Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Vida Ágnes vagy Dénes Ivett...

Vida Ágnes vagy Dénes Ivett alvástippjei hatékonyabbak?

Figyelt kérdés

2018. márc. 17. 04:03
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Egyik se. Aki olyat hirdet, es azt hangsulyozta, hogy 2 ev alatti gyerek kepes segitseg nelkul (cumi, rongyi, szoptatas, ringatas, stb.) elaludni, hogy a gyereknek az a normalis, ha 11 orat egyben alszik (Debes Ivett), vagy hogy arra tanitsuk meg, hogyha baja van, ne jelezzen (felvesz letesz-modszer, Vida Agi), az velemenyem szerint nincs tisztaban az alvas elettani folyamataival gyerekkorban, nem tudja, hogy a bolcsohalal valoszinuseget a felszinesebb alvas es gyakrabb ebredes csokkenti, es hogy az elber eredetileg nem az ejszaka atalvasara lett kitalalva, ezt az ipari forradalom, es az elektromos aram megjelenese hozta magaval ismereteim szerint, mikor mas munkarendben kezdtek el dolgozni az emberek tavol a tagabb csaladtol. Elotte senki nem varta el sem a gyerektol, sem magatol az ejszaka atalvasat.


2 eves a fiam, a sokat ebredo tipus, nagyon hullamzo az alvasa. Az alvastreninges modszerek kozul egy sem segitett, stresszt csinalt, es egybeesett nalunk erdekes modon egy kakisztrajkkal a fiam kisebb koraban, en a ketto kozott egyertelmu osszefuggest lattam. Ahogy felhagytunk a felvesz-letesszel (nem a sirnihagyos verzio), erdekes modon visszaallt minden a normalisba.


Azota mindent ugyanugy csinalok (egyuttalszunk, szoptatom, nehezebb elalvasos ejszakakon, mikor beteg, hordozom), es honapokig voltak ataludt, vagy egy rovid ebredeses ejszakaink, majd hetekig megint nem, aztan ujra igen. Szoval aterzem. Es inkabb ezt az oldalt ajanlom, es a veluk valo konzultaciot:

[link]

2018. márc. 17. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Ja es meg annyit, hogy a fiam a bolcsiben egyedul alszik az elalvast leszamitva, de ebred is 45 percenkent. Ha latja, hogy van ott valaki, visszaalszik. Ott nincs sem hordozas, sem szoptatas, egy alvos robgyija van, es mellefekszik elalvaskor az egyik gondozo, igy sokkal nagyobb esellyel alszik el. Itthon 1,5-2,5 orat alszik nappal, es ejszaka is visszaalszik legtobbszor magatol, ha epp nem beteg.


Vannak nagy testkozel-igenyu gyerekek. Mikor hetekig szemvedtem a kulonaltatassal, be kellett latnom, hogy az en gyerekem ilyen. Van olyan gyerek, aki meg siman alszik leteve. Lehet segiteni az idegrendszeri erest (ez segiti a konnyebb elalvast) tsmt tornaval, mi szoktunk csinalni belole gyakorlatokat, es a fiam alvasa 13 honapos koraban kezdett javulni. Emellett a tejtermekek, tojas elhagyasa is segitett, es hogy este mar lehetoseg szerint nem kap gyumolcsot, cukros etelt. Ugy tudom, a fruktoz is bezavarhat, mi ezt a cseresznye-szezonban nagyon egyettelmuen megereztuk.

2018. márc. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Én nem fejtem ki. Egyetértek. Egyik sem.
2018. márc. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

A másodikat nem ismerem, de Vidát ne kövesd, ha jót akarsz.

Figyelj a gyereked jelzéseire! Maximálisan. Így lesz a legkönnyebb az életetek.

2018. márc. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Ne haragudj a kérdésedre válaszolni nem tudok, de az nem igaz, hogy segítség nélkül nem alszik el a gyerek. Az enyém az elejétől kezdve magától alszik. Akkoriban megitta a tápszert, büfi, betettem az ágyba és aludt. Másfél éves. Fürdés után esti mese, majd 10 percen belül elalszik.Nem cumizott soha, nem kér plüsst vagy akármit, nem kell simogatni. És este fél 10re alszik el, reggel 7kor kel.
2018. márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%

Dénes Ivett nem akar 1 módszert ráhúzni minden babára. És tényleg bababarát, aki megkapta a Pannis köremailt, az tudja. A baba nappal inkább aludjon az anyja karjában, csak pihenje ki magát. Csak neked kell kitalálni miért nem alszik a baba, ez pedig nem mindig egyszerű és nincs is mindig megoldás.

Vida Ágit hagyjuk.

Van egy jó könyv, békés álom könnyek nélkül a címe, bár nem most olvastam, de én azzal szoktattam rá a gyerekem az önálló alvásra, lassan, fokozatosan, több lépésben, sírás nélkül.

2018. márc. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Hat en nem tudom.. En azt figyelem hogy a babaimnak mi a jo. 4 honaposak, altalaban vegigalusszak az ejszakat este 8-fel 9-tol, de van mikor kelnek hajnalba enni.

A fiamat nem tudtam lenyomni vagy 11-ejfelig sehogysem, aztan azt csinaltuk hogy furdes utan kaja, de azt mar ejszakai fenynel, csond es nyugi. Mostmar hamarabb elalszik. De mikor nem lehetett hamarabb letenni sem hagytam az agyaban sok ideig. Igaz kiprobaltam hogy mennyire birja ha ott hagyom, de par perc utan kiboztam, nem szenvedtettem, beletorodtem hogy ejszakai bagoly. Aztan megis sikerult. A lanyom meg cumival alszik el, nem fogom tole elvenni ha neki igy jo. Vida Agnes felvesz-letesz modszerevel csak az a bajom hogy egyszeruen ha az a gyerek nem almos, nem fog aludni addig amig az nem lesz. A masik holgyet nem ismerem. Mivel nem minden gyermek ugyanolyan, hogy varhatnank el hogy ugyanaz a modszer bejon mindenkinel? Ezeket nem ertem... Van aki jobalvo, van aki sajnos nem. Az ido mulasaval ugyis kialakul nala es szepen fog aludni estetol reggelig. De most utana nezek ennek a Denes Ivettnek.

2018. márc. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
32%
Nekem az nem tetszik bennük hogy nagyon marketingolják magukat és drágák. A kétségbeesett anyukák meg megveszik a könyveiket pedig a gyerekük jelzéseire kellene figyelni és minden altatással kapcsolatos info megtalálható a neten. Nekem amúgy Vida Ági személyisége szimpi, olyan anyamaci, ezért valahogy könnyebben elfogadom a tanácsait.
2018. máj. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
40%

Vida Ági egy shidrkd mdlabdjdjdk màr bocsi...amikor azt olvasom tőle hogy amint látjuk az álmosság jelét kezdjük meg az altatást mert túlfàrad aztán meg azt hogy ha azt akarjuk hogy többet aludjon, játszunk még vele, fárasszuk tovább.

Dénes Ivett könyvét nem olvastam csak az ingyenes e-mailre íratkoztam fel. Nekem szimpatikus benne hogy személyre szabott és pont azt mondja hogy minden gyerek más, ők nem olvassák a szakirodalmat hogy nekik hogyan “kell” elaludni. És inkább az ő aktuális igényeikkel tartsunk lépést és ahhoz rendezzük az altatast is.

2018. aug. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 elsonikol válasza:
Nekem abszolút bejött a Dénes Ivett féle módszer. Vida Ágira ki vagyok akadva, mert a "könyve" (maradjunk abban, hogy 60 oldalas PPT, ami lényegében össze van ollózva és egyik mondata üti a másikat, kidolgozva meg semmi nincs) úgy kezdődik, hogy az ő fia első éjszakától kezdve átaludta az éjszakát. Gratulálok! És ő ad tanácsot. :D Ivett viszont azért ásta bele magát a témába, mert a fia nem aludt. Természetesen ízlések és pofonok, de nekem Ivett tanácsai és útmutatása teljesen bejött. Már az ingyenes anyagai is nagyon informatívak, én onnan kaptam kedvet a könyvhöz. :D
2019. aug. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!