Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olvasom, hogy sokan csak egy...

Olvasom, hogy sokan csak egy rövidujjú bodyban altatják a babát éjszaka. Az nem kevés? Mi adunk rövidujjú bodyt, rá hosszú ujjú rugdit, vagy hosszú ujjú bodyt, ujjatlan hosszú szárú rugdival. Persze egyik sem vastag, és takaró. Ez sok lenne?

Figyelt kérdés
Nem szokott izzadni és átalussza az éjszakát, vagyis nem sír fel, ezért gondolom se nem fázik, se melege nincs. 3 hós
2008. júl. 14. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Én is egy szál rövidujjú bodyt adok rá. Gondolj már bele, nálunk a lakás 29 fokra is fölmelegedett, természetesen nincs klíma. Ez panelban v társasházban még melegebb lehet. Én is megzavarodnék ebben a melegben, ha három rétegben kellene aludnom, és a babáknak sem sokkal kellemesebb. Ha nem izzad nem sír akkor sztem nincs gond.
2008. júl. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha 23-24 fok van a szobában (ilyen dögmelegben ez sajnos nem valószínű) akkor jó ez az öltözék, de csak vékonyka takarót tegyél rá és inkább csak mell alatt, nehogy túlmelegedjen. Ha viszont 25-6 fok van, lehet már egy réteggel kevesebb (pl csak rugi vagy puha hálózsák, vagy ne takard be) de ha 26 foknál több van, vagy napközben nagyon meleg volt, bőven elég a body, csak zoknit mindenképp adj rá, mert konfortérzete sokkal jobb tőle (utálják, ha fázik a lábuk:) ) Szoktad hason altatni? Mert ha igen, főleg vigyázz, nehogy melege legyen.
2008. júl. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
azt szokták mondani, a babákon egy vékony réteggel legyen csak több, mint rajtad, de van olyan baba, akinek ez i túl meleg.
2008. júl. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én egy rövidujjú bodyt és egy nyári vékony hálózsákot szoktam rá adni. Nincs melege és mégis olyan mintha be lenne takarózva egy vékony nyári lepedővel. Mi is nyári takaróval takarózunk, ezért gondoltam kevés lenne neki ha csak a body lenne rajta.
2008. júl. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem abszolút attól függ, hogy mennyire van meleg a babaszobában és hogy mennyire bírja a babád a meleget. Nálunk olyan 26-27 fok van éjszaka és nagyon le tud a babám izzadni ha be van öltöztetve ezért én is csak egy kis bodyban szoktam őt altatni.
2008. júl. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Ezek szerint én is túlöltöztetem.

Én is adok rá röviujjú bodyt rá ujjatlan rugit és van amikor hálózsákot,de ilyenkor már nem takarom be.

Soha nem szoktam betakarni,mert mindig keresztbe fekszik reggelre és félek,hogy magára húz mindent. Én takaró helyett ujjatlan hálózsákot adok rá.

Szerintem az én babám fázós,mert amikor csak bodyban volt hideg volt mindene még az orra is.

2008. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
én is így öltöztetem mint te és a korházba is így volt: rövidujju body és hosszujju rugi. annyi h éjszaka nem takarom be. sztem ez így jo az én babám is átalussza az éjszakát és nem izzad. de gondolj bele h éjszaka kisebb a keringés mivel nem mozog és ezért is kell neki a melegebb és a babák általában egyébként is szeretik a meleget
2008. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. júl. 16. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!