Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha az újszülöttek éjszaka is...

Ha az újszülöttek éjszaka is 3 óránként esznek, akkor miért mondják sokan, hogy a babájuk már az első éjszakát végigaludta?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs gyerekem, fiatal vagyok nagyon, de érdekel ez, mert sok helyről hallottam, hogy nők mondták, a babájuk már az első éjszakát végigaludta. Nővérem most szült, és ő is mondta hallottam, hogy végig aludt volna, ha nem kelti fel enni. Akkor most hogy van ez?
2018. febr. 24. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Mit nem értesz ezen? Minden baba végigaludná az éjszakát, ha nem ébredne fel enni.
2018. febr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Mert nem mindegyik kel fel, és nem mindenki kelti fel, és lám, máris átaludta az éjszakát. :)
2018. febr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

Az ujszülöttek emésztési ritmusa 3 ora (eszik, emeszt, éhes lesz)mivel akkora pici még a gyomruk mint a cseresznye.

A 3 oránkenti rendszeres etetésre első nap képesek ráállni ha van aki 3 oránként szoptat ahogy pl a csecsemőosztályon is kell.

Ott a csecsemők 3 oránként jeleznek is.


Viszont mivel ezt nehéz 24-ben non stop kivitelezni, az anyák java összevissza etet, igeny szerinti szoptatas cimmel, a baba nem ébred azaz lehet 4-5 orat is alszik étlen az anyja meg nem kelti, inkabb alszik, vagy egyéb.


Pedig ujszulottet kötelezo lenne 3 orankent etetni de aki nem teszi ugye ez ellen nincs torveny. Sőt, sokszor csak a már bekövetkezett éhhalál tűnik csak fel a gyámügynek is annyira nem foglalkozik vele senki.

2018. febr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
Az újszülöttek aluszékonyak ha meg besárgultak akkor pláne simán alszanak. Ilyenkor keltegetni szokták mert enniük kell ha sárgák nagyon. De aztán hidd el volóba 3 óránkènt esznek mèg este is. Ezért is rendkivül fárasztó az első időszak mert kb2 órákat alszol egyhuzamban.
2018. febr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
Plusz az első napokban/héten még kimerültek a szüléstől, ezért is alszanak annyit és ébresztgetni kéne enni. De az anyák még ott tartanak ha éhes ugy is sir, pedig nem az ujszulottől kéne várni anapirend kialakitását aki a világárol sem tud még
2018. febr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12%
Éjszaka egy lepontozo sem etet az biztos, ha alszik a pár napos gyereke.Ilyenek ezek a lepontozo anyák.
2018. febr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Az én fiam nem evett éjszaka 3 óránként. Egyszer evett éjszaka, olyan 3 óra körül, azt is csak 8 hetes koráig, utána már nem ébredt éjszaka. Már lassan 6 éves, érdekes nem halt éhen.
2018. febr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%
Nem is az éhalál a téma, hanem egy ujszülött biologiai ritmusa. Ami napi 7-8 egyenletesen elosztott étkezést jelent. Egy kisgyerek pl napi 5-ször eszik. Ezzel a különbséggel sokan nem foglalkoznak.pedig a normál tejtermelés miatt is fontos lenne.
2018. febr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Lám, micsoda hasznos válaszaid vannak, 54%-os. 😂😂
2018. febr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Szomszéd gyereke volt, hogy hajnali 2 és 5 között "bulizott". Nem sírt, csak nem aludt.

Kell idő a babáknak, amíg megtanulják, hogy nappal, világosban van ébren, este pedig alszik.

Az enyém (12 hós) is elalszik este 8-kor, egyszer vagy kétszer félálomban eszik, aztán reggel 6-kor ébred fel. Szerintem átalussza az éjszakát. :)

Az én értelmezésemben ez annyit jelent, hogy nincs este hosszabb éber időszaka a babának.

2018. febr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!