Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezekre milyen magyarázat...

Ezekre milyen magyarázat lehetséges?

Figyelt kérdés

Több mint egy hónapja az alvással nagyon sok gondom van. Ha alszok, akkor olyanról álmodok, amiről egyáltalán nem akarok, rossz élmény stb miatt. Van, hogy hajnali 4kor, 6kor még fent vagyok mert egyszerűen nem tudok elaludni. Utána meg alszok 4-5 órát. Vagy éberen alszok és felkelek jó párszor az éjszaka során. Esetleg valaki tudna magyarázatot adni?


Az talán segíthet, hogy depressziós vagyok lassan egy éve. Bár az elmúlt időben ez egy kicsit jobb lett, de most éppen szerintem antiszociális lettem. 1-2 hónapja alig vagyok hajlandó elmenni itthonról. Van, hogy 5 napig ki se lépek a házból. És általában azok agyalok, hogy hogyan tudnám jobban elfogadtatni magam az emberekkel. Van, hogy emiatt rámjön a félelem, vagy a sírógörcs.


Köszönöm előre a válaszokat! 15/L



2017. aug. 13. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Az összes dolgot leírtad, hogy miért nem tudsz aludni. Idézlek: " ...rossz élmény, depressziós vagyok, antiszociális, agyalok, félelem" Ezek közül már egy is álmatlanságot okoz, nem, hogy egyszerre mind.
2017. aug. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 nylonx ***** válasza:
Volt az életemben egy időszak. Apám összeesett és meghalt.Ki kellet hogy váltsam az ipart annélkül hogy értenék a papírdogokhoz. El kellett tartani magam, anyámat ,nővéremet meg a kislányát.Otthon sosem várt semmi öröm,csak a rinya. Még csak nem is főztek. Egyedül voltam ,senki sem szeretett, és a végelláthatatlan problémák.Lassan megzakkantam. Egyre fáradtabb lettem. fel sem akartam kelni, a nappalt felváltották ébrenlétben az éjszakák, összehíívtak egy lakógyűlést az árajánlatomat megvitatni és egyszercsak nem tudtam megszólalni mikor kérdeztek. A munkáim ha nem voltak tökéletesek iszonyat fájdalmat éreztem és elkeseredést. Ok nélküli bűntudatok kezdtek gyötörni, lassú lett a felfogásom. Aztán fel sem akartam kelni ,örökké álmos voltam,rosszat álmodtam,félelem jött rám ha megcsörrent a telefon, amúgy is úgy éreztem nem tudok spontán válaszolni semmire.gyötrődtem. Hagyjon mindenki békén!
2017. aug. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 nylonx ***** válasza:

Akkor amatőr színjátszóba jártam pedig , ami kicsit segít ideiglenesen mert felveszek egy másik jellemet és az napra kicsit kint leszek magamból.

Én meg voltam győződve hogy semmi értelme az életemnek, senkinek nem is hiáányoznék ha nem lennék se.Vissza gondolva lehet hogy ígyis volt.

Valahogy(de nem önszántamból) eljutottam a pszihiátriára októbereben,szedtem valami szart aminek mellékhatása olyan volt hogy az álmaim valóságosnak tűntek.De márciusban elkezdtem legalább mosolyogni,elkezdtem járni boxolni az is segített közben , és aztán rendebe jöttem. Az egész időszak olyan mostmár mintha álmodtam volna.Homályos mint egy mély gyász, amikor befelékoncentráltan kifelé érzéketlenek vagyunk.

Ismerős az az érzés is hogy mindenért magamat hibáztatom ilyen állapotban, de egész biztos hogy mások nem agyalnak rólam ennyit. Generalizált szorongásos depresszióm volt, vagyis ha nem volt semmi ok akkor is agyaltam valami jelentéktelen apróságon. Olyan volt az agyam hogy mindg kellett valami amin szoronghattam. Az hogy össze-vissza alszol az hozzá tartozik. Viszont nem szabad hogy hagyja az ember hogy nappal aludjon és éjjel legyen fent mert az nagyon rá tesz a lapátra, akár csak a depressziós zenék hallgatása.

Azt gondolom most hogy ez a világ átmeneti és amiért a legtöbb ember szenved az valójában nem is olyan fontos dolog. Van magasabb célja is a földi létnek, és ez erőt ad, segít kívülről szemlélni a dolgokat.

2017. aug. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Próbáld meg azt ,hogy efekvés elött egy órával nem használsz már semmi elektronikus ezközt. Ezek helyett meg pl olvass
2017. aug. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Egyszerre voltak elgodolkodtatoak, és segítőek is

2017. aug. 14. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!