Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kistesót naggyal egy szobába?

Kistesót naggyal egy szobába?

Figyelt kérdés
Most 2,5 éves a fiunk, hamarosan érkezik a kistesója. Mik a tapasztalatok, aludjon a kicsi a naggyal egy szobában? Vagy inkább velünk, a nagy meg külön? Vagy mind a négyen szobában? :)
2018. márc. 20. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Először a nagy legyen külön.A Kicsinek is legyen saját szobája így mindenkinek meglesz a maga tere.A Nagytesót nem zavarja így a kicsi sírása.Te tudsz menni ha sír.Emellet ha ők szeretnék akkor legyenek később egy szobában
2018. márc. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Az első időben,mi mind a 4-en egy szobába aludtunk.A nagyobbik gyermekem nagyon anyás volt mindig is,mikor elkezdett félni a sötétben,átjárogatott hozzánk,aztán lett neki ott egy heverője.A kicsi az elején nagyon gyakran kelt fel szopizni,így egyszerűbb,s én is nyugodtabb voltam,hogy velünk van.Most már elmúlt 6 hónapos és beköltöztettük a gyerekszobába a tesóval együtt.Nem tudtunk tévézni,beszèlgetni sem,az esti olvasás is elmaradt,ha a kicsi elaludt.Így bementek.A nagy ott alszik el,éjjel még ugyan át jön,de lefekszik a kis kanapéjára,nem kelt minket.A kicsi 1-szer kel szopizni,őt a másik szobába kényelmesen meg tudom etetni.Nekünk ez így bevált
2018. márc. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Kisgyermeknevelő vagyok. Rengeteg olyan kisgyermek járt hozzánk, akinek osztozkodnia kellett a szobán az újszülött testvérével. Nem tudták kialudni magukat,volt aki mondta is, hogy Balázska sokáig sírt és ő nem tudott aludni, áltakában 10 órakor már a puhasarokban aludt a kislány. Szerintem rossz ötlet a közös szoba.
2018. márc. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Mimd két gyerek a saját szobájában, ahogy Ti is a tietekben.
2018. márc. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Mind a négyen egy szobában, hacsak a nagyobbik gyerek nem szeretné kifejezetten külön aludni. Csökkenti a testvérféltékenységet és mindenki igényeire gyorsan és kényelmesen tudsz reagálni. A baba kevesebbet sír, tehát kevesebbet zavarja a tesót is. Ha mégse válik be, bármikor változtathasz
2018. márc. 21. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem is mind a négyen együtt. Persze ha a nagy akarja aludhatna külön.
2018. márc. 21. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%
3 gyerekünk születésük óta egy szobában alszik. Az elmúlt 6 évben talán kétszer fordult elő, hogy felébredtek egymás sírására, pedig voltak durva időszakok. Az ismerőseim között is sok helyen rögtön egy szobába kerültek a gyerekek, és csak egy olyan családot ismerek ahol nem vált be.
2018. márc. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pont 2,5 év van a két lányom között és az első perctől egy szobában alszanak. Szerencsére mindketten remek alvók, szinte soha nem ébrednek fel egymásra. (max. hányás miatti ágynemű csere vagy egy lázas betegség) Gond nélkül megoldottam az éjszakai etetéseket és a fogzást is.


Nekünk bevált a dolog, de biztos, hogy csak olyan esetben működik, ha nyugisak a gyerekek. Még olvasni is rossz volt, hogy az oviban szundít néhány gyerkőc, mert nem tudott aludni a kicsitől.

2018. márc. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi kulon tettuk oket. Mar mindketten atalusszak az ejszakat.de egyenlore meg kulon vannak
2018. márc. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nálunk az elsőnek is saját szobája volt, ami a miénkből nyílott

Ha lesz kistesó évek múlva, ő is külön szobában lesz, cserélnek majd, hogy a miénkből nyíljon a kicsié, a nagy meg a miénkkel szemben lesz

Fontos, hogy a nagy is tudjon majd aludni tőle :) nem raknám őket össze egy szobába én sem

2018. ápr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!