és többnyire mozdulatlanul feküdni? Hát elárulom, hogy kín szenvedés nekik. Mivel nekik még az nem pihentető. Ők ezt büntetésként érzik.


Egy óvónéni.

2018. febr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves óvónéni! Nem kértem (nem is fogok) olyat az óvónőktől, hogy tartsák ébren a kisfiam. Hál' istennek az oviban nagyon hamar egyedül elalszik.

Csak morfondírozom, hogy mi lehet az oka annal, hogy este olyan nehezen alszik el. Hétvégén is könnyen álomba merül ebéd után, nem akarom erőszakkal ébren tartani. De az kétségtelen, hogy ha véletlenül kimarad az alvás, remekül bírja estig nyűgösködés nélkül, és este 8-kor már alszik.

Nem bolygatom meg ezt a rendszert, hadd aludjon ebéd után, este meg türelmesen kivárom, amíg elalszik. Tegnap este elaltattam a 3 éves kislányomat, már 9 előtt aludt, aztán a fiammal még gombot varrtunk a jelmezére, és fél 10-kor bevittem az ágyba, 10-kor aludt. Reggel pedig gond nélkül tudtam ébreszteni. Vszleg ennyi alvásra van szüksége, így is az össz alvásmennyisége 10 óra, az elegendő egy ekkora gyereknek, főleg ha szemmel láthatóan nem igényel többet.

2018. febr. 8. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!