Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Haloperidoltól furcsa érzésem...

Haloperidoltól furcsa érzésem volt? És mentális sérülést okozot? Lehetséges? Meg tudok gyógyulni teljesen magamtól? Tippek?

Figyelt kérdés
Szóval azt hiszem novemberben szedtem és egy idő után furcsa érzést váltott ki amitől akkor megijedtem nem tudom elmagyarázni milyen érzés legutóbb akkor éreztem amikor szájsebészeten altató gázt kaptam.De az biztos hogy az izmaim merevek voltak tőle és furcsának tűnt az arcom.Azóta alvászavarom,öngyilkos/depressziv gondolataim vannak néha,hangulat ingadozás,depresszió.Már valamenyivel jobban vagyok már többet alszok és már kevesebb az ilyen gondolatom de még van olyan hogy nehezen álok fel az ágyból fájdalmamban.Már birok aludni 6-8 órát régebben még rivotrilal sem tudtam aludni (nem szedtem rendszeresen).Már nincs annyi öngyilkos gondolatom és kezdek jobban lenni de még most is nagyon szarul vagyok.16 éves vagyok 15 éves voltam amikor szedtem már ott is hagytam a pszichiátert.Kiraktam a kérdést mert még most olyan hangulatban vagyok hogy tisztán tudok gondolkodni aztán jó lenne valami amivel segithetnék magamon.

2016. jún. 19. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Privátban néhány alapvető dolgot el tudok magyarázni, ha agyad képes még felfogni.
2016. jún. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lol 6-8 óra alvás :D.. Az nekem valóságos álom lenne :D
2016. jún. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A haloperid súlyos mentális betegségekre, többnyire pszichotikus állapotok megjelenésénél írják fel.

A kezelőorvosnak tisztában kell lennie az adagolással, gyerekeknél skizofrénia esetében a maximális dózis 10mg/nap. Hiperaktivitás esetén pedig 6mg/nap a megengedhető dózis.

Nem megfelelő adagolásnál előfordulhat a komolyabb zavarok kialakulása is, amelyeknek előjelei az itt leírt tünetek.

Csak az orvos tanácsaira szabad elhagyni a gyógyszert! A szedés hirtelen abbahagyása alvászavarokhoz vezet.

Szükséges tisztában lenni az antipszichotikum gyakori, mellékhatásaival, melyek közül a legjellemzőbbek a depresszió, nyomott kedélyállapot, merevség, szédülés.


A legésszerűbb felkeresni a kezelőorvost, esetleg pszichiátert váltani, ha nem felelt meg az előző. Mindenképp és minél hamarabb tájékoztatni kell az orvost a tünetekről!


Gyógyulást kívánok!

2016. jún. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem pedig szorongástól való tikekre adta az orvos
2016. jún. 19. 14:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen gyógyszerekkel nem játszunk. Ha mellékhatása van, fel kell hívni a kezelőorvost, aki felírta, és kikérni a tanácsát.
2016. jún. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tikekre ilyen marha erős gyógyszert felírni nem a legjobb döntés, azt hiszem, nagyon rossz. Milyen dózisban szedted?

Pszichoterápiát mindenképp ajánlok a szorongás okának eltüntetése érdekében! Most a leglényegesebb dolog az, hogy ez a hormonális zavart, amit okozott a haloperid egyensúlyba kerüljön. Sok fehérjét és zöldséget, illetve gyümölcsöt kellene enned, a cukrot pedig kihagyni.

2016. jún. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!