Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szeintetek melyik a jobb?...

Szeintetek melyik a jobb? fontos kèrdès!

Figyelt kérdés
2 èves gyerek nem akar sem dèlben sem este elaudni. Minden altatàs eltart egy òra hosszàig,màr mindent probàltunk de csak egy òra sìràs utàn alszik el.(ha elalszik) Ha kihagyjuk a dèli alvàst, szèpen elalszik este 8kor ès alszik is reggel kb 8ig. Viszont mindenki azzal jön hogy azt nem "tehetem" mert kell mèg neki a dèli alvàs. Ìgy viszont minden nap egy rèmàlom a sok sìràs miatt.. Mi a vèlemènyetek?
2018. máj. 18. 20:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
70%
Lányommal szintén ebben a cipőben járunk. Én meg próbáltam, hogy reggel ébresztem, akkor aludt délután. De este később aludt el, sokkal később. Annyi mindent próbáltam én is. Udvar, séta, minden. De végül úgy döntöttem, hogy nem kínozom sem őt, sem magamat. Így 8 körül kel, és 9 kor alszik. Nekünk így jó.
2018. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
44%
Itt nincs is probléma ne altasd nappal este akkor jól alszik. Én se aludtam ennyi idősen délben sőt 1 évesen sem. És akkor nem kell este 1 órát szórakozni. Másokkal ne foglalkozz azt tedd,ami a gyerekednek jó. ☺
2018. máj. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Sokszor szoktam rágódni ezen, mert nálunk úgy alakul, hogy ha kihagyja a délutánit, akkor jellemzően átalussza az éjszakát.


Ugyanakkor, ha kimarad a nappali alvás, akkor túlpörög, kezelhetetlen lesz,

illetve ott van az is, hogy ha sikerül elaludnia, akkor jóízűen durmol 1,5-2 órát (ha nem lenne álmos, nyilván nem tudna ennyit aludni).

Plusz még egy pro a délutáni mellett: ha kihagyja ugyan nem kel hajnalban, de még így se alszik eleget. Este 9-től reggel (max) 6-ig alszik akkor is, ha nem aludt du. Ami rém kevés egy 2 évesnek. Kell hozzá az a délutáni egy-két órácska.


Így én arra jutottam, hogy "erőltetem", mert tudom hogy nála csak a dac része, valójában akar aludni. Voltak időszakok, amikor csak sok sírással aludt, vannak napok, amikor ő "nyer" és vannak, amikor minden flottul megy.

2018. máj. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A fiam utál aludni, rengeteget kínlódtunk mi is. 2-2.5 éves kora körül volt, hogy hetekig nem aludt ebéd után, viszont a délutánok így borzalmasak voltak, nagyon fáradt volt, és kezelhetetlen.

Nála az vált be, hogy nem erőltettem hogy aludjon,félhomályt csináltam, és ledőltünk pihenni. Egy valamit hozhatott magával az ágyba, azzal szép csendben elfoglalhatta magát. Olvasunk egy mesét/diavetítőzünk, aztán kicsit csendesen beszélgettünk. Mondtam én kicsit becsukom a szemem, elálmosodtam, ő csak szép csendben pihenjen, neki nem kell aludni. Ha jól emlékszem először jó 40 perc biztos kellett, elmolyolt magában, néha próbálkozott, de alvást színleltem, aztán egyszercsak beájult. Aztán szép fokozatosan beállt olyan 15-20percre.

Most már 4 éves, mai napig így fekszünk le, hogy "de én nem alszok csak pihenek" :)

Mivel alszik 2-2.5 órát is, így nem szívesen engedek belőle, mert nyilvánvaló, hogy szüksége van rá.

Este 8kor fekszik, meseolvasás, és f9-9kor alszik. Általában 7 fele kel, du. 1-kor fekszünk le.

Nem írtad, hogy ti mikor keltek, nálunk ha 8 után akkor teljesen esélytelen az alvás du.4 előtt, de akkor meg már nem hagyom aludni, mert akkor 11ig fent van.

Délelőtt próbáld jól lefárasztani, szaladgáljon, játszon sokat a levegőn, labdázzatok, ismerkedjen a világgal,az mindig beválik.

Meg ugye ne feledd, ebben a korban menő az ellekezés, legyen szó bármiről, plusz te is ki vagy már borulva előre az altatástól, ami rá is átragad, tudod ez a "megáll a kés a levegőben" légkör ;)

2018. máj. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
42%
Kérdező ne hallgass a hülye pedofilozókra, valóban az a megoldás, hogy nyugodt környezetet teremtesz a kicsinek, amiben elalhat. Próbáld ki, hogy vele összebújva alszol, engeded, hogy érezze a testszagodat, hozzád bújhat, és játszhat a hajaddal. Ez garantáltan álomba ringatja őt.
2018. máj. 19. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!