Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek, hogy aludjon?

Mit tegyek, hogy aludjon?

Figyelt kérdés
6hetesen nappal nem akar aludni a kislányom. Enni evett, pocakja nem fáj, ivott is, büfi is volt. De két etetés között vagy egyáltalán nem vagy csak 10-20 percet szundikál, de azt is felszinesen, folyton mocorog. Már mindent kipróbáltunk, hason, kézbe, ölbe, mellkason.de csak nyöszörög.
2018. ápr. 6. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt csinálta, nem minden baba eszik alszik baba, sőt a legtöbb nem ilyen.

Vidd el sétálni, nekünk az segített, délelőtt is meg délután is 2 óra.

2018. ápr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Babakocsiba is csak addig szunyókál, amig a kocsit toljuk.

De megnyugtató, hogy nem csak mi jártunk így... :)

2018. ápr. 6. 12:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is a séta segìtett. Aztán itthon is babakocsiba altattuk. Sajnos folyton tologatni kellett egy pár hétig de így nem voltak délutáni-esti vígasztalhatatlan sírások. Az alvása egyre jobb lett. Most már 9 hós de 2 órát is alszik egyedül. (El kell altatni de utána nem kell bejárkálni visszaaltatgatni már)
2018. ápr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, tolom a babakocsit, ugy gondoltam ...
2018. ápr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A nemalvás, nyugtalan alvás az idegrendszer éretlenségének is lehet a következménye. Ez pedig egy teljesen természetes jelenség egy ilyen pici babánál. Ne aggódj!

Tudom, hogy minden anyuka vágya egy békésen alvó kisbaba, de a babák többsége párhetes korukban még rettenetes rossz alvó.

Idővel, ahogy érik a kis idegrendszere, jobb lesz. Most gyakran még a saját mozgására, a kezének az önkéntelen rángására is felébred. Erre szokták javasolni egyébként a pólyát, finoman, szorosan (persze, hogy a baba jól érezze magát) bepólyálod, és így nem mozog, remeg a keze a pofija mellett, talán nyugodtabban alszik.

A most 5 éves fiam nagyon mélyen tud aludni, a 3 éves lányom pedig még annál is mélyebben. Amikor a fiam kicsi volt, csak és kizárólag cicin volt hajlandó aludni, amint kiesett a szájából, kereste, az első hetekben alig aludt valanennyit nappal, azt is csak szopizva.

A lányom pedig babakocsiban a fenekét tologatva volt hajlandó aludni, Ő is nyugtalan volt picinek. Most meg ágyút lehet dörrenteni mellettük.

Olyan másfél éves korukban kezdett javulni az alvásuk. Szval kitartás, és próbáld kitapasztalni, hogyan tud a legnyugodtabban aludni a babád!

2018. ápr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, most jutott az eszembe, hogy az itt olvasottak miatt fordult elő, hogy mikor már nagyon álmos volt, kiporszívóztam. Ez annyira bevált, hogy töltöttem le porszívó hangot egy régi telefonra és arra altattam. :D 2 hetes kortól vagy 4 hónapos koráig így aludt, emellé kellett tologatni. De borzalom volt, 3 napos korában már max addig aludt amíg a mellkasomon aludt, letenni nem tudtam. Ott volt egy 21 hónapos is, aki egyébként ilyen piciként eszik-alszik baba volt, leraktam és aludt órákig, hát volt meglepetés a kicsinél.. De vagy 7 hónapos koráig tologattam déltől amíg aludt, mert ha nem tettem, délután borzasztóan nyűgös volt, meg a nagyot se hagyta aludni, más dolgom úgyse volt, hát nem esett jól napi 2 órát tologatni, de nagyon igényelte. Most meg kamatozik a dolog, mert pont ebben az időszakban alszik egyedül 2 órát, amíg a másik is. A délelőtti meg maradt fél órás.
2018. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bugyolálás, friss levegő, séta, adamo-szerű hinta - nálunk ezek voltak a joker kártyák.
2018. ápr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és a hajszárító hangjára is sokszor elaludtak a gyerekeim.
2018. ápr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen a gyors válaszokat, akkor próbálkozunk az ötletekkel :)
2018. ápr. 6. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!