Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 4,5 hónaposak alvászavar...

HeyGirlMommy kérdése:

4,5 hónaposak alvászavar lehetséges?

Figyelt kérdés
A Manó 4,5 hónapos, de már 2hete nem alszok szinte semmit. Fél 9kor elalszik (260ml tejcsivel) és már fél 11kor felsír, cumit visszakapja alszik tovább, majd ez újból éjfélkor, 1, fel2, 2, 3kor már elég...kap újabb 210ml tejcsit és TALÁN így alszik 8ig... csak a saját ágyában alszik el hasra fordítva. Azonban... ha elalszik egyből megy a vándorlás. Felkel arra hogy elért az ágy végéig “beszorult”, vagy arra hogy át fordult a hátára/oldalára. Egyszerűen már nem alszok semmit... van esetleg hasonló esettel küzdő anyuka? Mit lehet ezzel tenni?

2018. máj. 2. 07:54
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, minden együttérzésem, de ezt nem megoldani kell, hanem túlélni ezt az időszakot. Minden anyuka átmegy ezen, hiszen mindenkinek elér a gyermeke a mozgásfejlődésnek ahhoz a szakaszához, amikor még álmukban is "gyakorolnak", ha még nem fordult át (későbbi szakaszokban majd a kúszás, mászás, felállás, elindulás előtt), akkor már az új mozgásra gyúr fejben, ha már megtanulta az új mozgást, akkor pedig gyakorolja, aztán majd ez is lecseng. Aztán jön a következő mozgás, vagy a foga, vagy a szeparáció, vagy a mittudoménmicsoda...szval az első kb. 1-1,5 év ennek a jegyében telik.

Ha esetleg nappal nyugodtabban alszik, próbálj te is aludni.

A kisfiam éjjel nagyon rosszul aludt úgy cirka 16 hónapos koráig, óránként szopizott, ébredt. Viszont nappal úgy aludt, mint akit kiütöttek, ha mellette feküdtem. Így rászoktam arra, hogy Vele aludtam, hamarabb elaludtam, mint Ő, mert az éjjeleim katasztrofálisak voltak. De így, hogy nappal pótoltam az alvás egy részét, nem voltam annyira zombi.

A kislányom éjjel jobb alvó, de a mozgásfejlődés Őt is megzavarta. Minden mozgás elsajátítása előtt már nyűgös volt, nehezen aludt el, éjjel folyton vándorolt az ágyában. Aztán mindig lecsillapodott a következő nagy fejlődési ugrásig. Akkor volt megint pár nehéz hetünk.

Most már 5 éves a fiam, 3 éves a lányom, egy álom az alvásuk. Nyugodtan, mélyen, sokszor szinte mozdulatlanul végigalusszák az éjszakát.

Szval van fény az alagút végén, ne aggódj! Addig pedig kitartás, minden anyuka jár hasonló cipőben az első 1-2 évben.

2018. máj. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
A mozgásfejlődés ezzel jár. Nálunk is előfordul ugyanez a műsor, volt, hogy egész éjjel 5-10 percenként ébredt - na akkor tényleg nem aludtam semmit.
2018. máj. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

4 hós kora óta ez a ,,műsor" van porondon nálunk is.1/9 -9 körül lefektetem utána fél óránként sír.

Már mindent kipróbáltam.Nincs e melege,nem e fázik,nem éhes e, nem e szomjas..stb..stb...

Ha szerencsénk van akkor 2-3 óra magasságában abbahagyja és reggel 6 fele kelünk.Ha nincs szerencsénk, akkor reggelig fél óránként óránként kell megfordítani,visszafektetni,megnyugtatni.Én voltam dokinál is vele mert több mint két hónapja ez van(és állítólag ez az időszak csak 2-3 hétig tart, legalábbis ezt olvastam), de szerinte ez mozgásfejlődési ,,izgágaság" nem alvászavar.

Kitartás.

2018. máj. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ. Aki hasonló cipőben jár, kitartast! 😊
2018. máj. 2. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!