Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tényleg már rá kellene szoktat...

Tényleg már rá kellene szoktatnom hogy egyedül aludjon el?

Figyelt kérdés

9 hónapos a kisfiam, kezdetektől az ölemben alszik el, eleinte cicin, mostanában délelőtti gyümölcs után ülök le vele és ringatom ölben, délután pedig tápszerrel alszik el, este szintúgy. Idősebb nő rokonaim szerint le kellene szoktatnom arról, hogy az ölemben aludjon el, de nem tudom miért szükséges ez.

Ő szeret így elaludni, kis kora óta így alszik el, néha szinte 1-2 perc alatt, sosem hagytam őt sírni sem. Tényleg rosszul csinálom?


2018. ápr. 24. 17:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Majd a 2-3 éves nagy fiút nehéz lesz ringatni. Legalább napközben ne csináld
2018. ápr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem állva ringatom, hanem ölembe veszem, leülünk és picit dölöngélek
2018. ápr. 24. 17:34
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

Attól hogy egyedül alszik el nem biztos hogy sírni fog. Az én fiam 4-5hós koráig ölben aludt csak el. Majd folyamatosan leszoktatta magát...előszőr feküdtem és a hátára fektettem rajtam...Majd mellé kellett csak feküdnöm...aztán mert a kiságyba és ott is elaludt 7hós koráig így aludt. Most 8 hós és mozgásfejlődés(túl sokmindent tanult meg egyszerre...mászás felállás, ágyat körbejárni, felülni Mászás közben..ez utóbbi miatt ha annyira fordul a hasára alvás közben meg is ébred mert nyomja fel magát) foga miatt csak ölben hajlandó elaludni vagy ha már fáradt nagyon akkor mellé fekve is elalszik......


Próbáld meg veszteni nem fogsz. Max könnyebb lesz neked...én is azért örültem neki mert most pl hiába 8 hós de mellé 81cm és 10kg úgyhogy várom hogy megint elaludjon egyedül.

2018. ápr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Semmi baja nem lesz, a két három éves gyerek pedig az anyja mellé kucorodik az ágyon. Az én gyerekem így alszik, oviban is megsimogatják az arcát, hogy aludjon, 1 perc alatt kidől, ha fáradt.
2018. ápr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem kéne. A 3 éves lányom se egyedül alszik. Nem ringatom már, elég, ha melléfekszem, és hozzámbújik. Nem értem ezeket az embereket, mintha akkora teher lenne ez...
2018. ápr. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon jól teszed, hogy segítesz neki. Az önálló alvásra nem szoktatni kell, hanem megvárni, amíg megérik rá a gyerek. Illetve miért szüntetnél meg egy olyan rutint, ami jól működik? Majd ha gondot okoz, elég lesz akkor más megoldást találni
2018. ápr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Amíg nektek így jó, addig kár rajta változtatni, csak azért mert mások beleokoskodnak. ;)
2018. ápr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

Ahogy előttem is írtàk,ha nektek így jó,akkor ne foglalkozz vele màsok mit mondanak.

Majd idővel ,a kicsihez igazodva màs szokàsokat alakítotok ki együtt,és hidd el a sajàt tempójàban ő is el fog tudni majd aludni "egyedül".

2018. ápr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

Az én lányom 15 hós koráig csak cicin vagy ringatva aludt el. Jelenleg 3 éves és elalszik egyedül is,de legtöbbször melléfekszem. Nem teher,sőt... Én addig szeretném közel érezni magamhoz ameddig csak lehet. Nekem meg az a módszer nem tetszik amikor bevágják a kiságyba és ha sír,ha nem ott marad,mert "meg kell tanulnia egyefül elaludni". De nem szoktam beszólni senkinek,mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja.

Szeretem ezeket az "idősebb nőrokonokat",mert mindegyik gyereke "szobatisztán született,magától elaludt,persze első perctől kezdve egész éjjel aludt, mindent megevett,2 hétesen már a csirkepörkölt volt a kedvence és nem lett semmi baja,soha nem hisztizett,bárki más ölébe el volt és persze fél évesen már járt és volt 10 foga is,ami fájdalom nélkül jött ki".

2018. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Nisse ***** válasza:
0%
Van, aki még 10 évesen is az anyjával alszik egy ágyban. Ami nagyon roszsz, de te semmiképp nem vagy még elkésve
2018. ápr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!