Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy altassam el az eddig jól...

Hogy altassam el az eddig jól elalvó hat hónaposomat? Ha alszik nincs gond, na de addig?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz!!!! 3 hónapos korában aludt el egyedül először, onnantól kezdve öt és fél hónapos koráig egész jól le tudtam tenni aludni, gyakran altatta el magát, minden sírás nélkül, egyedül az esti alvása volt az, amihez szinte mindig szopott, amúgy napközben úgy le tudtam tenni, hogy pl. beletettem a babakocsiba kitoltam a teraszra, még tologatni sem kellett szépen bealudt meg ilyenek.


Most viszont katasztrófa a nappali elalvás meg az esti is. Borzalmasan túlfárad a végére, szóval nem azzal van a baj, hogy nem fáradt még eléggé, nyújtsam meg mit tudom én... Egyszerűen mióta profi módon tud helyet változtatni (gurul, kúszik) azóta oda az elalvás. Hiába tudom időre, látom a jeleit annak, hogy alvás idő következik nem tudok vele mit csinálni. Lerakom és azonnal pördül hasra, nyomja fel magát, fel-alá vonul a kiságyban, tapogat, nyúlkál, van amikor már odáig jut, hogy temetné bele az arcát mindenbe, amibe csak tudja és csak szenved, mert már annyira álmos, de mintha valami kényszert érezne arra, hogy menjen, mozogjon, csinálja. Vagy ez a vonulgatás, pörgés-forgás, nyúlkálás van, vagy úgy üvölt mint akit karóba húznak, vagy a kettőt váltogatja. Tudom, hogy nem fáj neki semmi, mert pl. ha elmegy a kiságy mellett a macska és meglátja, akkor bármennyire is vasvillával szurkálgatós üvöltésbe volt épp benne, tátott szájjal marad csendben, addig míg látja a macskát, vagy bármi érdekeset, amit nézhet, megpróbálhat elérni. Egyszerűen tuti, hogy már azért ordít, mert szenved, hogy tiszta álmos, de nem tud elaludni. Nem tudom elringatni, feszíti ki magát a kezemből. A babakocsiba beleteszem nyúlkál, fogdossa, húzogatja a kupolát, akar benne forogni, nem tud, nem jó, ordít, szenved. Pihenőszék néha bejön, na de nem szokhat rá arra hogy hintáztatja a szék, lassan kinövi, már most alig bírom bekötni bele, anélkül meg ha gondol egyet kiugrik ugye. Cicin alvás nem jön be, mert elengedi és már fordul is el tapogatja, amit ér... Borzalom komolyan mondom. Most fél órája sikerült nagy nehezen elaltani, de már ki vagyok ettől, hogy minden alvás előtt ez megy. Hiába ébredt az utolsó alvásából hatkor, hiába altattam volna időben, egyszer úgy tűnt bealudt, de csak a mosógépbe pakoltam be, már hallottam, hogy felriadt és jött az ördögűző ordítás. Most bedugtam a pihenőszékbe, lekapcsoltam rá a villanyt bekapcsoltam egy kedvesen zenélő éjszakai fényt és azt mondtam, hogy én ezt nem bírom, meg kell vacsoráznom, akkor is, ha sírni hagyom, aminek nem vagyok híve, de így, hogy ilyen későn sikerül már csak lerakni valahogy, gyakorlatilag semmmi időm magamra, a házra vagy bármire és elszakadt a cérna mikor a megébredés után megint mindenfélét akart fogdosni, vonult fel alá és csak addig nem üvöltött torkaszakadtából, amíg látott valami érdekeset, amit megpróbálhat elérni, vagy amíg el nem érte a rácsot vonulgatás közben... Igaz, hogy most vagy reggel kilencig aludni fog, ami legalább szerencse, na de én már kezdek az idegösszeroppanás szélére kerüli attól, hogy az ébren töltött idejének a fele csak arról szól, hogy szenvedés, mert nem tud elaludni.. Ráadásul azt sem tudom csinálni hogy jó felkeltél, tessék itt egy játék el leszel, majd csak elalszol megint, mert ugye mivel annyira álmos, ha a játékot elejti, nem úgy fordítja, vagy BÁRMI nem úgy van, ahogy elgondolta, akkor már az se tetszik és attól is ordít. :(


Segítség! Meddig tart ez? Azt hallottam, hogy a nagy mozgások beindulása miatt gyakrabban kelhet éjjel, de ő nem kel gyakrabban, viszont lehetetlen lerakni. Mit csináljak?


2018. máj. 31. 00:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Tarts ki! 😊
2018. máj. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De elmúlik ez? Vagy innentől kezdve kuka a szépen elalvás?
2018. máj. 31. 02:17
 3/10 Nosco ***** válasza:
Lesznek ennél rosszabb időszakok is. Sok kitartást.
2018. máj. 31. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pár hete ,gyenge egy hónapja én is kérdeztem pont ilyet, mert előtte se volt valami fantasztikus az alvásunk ha 6 hós kora körül egyszerűen katasztrófa volt.

Elmúlik, vagy legalábbis jobb lesz.Nálunk csak jobb lett a helyzet.(Hacsak nem ti vagytok azok a kevésbé szerencsések akiknél eddig jó alvó baba volt aztán fordul a kocka és mostantól meg nem.)

Amúgy olvastam egy cikket, hogy a 6-10 hónap között alszanak a babák a legrosszabbul, a mozgásfejlődés, a szeparációs szorongás és a fogak is elindulnak ami mind mind együtt felelős azért, hogy aztán szegény picurok ilyen állapotban leledznek egy ideig.


A macskák nálunk is elérik, hogy ne sírjon ha épp valamiért üvöltött.Most esténként van egy óra amíg egyhuzamba tolja, ha nincs kézbe.De ha a macskát oda ültetem neki akkor ő is elhallgat.Valamiért szereti őket:)


Szóval sokat nem tehetsz.Javulni fog a helyzet.

Szép napot.

2018. máj. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

6 hónaposan indul a fogzás, aha... 😂 5 hónaposan 6 foga van a lányomnak.


Sajnos ez a fél éves kor környéke egy ilyen időszak, mozgás, szepa, hozzátápi, fogzás... túl kell élni valahogy, mire 1 éves lesz, jó esetben járni fog, mindent eszik, kialakul a bizalom és csak a maradék fogak zavarnak majd be. 😊

2018. máj. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hullámzó ez. Az enyémeknél is ez volt. Nem volt gond az alvás minőségével, csak éppen hatalmas kihívás volt nappal elaltatni őket.

Lehet kegyetlenségnek tartják sokan, de mivel az 1. gyerekre ráhagytam és leraktam akkor, amikor el lehet már altatni (és borzalom lett a vége..) a kicsinél nem törődtem a tiltakozással, addig altattam, amíg el nem aludt. Általában bekötöttem babakocsiba és max 2 perc alatt rájött, hogy onnan nem szabadul, és pár perc alatt elaludt. Én tologattam de ő soha nem aludt el magától. (Az 1. gyerek igen 3-5 hónapos kora között, aztán altatni kellett egy másfél éves korig)

Kb 1-2 hét az enyémeknél és nem minden nagymozgás ilyen. A hátrafordulás és a kúszás volt a "legjobb'. 1. gyereknél a járás is, a kicsi még nem jár, csak kapaszkodva lépeget, így róla nem tudok nyilatkozni. Általában ha begyakoroltak valamit, visszajött a kedv az alváshoz.

2018. máj. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-ös.


Azt ne mond, hogy az az átlag hogy a 6 hónapos gyerekeknek 6 foga van.

2018. máj. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy ez az átlagos, de az is hülyeség, h csak és kizárólag 6 hónaposan indulhat be. Egy barátnőm gyerekének 11 hónaposan tört át az első, az enyémnek meg 3 hónaposan. És nem, nem gondolom, hogy ettől ő több lenne bármivel is, csak utálom az általánosítást.
2018. máj. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor van remény. Kétszer ébredt meg éjszaka, csak pisi miatt, utána szopott és aludt szépen tovább, fél tízig. Ezért is nem hiszem, hogy a foga, akkor nem csak elaludni nem tudna, hanem folyton felébredne "ok nélkül". Egyébként még egy sincs neki. :
2018. máj. 31. 13:25
 10/10 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Van valami változás? Sikerült valamivel javítani a helyzeten?


Választ nem tudok adni, nálam ugyanez a probléma. Semmi gond nem volt vele, amíg nem kezdett el négykézlábra állni, szépen elaludt. Azóta ahogy leteszem, négykézlábra áll, hintázik, már próbál kiülni oldalra. Néha visszafekszik, de újra felkel, csinálja tovább, közben üvölt, sikít, dörgöli az arcát mindenbe. Akármennyire fáradt, de nem tud elfeküdni, egyfolytában mozgásban van, és egyre jobban felidegesíti magát, megnyugtatni nem lehet semmivel. Illetve már babakocsiban altatom, abban nagyon hamar elalszik, de az ágyában fél óra kínlódás után sem tud. Ha elalszik, már nincs gond, alszik rendesen. Jó lenne, ha újra el tudna aludni magától...

2018. jún. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!